Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestować 25 tysięcy złotych

Jak zainwestować 25 tysięcy złotych

qqla / 82.139.15.* / 2007-07-10 16:37
Proszę o porade jak podzielic kwote do zainwestownia w fundusze. Ogolnie typy procentowo. Proszę również o podanie konkretnych TFI, ponieważ nie posiadam na ten temat wystarczjącej wiedzy.
Kwota jaką chciałbym zainwestować to 25 tysięcy złotych(narazie nie przewiduje jej zwiększenia).
Zysk jaki chciałbym osiągnąć to 15-20 procent rocznie(z naciskiem na 20)
Strata jaką mógłbym przeboleć to 15 procent
Okres inwestycji to 3 lata(może ulec przedłużeniu)
Mam jeszcze jedno pytanie czy możliwe jest wejście w kilka różnych funduszy inwestycyjnych bez zakładania konta w różnych bankach. Taką możliwość posiada chyba mbank....
Proszę o pomoc i wszelkie sugestie/odpowiedźi na moje pytanie
Wyświetlaj:
zaq81 / 2007-07-10 18:44 / portfel
Witam
Pojawiłem się na tym forum kilka dni temu z podobnym pytaniem od noszę wrażenie że większość tak debiutuje :)
Co do inwestycji to jak sam zauważyłeś mbank ma taką usługę w swojej ofercie( sam jestem w trakcie zakładania konta ) nazywa się to supermarket FI, plusem tej usługi jest brak prowizji przy zakupie jednostek i sprzedaży.
Co do wyboru funduszy to sam jestem przed tymi decyzjami, mi ktoś doradził że to mój własny wybór(chwała mu za to!!! :) ) wole taką odpowiedź niż żeby jakiś agent namawiał mnie na wysoko prowizyjny produkt....
Na stronie mbanku są narzędzia które pokażą Ci historie funduszy czyli ich zaległe wyniki, nikt nie jest Ci w stanie zagwarantować że dany fundusz powtórzy sukces czy na przykład kiedy będzie korekta ....popatrz polityka w piątek była koalicja, a dziś jest nie wiadomo co .....
pozdrawiam i życzę powodzenia myślę że więcej doradzą Ci mądrzejsi ode mnie :)
TaS / 2007-07-10 23:51 / Tysiącznik na forum
Zaq,
milo,ze nowszemu od siebie pomagasz :)

ja proponuje Ci Qqla albys najpierw sie czegos wiecej dowiedział o funduszach, ryzyku, giełdzie, a potem wsadzał kaskę - domyślam się, że oglądasz reklamy i żal Ci,ze nei zarabiasz tych 100% rocznie... choc Twoje 20% to realna stopa zwrotu :)

funduszy nikt Ci nie doradzi,bo nikt nie wie jaki konkretnie bedzie perełką, nową arką przymierza :D

co do dywersyfikacji to faktycznie mBank jest najlepszy.. sa tam dobre fundy i generalnie latwa jest ich obsluga.


zgadzasz sie na strate 15%, hmm ja dziś na całym portfelu (łącznie z akcjami) jestem ok -0,5% (a to i tak dobrze, bo dzi kghm dywidende przelal)... a przeciez wiekszosc fundow wycenia sie z opoznieniem, wiec jutro bedzie jazda :D

lepiej gdybys swoj profil ryzyka ustalil inaczej tzn. czy bez całych 25 tys moge zyc...

jesli tak to znaczy,ze to dobra kwota na inwetycje czegokolwiek bys z nimi nie zrobil. jesli nie to zmniejsz kwote :)

o portfelu pogadamy jak troche przemyslisz :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy