Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak założyć agencję opiekunek.

Jak założyć agencję opiekunek.

Aglaonike / 2013-02-04 15:10
Witam,

Jestem na etapie planowania własnego biznesu, chcę otworzyć agencję opiekunek. Jako mama 2 dzieci, która swego czasu sama poszukiwała niania oraz osoba z doświadczeniem w opiece nad dziećmi powierzonymi, wiem jak trudno jest rodzicom znaleźć opiekunkę dla swoich pociech, wiem tez jakie kryteria powinna taka niania spełniać.
Mieszkam w dużym mieście, przeanalizowałam rynek - zapotrzebowanie jest. Wiem jak otworzyć działalność, jakie certyfikaty muszę zdobyć. Mam już opracowany plan reklamy.
Potrzeba mi paru informacji od osób, które już zajmują się taka formą pośrednictwa pracy, info z zakresu know-how, które można zdobyc tylko w praktyce albo od kogoś kto już ma doświadczenie w branży.
Zastanawiam się między innymi czy taka agencja powinna tylko pośredniczyć w znalezieniu opiekunki (rekrutacja, selekcja, kontaktujemy 2-3 panie z potencjalnym pracodawcą), czy też może warto zaryzykować zatrudnianie niań jako pracodawca i kierowanie do konkretnego klienta swojego pracownika? Czy istnieją jakieś dotacje, które można zdobyć na taką działalność, jak wysokie są koszta administracyjne prowadzenia takiego biznesu (chodzi mi tu o np. koszt telefonów - wiadomo, że telefon to podstawa pracy pośrednika) itd, itd.
Będę wdzięczna za rady.

Najnowsze wpisy