Jak zacząć????

monejelonek / 2006-01-15 20:46
Witam!
Mam pytania do starych wróbli finansowych.
A mianowicie:
-jakie wybrać biura maklerskie-czy jest jakaś tendencja żeby się ukierunkować ze względu na posiadane przeze mnie konto w PKO BP oraz w mBanku?
- jaką wybrać spółkę, żeby na początek zagrać asekuracyjnie tak po trochę,nie chcę na razie przeznaczyć na ten cel więcej niż 2000 PLN (czy coś w stylu np. Pollena lub PGNIG ?)
-mam dostęp stały do internetu w domu i w pracy, czy jest jakiś program żeby na bieżąco monitorował notowania najlepiej jakis free jak tak to jaki najlepiej?
- czy jest inny sposób grania na giełdzie w sposób samodzielny z pominięciem biur maklerskich mając dostęp do internetu korzystając z oprogramowań?
I tak w ogóle to jestem zielony w te klocki, ale od czegoś trzeba zacząć proszę więc o wyrozumiałość.(mogę zacząć nawet od literatury)
Z góry dziękuję all za udzielone rady.
Pozdrawiam "jeleń"
Wyświetlaj:
Karina41 / 89.231.249.* / 2011-08-08 22:20
Odwiedz strone www.gieldajakzaczac.pl
Kajot / 213.134.160.* / 2006-01-29 19:20
1. KUPUJĄC AKCJE MUSISZ UMIEĆ OCENIĆ ICH CENĘ I MOZLIWOŚCI ROZWOJU.
2. KUPUJ W DOŁKU - (DOBRZE WYBIERASZ PGNIG I POLLENA EWA)
3. UNIKAJ - ALCHEMI, CAPITAL ITP SMIECI Z P/BV=2000
4. KAŻDE ZLECENIE ZOBACZYSZ W CZASIE RZECZYWISTYM NA INTERIA.PL/NOTOWANIA/DANA SPÓŁKA
5. NA POCZĄTEK MAŁE KWOTY I MAX 25% W JEDNĄ SPÓLKĘ
6. POWODZENA
!?!?! / 83.27.231.* / 2006-01-26 20:03
Na początek radze ci przeczytać coś na temat giełdy aby widzieć z czym bedziesz mieć do czynienia. Sam zaczynam tą zabawe i proponuje ci abyś dokładnie przeczytał o Systemi obrotu giełdowego - http://www.gpw.com.pl/zrodla/gpw/pdf/system_obrotu.pdf
Jak juz to skończysz zrozumiesz czym jest giełda. Odnośnie wyboru domu maklerskiego poszukaj czegoś w internecie( http://www.money.pl/gielda/maklerskie/). Sam wybrałem DM BZWBK. Dodatkowo dobre domy maklerskie zamieszczają na swojej stronie demo. Możesz założyć w rachunek w PKO BP bo nie bedziesz placic za przelewy kasy z konta na swoj rachunek
sumienie / 2006-01-21 14:09
Jak zaczac? Nic prostrzego! Zapraszam na link http://gra.onet.pl/gra/ . Masz obawy? Co to jest Alchemia i 3% co to jest PKC? A moze poprostu to nie dla ciebie? Zaparaszam na link i okresu penego zabawy bez ryzyka straty ciezko zarobionych pieniedzy! Wszytko odbywa sie jak normalnie z tym ze pieniadze sa wirtualne ale twoje 40.000pln! Zaparaszm mysle ze to jest odpowiedni 1 krok! Pozdrawiam.powodzenia!
MYSZA / 83.10.12.* / 2006-01-17 22:16
WITAM!

DO GRONA STARYCH WRÓBLI FINANSOWYCH TO JA Z PEWNOŚCIA NIE NALEŻĘ, ALE CHĘTNIE PODZIELĘ SIĘ WŁASNYMI SPOSTRZEŻENIAMI. PO PIERWSZE JESLI CHODZI O WYBÓR DOMU MAKLERSKIEGO TO SAMA PRACUJE W BANKU I R-EK INWESTYCYJNY ZAŁOŻYŁAM W MOIM DOMU MAKLERSKIM, GDYZ NA MIEJSCU MAM DOSTĘP DO PORAD MOICH KOLEGÓW MAKLERÓW I SYSTEMU. CO TO R-KU W MBANKU TO JEST ON POŁACZONY Z EKONTEM, CZYLI ROR-EM I TO JEST SUPER! BO WSZELKIE NADWYŻKI I OPERACJE OD RAZU SA KSIEGOWANE NA KONCIE. U MNIE NATOMIAST JEST JEDEN ZBIORCZY R-EK NA KTÓRYM DOKONYWANE SĄ KSIĘGOWANIA I BEZ NOTKI MAKLERÓW NIE MOŻNA Z NIEGO WYPŁACIC SWOICH ŚRODKÓW I TO JEST OGROMNYM MINUSEM, BO JEŚLI POTRZEBOWAŁABYM KASY, A BIURO MAKLERSKIE NIE BYŁOBY W TYM SAMYM BUDYNKU TO MIAŁABYM PROBLEM. mBANK NATOMIAST O TYM POMYŚLAŁ! POZA TYM KOSZTY: W MBANKU CHYBA WSZYSTKO JEST DARMO. U MNIE NIESTETY NIE! ALE Z POWODU BRAKU ŁĄCZNOŚCI Z INTERNETEM W MOIM MIEJSCU PRACY MUSIAŁAM SKORZYSTAĆ Z BIURA MOJEGO BANKU.
JEŚLI NATOMIAST CHODZI O INWESTYCJE TO POWIEM SZCZERZE NA RAZIE JESTEM B. ZADOWOLONA. WESZŁAM W ŚRODKU GRUDNIA KUPUJĄC GETIN, TECHMEX I EUROFAKTOR. NIE BĘDĘ UKRYWAĆ, IZ WYBÓR SPÓŁEK BYŁ PODYKTOWANY PODPOWIEDZIĄ MOICH KOLEGÓW.
OSTRZEGAM JEDYNIE, ŻE GIEŁDA BARDZO WCIAGA. NAJPIERW JEST 2000 ZŁ, POTEM WIĘCEJ I WIĘCEJ. TERAZ ROZUMIEM LUDZI UZALEŻNIONYCH. MUSZE NAUCZYC SIE DYSTANSU, BO INACZEJ MOI BLISCY ZWARIUJĄ ZE MNĄ.
TERAZ STARAM SIE SAMA DECYDOWAĆ, ALE MIMO WSZYSTKO WOLĘ SIĘ PRZED OSTATECZNYM WYBOREM SKONSULTOWAĆ. POZDRAWIAM
p_ / 212.182.69.* / 2006-01-16 17:56
Za te 2000 uruchom w mBanku Supermarket Funduszy Inwestycyjnych i daj sobie spokój z akcjami. 2000 to za mało. Lepiej kupić fundusze akcji a te osiągnęły w tamtym roku 20, 30%.
missy / 83.10.12.* / 2006-01-17 22:19
sorry, ale nie zgadzam sie , że 2 tysie to za mało! są spółki "spekuły" na których mozna zarobić pare złotych w ciagu dnia tylko trzeba cały czas w tym siedzieć!!!
sumienie / 2006-01-21 14:12
zgadza sie czasem jest spore procentowe podjescie w jedne dzien w penej godzinie!!!!! NP: dała zarobic alchemia na 1500pln okolo 400plnow! tak wiec da sie zarobic nawet na małych kwotach a tym bardziej dla tych co zaczynaja! Polecam link ...

Jak zaczac? Nic prostrzego! Zapraszam na link http://gra.onet.pl/gra/ . Masz obawy? Co to jest Alchemia i 3% co to jest PKC? A moze poprostu to nie dla ciebie? Zaparaszam na link i okresu penego zabawy bez ryzyka straty ciezko zarobionych pieniedzy! Wszytko odbywa sie jak normalnie z tym ze pieniadze sa wirtualne ale twoje 40.000pln! Zaparaszm mysle ze to jest odpowiedni 1 krok! Pozdrawiam.powodzenia!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy