Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak założyć firmę transport osób ?

Jak założyć firmę transport osób ?

Marcin M. / 31.182.76.* / 2014-11-07 11:05
Witam. Mam 22 lata, i zaczynam myśleć o swojej przyszłości. Posiadam prawko kat. B, lubię jezdzić i dobrze mi to idzie, mozna powiedziec ze kazda chwila za kierownica to dla mnie miło spędzony czas, postanowiłem powiązać z tym swoją przyszłość zawodową. Pracowałem już kilka razy jako dostawca w pizzeriach ale to mało opłacalne, teraz myślę żeby powoli zbierać się na coś swojego. No i myślę o założeniu firmy zajmującej się transporem osób, dokładniej zakupie busa typu mercedes sprinter, jako autokar, i jezdzic na lini Zgiez- Piotrków tryb. przez Łódź Rzgów, Tuszyn itp, dodatkjowo wynajmować się np do wycieczek wyjazdów itp. (moja mama pracuje w szkole, zarekomendowała by mnie np. jako transport do wycieczek szkolnych). Wiem że wymaga to uzyskania kat. D, zarejestrowania odpowiednio działalności itp. ale teraz jak wygląda od strony pozwoleń, rejestrowania takiej działalności, czy aby zatrzymywać się na przystankach i zabierać z stamtąd pasażerów potrzebuje jakiś zezwoleń np od gminy czy mpk, jak wygląda sprawa z kredytem i dotacja (busa nie posiadam planuje kupic, czesc ze swoich pieniedzy czesc jak by unia dała i część z kredytu). Proszę o porady jak postępować w wypadku takich planów ?

Najnowsze wpisy