Forum Forum dla firmKadry

Jak wyliczyć zasiłek macierzyński

Jak wyliczyć zasiłek macierzyński

martuska333 / 2017-08-29 13:50
Proszę o pomoc w wyliczeniu zasiłku macierzyńskiego. Pracowałam 2 lata w firmie gdzie dostawałam wynagrodzenie w formie podstawy plus premia, od stycznia byłam bez pracy, od maja do lipca(3mies) otrzymywałam zasiłek dla bezrobotnych w wys. 580zł, założyłam własną działalność i 1 miesiąc opłacam składki (wysoki ZUS), podejrzewam, że jestem w ciąży, jaki zasiłek otrzymam po opłaceniu ew. jeszcze 3 składek ZUS? Jak jest liczona średnia z 12 miesięcy skoro miałam okres przestoju, bez żadnych zarobków? Rozumiem, że zasiłek dla bezrobotnych wlicza się w średnią do macierzyńskiego?
Wyświetlaj:
martuska333 / 2017-08-29 14:18
Czyli zasiłek dla bezrobotnych nie będzie wchodził w średnią zasiłku macierzyńskiego czy też ewentualnego zwolnienia w ciąży??
szklarek / 2017-08-29 20:41
Nie. Zresztą on w ogóle nie podlega składce chorobowej.
szklarek / 2017-08-29 14:03
Zasiłek jest wypłacany z aktualnego (w czasie powstania niezdolności do pracy) tytułu do ubezpieczenia. A więc jego podstawa zostanie wyliczona tylko z podstaw z DG. Skoro tylko 4 składki miesięczne - to nadwyżka nad podstawę minimalną zostanie przyjęta w 4/12.

Więcej :

https://www.money.pl/forum/zus-skladki-dg---dobrowolne-ubezpieczenie-chorobowe-t3694169.html?_rfr=1

Najnowsze wpisy