Forum Forum emerytalneOFE

jak wybrać OFE?

jak wybrać OFE?

marysia21 / 2013-01-09 09:54
Dostałam właśnie pismo z ZUSu wzywające mnie do wyboru OFE, w innym wypadku - jak mnie informują, zostanie mi przydzielony automatycznie/losowo jaki fundusz. To już wolę wybrać sama, ale czym się kierować, możecie w ogóle polecić mi coś dobrego?
Wyświetlaj:
anty22 / 2013-01-09 14:58 / Bywalec forum
to ja z innej beczki raczej, wylosowali mnie jakieś 3 lata temu, jak teraz mogę sprawdzić do jakiego funduszu i czy mogę go zmienić ?
tarnowiak889 / 83.26.47.* / 2013-01-10 14:46
Podpisanie umowy o zmianę funduszu emerytalnego możliwe jest w dowolnym momencie przez cały rok. Jednak faktyczne przeniesienie klientów OFE dokonywane są przez ZUS tylko cztery razy w roku.Zmiana OFE jest bezpłatna.
wiwan / 2013-01-09 17:20
Nie fantazjować.

Każdy ubezpieczony wylosowany dostaje zawiadomienie z ZUS o tym fakcie ORAZ potwierdzenie z OFE.
Każdy członek OFE raz w roku dostaje z OFE raport o przesłanych z ZUS składkach.

NIE sposób po 3 latach nie wiedzieć takiej rzeczy.

Natomiast ubezpieczeni z amnezją i spalonym archiwum domowym powyższą kwestię mogą ustalić w ZUS :-))))))))

Zmiana OFE jest oczywiście możliwa i prosta- po prostu należy podpisać umowę z nowym towarzystwem. Nie ma już za to opłat ani obowiązku zawiadamiania towarzystwa dotychczasowego.
idylla / 2013-01-09 11:05
a ja polecam generali, jestem u nich i nie mam zastrzeżeń, zmieniłam fundusz jakieś dwa lata temu, bo poprzedni nawet mi zestawień nie wysyłał
ronka / 109.231.5.* / 2013-01-16 08:54
Ja mam w PKO PTE i jestem zadowolona jak dotąd, to stabilny fundusz, który ma największy kapitał zakładowy wśród wszystkich PTE
bolek23 / 2013-01-09 11:04
Wystarczy wejść na pierwszy lepszy portal finansowy i sprawdzić aktualny ranking.

Najnowsze wpisy