Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zainwestować 70000?

Jak zainwestować 70000?

z. / 212.87.13.* / 2008-05-15 09:55
Na okres 3 - 5 lat. Raczej nie lubię ryzykować ;>
Wyświetlaj:
Kati / 87.96.63.* / 2008-05-19 12:12
Luknij na stronę www.dtsfinance.pl. Ja wybrałam coś dla siebie.
jagoda26 / 2008-05-16 14:22
Witam,
Proponuję zacząć inwestowanie samemu poprzez Unisieć lub mBank. Jeśli nie lub pan ryzykować to są tam też produkty bezpieczne. A jaką stopę zwrotu chciałby Pan osiągnąć??
jagoda26 / 2008-05-16 14:25
Proponuję też poczytać na forach takich jak: bankier.pl money.pl unionklub.pl parkiet.pl fundi.pl tak aby nie startować w ciemno z inwestycjami. Bo jeśli chodzi o produkty spokojne to tam znajdzie pan wszzelką wiedzę do inwestowania bo trudno jest na nich stracić tylko chodzi o maxymalizację zysków.
87587 / 87.205.220.* / 2008-05-16 11:04
zaparaszam na gg 3411914 mzomey pisac godzinami
miki3d / 2008-05-15 12:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A w co do tej pory inwestowałeś? Jakie masz doświadczenie?
z. / 212.87.13.* / 2008-05-15 17:24
W nic nie inwestowałam, doświadczenie mam - zerowe.
(Tak na marginesie: ciekawe, że w przypadku braku informacji o płci zwracasz się do mnie tak, jakbym była mężczyzną.)
miki3d / 2008-05-16 11:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ustawienia domyślne mojego mózgu są takie, że nicki konczące się na "a" przyporządkowuję kobietom (z wyjaztkiem imienia Kuba), a wszystkie pozostałe mężczyznom. Ale skoro nie trafiłem tym razem, to przepraszam.

Jak chodzi o inwestowanie - jesli nie masz żadnego doświadczenia, to proponuję z góry odrzucić wszystkie instrumenty pochodne (waluty, kontrakty terminowe) oraz giełdę. Wiem, że zaraz pojawią się hasła typu "zainwestuj w bioton - za rok zarobi 50%" itp. Ojciec Rydzyk też kupił za swiadectwa udziałowe milionów Polaków Espebepe, które miało zarobić miliony a zbankrutowało.

Odrzuciłbym wszystkie pomysły typu Aegon/Skandia/Axa oraz inne polisy inwestycyjne. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, to nie skorzystasz z dobrodziejstw tego typu urządzeń, a niestety jakoś doradców tych firm jest niska.

Sugerowane byłyby w Twoim przypadku lokaty, obligacje lub niektóre fundusze inwestycyjne. Za chwilę pojawią się też wielcy orędownicy supermarketu funduszy inwestycyjnych mBanku - to jest również świetne i tanie narzedzie, tyle tylko, że klient SFI nie dostaje żadnego wsparcia i jest rzucony sam na głęboką wodę.

Warto natomiast poświęcić trochę czasu i opracować sobie swój profil ryzyka, cele inwestycyje oraz strategię realizacji tych celów. Potem dopiero można dobierać instrumenty, które doprowadzą do realizacji strategii. W razie czego służę pomocą, chociaż najlepiej (i najszybciej) byłoby, gdybyś odezwała sięna prywatną wiadomość.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy