Forum Forum prawnePracy

Jak wyjść z bezrobocia?

Jak wyjść z bezrobocia?

Olaf12 / 2012-08-17 13:34
Od paru miesięcy jestem osobą bezrobotną, straciłem pracę po przepracowaniu w niej pięciu lat... teraz w ogóle nie mogę znaleźć kolejnej ... w urzędzie pracy albo nie ma ogłoszeń , albo są gdzie proponują mi pensję minimalną... Czy są organizowane jakieś kursy ( po za UP) dla osób bezrobotnych?
Wyświetlaj:
Zielony01 / 2013-06-06 14:31
No neistety jestem w podobnej sytuacji... tylko że w moim przypadku , ja jestem osobą niepełnosprawna, i dlatego właśnie nikt nie chce dać mi pracy... dodatkowo skończyłam wyższą uczelnię, jestem równeiż młodą osobą, bowiem mam dopiero trzydzieści lat... od roku czasu szukam pracy i nic... co gorsza w ogóle nie mam pieniedzy na zrobieniu sobie kursów żeby załapać się w końcu do jakieś pracy...
szklarek / 2013-06-06 19:18
Wbrew pozorom jest sporo kursów i szkoleń bezpłatnych BEZ pośrednictwa PUP. Finansowane głównie ze środków unijnych za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzą je zarówno szkoły wyższe, szkoły średnie jak i zwykłe komercyjne firmy szkoleniowe. Trochę na zasadzie, na której część komercyjnych przychodni ma małą pulę świadczeń w ramach kontraktu z NFZ :-))

Nawet dziś w wyszukiwarce Money jest kilka:

http://edukacja.money.pl/kursy,szkolenia,efs,tryb,2743-p3,e.html

Najnowsze wpisy