Jak zaczynaliście?

Kokojambo / 78.8.77.* / 2011-08-03 23:20
Witam wszystkich

Zacząłem interesować się finansami (ogólnie: zarabianiem).
Tylko nie wiem od czego zacząć. Czym najlepiej się zająć? Akcjami na początek?

Jakie książki najlepiej czytać? Co polecacie?
Chciałbym chociaż zarabiać 300zł miesięcznie.

I mam takie pytanie jak działają "akcje". Jakaś firma wypuszcza 5000 swoich akcji, które można kupić po 10zł, kupię połowę do mam 50% wszystkich akcji? Rozumiem że muszę mieć specjalne konto bankowe i przez nie kupuje się akcje? Jeśli cena akcji wzrosła do 15 zł za akcje to trzeba je sprzedać z konta bankowego? Dobrze to rozumiem?
Wyświetlaj:
msz_bossa / 2012-03-24 18:02
Polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Przede wszystkim praktyka. Sukcesów życzę. Pozdrawiam.
kratero / 83.242.75.* / 2012-03-24 15:36
na początek można spróbować opcji binarnych http://www.binary.exbino.eu
Finbooks_pl / 79.185.62.* / 2012-03-23 18:25
Wiadomo,ze początki zawsze są najtrudniejsze,ale przy odrobinie szczęścia oraz wiedzy można wyjść na prostą. Polecam książke "Przedsiębiorczość" dostępna w księgarni ekonomicznej Finbooks.pl
shaki / 95.49.41.* / 2012-03-16 09:18
gieldaabc.galeriasmaku.info.pl

...Dla nowicjuszy podstawowym pytaniem jest, ile trzeba mieć pieniędzy, aby w ogóle zacząć inwestycje giełdowe. Niestety, odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona. Wszystko zależy od tego, na co się liczy. Jeśli ktoś chce się np. utrzymywać z handlu akcjami, to powinien zainwestować odpowiednio dużą kwotę. Jeśli zaś chodzi po prostu o pomnożenie oszczędności, to każda kwota jest dobra. Oczywiście pomnożenie 50 zł nie da tej samej satysfakcji finansowej, co zwielokrotnienie kilku tysięcy złotych, i trzeba o tym pamiętać. Akcje to jednak ryzykowny towar. Mogą one zarówno tracić na wartości, jak wzrastać. Dlatego lepiej nie inwestować w akcje wszystkich posiadanych pieniędzy, a już na pewno pożyczonych (przynajmniej nie na początku kariery rekina finansjery)...
kokojambo / 78.8.77.* / 2011-08-03 23:33
Dzięki już zabieram się za czytanie.

I proszę o więcej. :)
Czy jako kompletny laik da się zarobić 300zł do końca sierpnia?

Mam konto w mbanku, czy to dobry pomysł?
robertkajzer / 2011-08-11 16:14 / Bywalec forum
Konto jak to konto. Jezeli Ci odpowiada konto w mbanku to jest to dobry pomysl. Tylko Ty mozesz sobie odpowiedziec na to pytanie.

Jako komplewtny laik w pierwszej kolejnosci musisz zdobyc wiedze i zaczac uczyc sie inwestowania. Oprocz dzialu edukacja z portalu bossa.pl kilka ksiazek nie zaszkodzi. Polecam chociazby Zawod inwestor gieldowy- Eldera i Analize techniczna rynkow finansowych- Murphy'ego (ewentualnia cos z analizy finansowej takich autorow jak chociazby Debski czy Nowak).

Nie zakladaj sobie jakis sztywnych miesiecznych celow finansowych bo gielda to nie lokata i wszystko moze sie zdarzyc na rynku.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-04 02:08
zarobic sie da i wiecej i mniej i stracic mozna, nawet wszystko... taka jest gielda, jako poczatkujecy masz duze szanse na slbo szczesliwy traf albo na duza strate :) nie szuka jednak zarobic jednorazowo a robic to np. miesiac w miesiac. Duzo zalezy rowniez od posiadanej gotowki, bo z 100zl bedie to ciezko zrobic ale z 30.000 duzo latwiej :)
Nie spiesz sie z inwestycjami, na poczatek musisz poznac teorie gieldy.
kokojambo / 78.8.74.* / 2011-08-04 09:49
A jak na razie dobrze to ująłem w 1 poście?
Czy tak działa giełda czy całkiem inaczej?
ad... / 95.108.113.* / 2011-08-03 23:28
Spróbuj poczytac o dzialaniu gieldy na tej stronie:
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=11
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy