Forum Forum emerytalneInne

jak wyliczyć emeryturę?

jak wyliczyć emeryturę?

Bogusz01 / 2012-09-20 13:41
Pracuję od ponad piętnastu lat. Co miesięcznie otrzymuję około 1500 zł... totalnie nie wiem ile będzie wynosiła moja emerytura w rpzyszłości... czy jesteś,y w stanie sami sobie wyliczyć kwotę jaką będziemy otrzymywać po przejsciu na emeryturę?
Wyświetlaj:
Żartowniś / 2012-09-20 14:43 / Bywalec forum
Ja wyliczając swoja emeryturę krozystałem z tego kalkulatora : http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/ofe/

Mam nadzieję ze pomogłem!! Na nieszczęście moja emerytura wypadła naprawdę żałośnie :)
wiwan / 2012-09-20 19:12
Niespecjalne to narzędzie, bo nie uwzględnia zmniejszenia zeszłorocznego części s. emerytalnej jaka do OFE wędruje.

Co więcej wymaga osobnego policzenia sobie kapitału początkowego.

W części ZUS-owej bardziej polegałbym na corocznym raporcie z ZUS podającym spodziewane wysokości świadczenia przy założeniu zaprzestania pracy w danym roku oraz przy założeniu stałości dochodu.

Pomijam takie kwestie jak zupełną nieprzewidywalność zarówno po stronie ubezpieczonego ( długość kariery zawodowej, wynagrodzenia ) jak i po stronie systemu- zmiany stawek u. emerytalnego, zmian zasadniczych jak np. e. obywatelska, wprowadzenie dobrowolności ZUS itp.

Najnowsze wpisy