Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestować 140--150.000

Jak zainwestować 140--150.000

Boogeyman / 62.21.66.* / 2007-07-28 12:00
Witam,
w przeciągu 2-3tygodni będe dysponował kwotą ok 140-150.000. Chciałbym ją gdzieś zainwestować, tylko pytanie gdzie... Jako były pracownik Efect'u, myślałem nad skandia, i Credit Suisse jako asset management. Mam 22lata, tak więc chyba Skandia była by optymalna, w przypadku wyboru Skandii, część bym poświęcił na spłate 5 lat konta składek regularnych i zostawił aby pracowały na emeryturę, a resztę planuje wypłacić nie wcześniej niż za 5 lat. Jak myślicie, jest to dobry wybór, czy może gdzie indziej zainwestować? Kwota nie jest mała, a widząc obecne wyniki funduszy niezbyt ciekawie to wygląda, i jeszcze wizja krachu giełdy nieruchomości w USA...
Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-01 13:45
Można też rozważyć inwestycję w ziemię rolną - z roku na rok ceny za 1ha rosną i będą rosły. Szczególnie w okolicach dużych miast - w gminach, które leżą w ich bliskim sąsiedztwie...

Jak ktoś kiedyś powiedział: "Ziemia zawsze oddaje z procentem to co się w nią włożyło ", a ostatnio ten procent jest coraz wiekszy:)
kiler1 / 2007-07-28 15:16 / Bywalec forum
przeczekaj do konca wakacji -wtedy bedzie mniej wiecej wiadomo jaka jest sytuacja na gieldzie i gieldach , co do skandi itp ta 'chwilka' czasu czyli do konca wakacji cie nie zbawi i dla tego typu produktow nie ma wiekszego znaczenia, wiec radzimy przeczekac ten niemily czas i nie sluchac rad pseudoanalitykow z tego forum ktorzy jedni to mowia ze korekta pare dni inni ze pare miesiecy ,poczekac jak sytuacja sie rozjasni
pozdrawiam. btw ladna sumka, mozna wiedziec skad?
pisia / 87.105.19.* / 2007-07-31 15:49
wtrące się:)
musiales zaplacic zachowek czyli rozumiem innej osobie z rodzinie ktorej tez sie cos nalezalo. A czy na mnie dziadek juz przepisal mieszkanie u notariusza to tez bede musiala zaplacic po jego śmierci zachowek drugiej osobie ktorej tez by sie faktycznie nalezalo:)
Pozdrawiam
Boogeyman / 62.21.66.* / 2007-07-28 18:32
Po sprzedaży mieszkania po dziadku, lecz musiałem zapłacić zachowek, podatek itp, na "czysto" zostanie ok 140-150, gdyż mam jeszcze parę wydatków. Mogę poczekać do końca wakacji, tylko czy masz na myśli początek września czy pażdziernika, gdyż wakacje to pojęcie względne ;)

Pozdrawiam
kiler1 / 2007-07-28 18:41 / Bywalec forum
wrzesien wtedy gdy inwestorzy juz sa po wakacjach i wracaja do pracy i laduja kapital w inwestycje, wtedy sytuacja bedzie rozjasniona z czym mamy do czynienia na gieldzie, oczywiscie naplyw kapitalu troche trwa wiec wrzesien do polowy da dobry w miare obraz tego co bedzie sie dziac,
Boogeyman / 62.21.66.* / 2007-07-30 12:22
Ok, w takim razie się wstrzymam, a Skandia + Credi Suisse to będzie dobry wybór, czy może nad czymś innym pomyśleć?
INWESTMEN / 83.8.34.* / 2007-07-31 12:21
WITAJ!!! OD 12 LAT ZAJMUJE SIE RYNKIEM FINANSOWYM,OD 6 LAT MAM SKANDIE I TERAZ WIDZE ZE WARTO BYŁO JA ZAŁOŻYĆ.ALE MAM COS DUZO LEPSZEGO, COŚ CO PRZEBIJA WSZYSTKIE OFERTY OFEROWANE NA RYNKU,ZDRADZE TYLKO ZE INWESTYCJA JEST POZBAWIONA PODATKU BELKI OD ZYSKU.JAK POTRZEBUJESZ WIECEJ INFORMACJI,TO DAJ ZNAĆ BO WARTO.
Boogeyman / 62.21.66.* / 2007-08-01 11:27
Ok, możesz wysłać mi info na maila :) chociaż z drugiej strony do Skandi dojdę poprzez Efect, a co się tym wiąże również brak podatku belki, gdyż inwestycja jest traktowana jako ubezpieczenie.
melox / 83.18.31.* / 2007-07-31 18:42
DSA SA, tak?? z tego co wiem to raczej nic ciekawego tam nie ma, wiec nie radze korzystac. AXA ogolnie jest nieciekawa....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy