Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak zaczac grac na gieldzie?

jak zaczac grac na gieldzie?

roam372 / 2012-02-01 09:34
Zastanawiam się nad wejściem w świat giełdy. Po pierwsze chciałbym kupić jakąś lekturę Jestem laikiem w takich sprawach, więc chciałbym lekturę w miarę "prostą". Mam tez pytanie. Czy w ogóle opłaca się grać na giełdzie? czy mając 1000 zł można już coś zdziałać czy szkoda zachodu? Czy dużo czasu trzeba na to poświęcać?
Wyświetlaj:
Anulek2021 / 195.26.22.* / 2021-03-06 14:11
Aby zarabiać na giełdzie trzeba się najpierw nauczyć jak to robić:) Wiedza jest najważniejsza, trzeba mieć dobry plan tradingowy i dobrze zarządzać ryzykiem. Nie bez znaczenia jest również psychologia rynku. Ważne jest też aby zdobywać wiedzę od ludzi, którzy osiągneli już sukcesy i podążać taka drogą co oni. Ja jestem od dwóch miesięcy w szkole tradingu i uczę się online od edukatorów z całego świata. Naprawdę niesamowita dawka wiedzy, energii i możliwości a nawet granie na żywo z nimi:) Pozdrawiam gorąco i życzę Wam sukcesów w tradingu, bo naprawdę można tu dużo zdziałać, gdy się tylko chce!:)
kazikkowski / 185.246.208.* / 2020-01-22 11:13
Jakby ktoś chciał sobie dorobić to polecam nową platformę do handlu na giełdzie http://inwestowania.pl/lexatrade . Nie trzeba się wcale znać, wystarczy założyć konto i zadzwoni do nas konsultant, który nas dalej poprowadzi. Razem z bratem zarobiliśmy w ciągu miesiąca ponad 30%'''
pablo257 / 37.30.51.* / 2020-01-13 10:49
Ta sama sytuacja - również wszystko ogarniamy przez XTB i są wyniki. Tylko na tym rynku wciąż coś się zmienia, tutaj trzeba stale go obserwować i podejmować uzasadnione decyzje. Nie da się zrobić niczego dużego z dnia na dzień. Dopiero czas może przynieść diametralną zmianę.
prezesbit. / 31.0.127.* / 2019-07-02 13:37
Praca online dla każdego 52.300zł/miesięcznie za 3-4 godziny pracy
zapisz się tu: http://systemzarabiania.pl
skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniżą krajową, zacznij zarabiać konkretne pineiądze wygodnie w domu
liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc[]
pablos553 / 212.96.244.* / 2019-05-10 07:58
Normalnie, przez XTB, tam macie niezawodny system, kawał fajnego rozwiązania, które robi różnicę i przede wszystkim zapewnia dobrą analitykę, a ile można na tym zarobić? To wszystko zależy od was. Wiadomo, że potencjał inwestycyjny jest spory, ale to wszystko trzeba jakoś z głową wykorzystać. Bez odpowiedniej wiedzy nie wyciągniecie niczego.
vaeton / 89.204.179.* / 2012-10-26 01:48
Każda kwota jest dobra. Dzięki małym kwotom możesz nauczyć się choćby jak posługiwać się platformą DM w którym masz otwarty rachunek.
Przy 1000zł normalne, że prowizje będą wyglądały jak lwia część zysków z udanej inwestycji w akcje. Jeżeli jednak zauważysz, że to jedyny problem, a poza tym dobrze się czujesz na GPW i zyskujesz na handlu akcjami, tracąc tylko na prowizjach, łatwo zauważysz, że pora dać sobie szanse na zainwestowanie większej gotówki, takiej aby prowizje już nie zjadały ci większej części zysków z udanych inwestycji.
Na małych kwotach (300zł 600zł czy 1000zł) możesz zacząć oczywiście, ale to będzie tylko posmak giełdy.
Kwoty do 1000zł nazwał bym kwotami badawczymi, dzięki którym będziesz się uczył obsługi platformy udostępnianej ci z DM, w którym otworzysz rachunek GPW.
Warto spróbować! Ludzie wydają pieniądze na totalne głupoty (np. gry hazardowe, bezmyślne zakupy chińskiego badziewia),
w których brak jakiejkolwiek logiki, a giełda to nie tylko łud szczęścia, ale i umiejętność logicznego myślenia, obserwacji rynku oraz umiejętność zapanowania nad sobą tak aby być w stanie szybko niwelować straty (jeżeli to możliwe). Polecane domy maklerskie
w necie to BOŚ i XTB - najmniejsze prowizje.

Jak zacząć grać na giełdzie?
Najlepiej grubo i cierpliwie ;)

Przepraszam za błędy jeśli już jakieś są ;)
Pozdrawiam wszystkim $$$$
msz_bossa / 2012-04-13 15:38
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę.

Pozdrawiam.
MSZ.
Akumuluj24_pl / 79.185.127.* / 2012-04-13 12:20
Mając do dyspozycji określoną kwotę,można już zacząć działać,inwestować. Z lektur natomiast polecam "Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone" którą kupisz w księgarni inwestora Akumuluj24.pl i zyskasz niezbędne podstawy.
msz_bossa / 2012-03-24 18:28
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę.

Pozdrawiam.
MSZ.
Akumuluj24_pl / 79.185.62.* / 2012-03-23 14:28
Początki zawsze sa najtrudniejsze,wiem coś o tym. Ale tutaj kłania się dobra literatura z zakresu inwestycji,możesz ja dostać w księgarni inwestora,np tytuł "Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone".
rabunia89 / 2012-08-02 19:37 / Bywalec forum
No właśnie – ja mam „prawie” podpisaną z nimi umowę. Jak to wygląda dalej? Ciężko jest przejść ten pierwszy etap? No i czy faktycznie później można działać jako trader? Jakie później osiąga się wyniki?
rejtek / 212.96.244.* / 2012-08-03 13:57
To zależy od tego czy się nadajesz - ja jestem prawie pewien, że przejdę dalej, ale ciężko pracowałem. Gadałem z gościem z Maximus Trading i twierdził, że idzie mi naprawdę dobrze. Problem w tym, że większość ludzi uważa, iż forex to łatka kasa, a do łatwości to tutaj daleko.
rejtek / 212.96.244.* / 2012-08-01 13:46
Warto przejść szkolenia tematyczne - ja tam właśnie zacząłem z Maximus Trading. Teraz już inwestuję. Mam zarobić 2 tysiące dolarów w pierwszym miesiącu, a wtedy mam u nich pracę. Jak to wygląda początkowo? Bardzo perspektywicznie - sądzę, że mogę wiele zdziałać, ale na razie nie chcę tworzyć przewidywań i się nakręcać.
robertkajzer / 2012-03-21 18:46 / Bywalec forum
1000 zl to troche malo. Zobacz jakie sa w Twoim domie maklerskim prowizje i zobacz ile musisz na jednej transakcji zarobic, zeby chociaz wyjsc na zero.

W miare prosta lektura bedzie dzial edukacja na bossa.pl a takze ksiazka Zawod Inwestor Gieldowy- Elder.

Inwestowanie na gieldzie sie oplaca tak jak na kazdym innym rynku, gdy podejmujesz trafne decyzje i zarabiasz. Tego sietrzeba nauczyc. Nikt sie z tym nie urodzil, wiec czeka Cie troche pracy.

Poswiecasz tyle czasu ile potrzebujesz poswiecac. Pod katem Twojego wolnego czasu tworzysz sobie strategie inwestycyjna. Jesli masz tylko kilka godzin tygodniowo na inwestowanie to Twoja strategia bedzie odmienna od osoby, ktora poswieca na iwnestowanie kilka godzin dziennie.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Robert_Rudzki / 2012-03-21 19:08
roberciekajzer, po pierwsze prowizje sprawdza się w "domu maklerskim" nie w "domie maklerskim". Drobiazgi stanowią o całości. Po wtóre, przed człowiekiem długa droga, skoro pojawił się tutaj, poszukując wiedzy. Tutaj wiedzy brak, w przeważającym stopniu.

Wspomnieć warto o pojęciu psychologii inwestowania. Po wtóre określenie własnej strategii, to podstawa. W innym wypadku człowiek będzie jedynie "dawcą kapitału".

Na zakończenie, przyjęcie założenia "ile musi zarobić na jednej transakcji, by chociaż wyjść na zero", z góry określa słaby poziom wiedzy. Błędne założenia prowadzą najczęściej do błędnych, bolesnych wyników. Uzasadnij to sytuacją, w której człowiek ten traci, w kilku kolejnych transakcjach. Umysł szaleje, kończy się racjonalne myślenie. Pojawia się frustracja poznawcza.

Psychologia się kłania. Poza tym cenię sobie wypowiedzi inwestorów, którzy zaglądają, od czasu do czasu, po zakończonym dniu, by wesprzeć wiedzą tych nowych, spragnionych nieświadomie milionów. Nie "prawie inwestorów", którzy spędzają tutaj całe dni. Miast inwestować. Prawie robi różnicę.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
robert.rudzki@yahoo.com
shaki / 95.49.41.* / 2012-03-16 08:50
Witam serdecznie.

Polecam stronę gieldaabc.galeriasmaku.info.pl

na niej opisane są pierwsze kroki, zebrane fachowe info na temat giełdy, wycena akcji, porady itp.
unitra. / 83.30.169.* / 2012-03-15 16:30
Mając 1000 złotych nic nie zdziałasz na akcjach (tj zarobisz co najwyżej na lizaka). Oczywiście mogą Ciebie skusić derywatywy, albo forex ale im więcej masz pięniędzy tym większa ochrona.

Ja bym Ci radził zostawić te pieniądze w bezpiecznym miejscu (lokata bankowa, fundusz inwestycyjny rynku pieniężnego), oszczędzać dalej i zacząć się edukować. Tu Ci mogę polecić następujące książki:

1) Elder - Zawód inwestor giełdowy
2) Tharp - Giełda, wolność, pieniądze
3) Murphy - Analiza techniczna

Te powyższe są najsensowniejsze tj. autorzy mają racjonalne podejście do rynków i wiele od nich możesz się nauczyć (szczególnie od Tharpa). Daruj sobie różne dziwne teorie rynkowe (fale Elliota itp), bo nie mają one większego sensu.

Jeśli teraz wrzucisz pieniądze na rynek to na 99% je stracisz. Ale warto grać, aby zdobyć doświadczenie. Tu najlepiej sprawdzi się Forex, ze względu na konta tzw. "Microloty". Polecam Ci DM BOŚ czyli BossaFX. Otwórz tam rachunek microloty i wrzuć 300 zł i graj mały lewarem.
Preston / 89.76.150.* / 2012-03-14 21:41
Teoretycznie możesz od tej kwoty dojść do każdej, ale w praktyce traktuj to raczej treningowo. W każdym razie - coś tam za to można ugrać. Chociaż akurat KGHM to jest zachowawcze i ostrożne ;) W każdym razie na początek powinieneś się podczepić pod jakiś Dom Maklerski, mogę Ci polecić tutaj PKO BP, bo oni mają ofertę dla nowych, początkujących klientów, że przez pierwsze parę miesięcy masz minimalne opłaty i to Ci daje akurat czas na rozbieg.
mannik / 83.11.188.* / 2012-03-13 19:36
marketbase.pl
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy