Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jak zalozyc restauracje??

jak zalozyc restauracje??

fotijek123 / 2012-12-04 09:49
Od zawsze marzyłem o tym, aby mieć swoją restaurację. Wreszcie mogę sobie na to pozwolić - mam okołu 40 tys. zł tytułem własnego wkładu - czy to wystarczy? Jak wygląda otwieranie takiej działalności?
Wyświetlaj:
looolek37 / 94.40.77.* / 2017-11-09 09:55
Zalozenie restauracji to duzo formalnosci i niestety wydatki. Potrzebny lokal, sprzet, personel, nie wiem czy 40 tys to odpowiednia kwota... ze swojej strony moge polecic ci fajna firme: http://byfuch.com.pl - lodowki, zamrazarki, witryny, do restauracji.
mateo652 / 188.146.5.* / 2017-07-27 10:02
Odświeżam wątek, bo według mnie on cały czas jest niezwykle aktualny.

Jeśli chodzi o zakładanie restauracji, to nie będę się wypowiadać na temat formalności i dokumentacji, jaką trzeba złożyć, bo myślę, ze o tym każdy wie [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Więc proszę wątku nie zaśmiecać spamem.
t_konwacka / 2015-11-17 15:00
Jak się zakłada restaurację to przede wszystkim trzeba pomyśleć o jak najlepszej lokalizacji. W tym takiej gdzie nie będzie kuchni jaką my promujemy. Następnie trzeba pomyśleć o wyposażeniu zaplecza kuchennego i tu trzeba zainwestować w porządny sprzęt (jaki robi przykładowo Fagor). No a na końcu zająć się promocją.
milana / 89.72.158.* / 2015-06-25 08:21
trzeba też poszukać dobrych dostawców produktów
adianna / 2015-04-13 11:27
Lokal --> wyposażenie --> personel --> reklama
MarcinBol / 95.160.180.* / 2013-09-24 09:22
40tys. może wystarczyć, ale zależy jaki sprzęt będziesz chciał kupić. Ja bym się skupił najpierw na podstawowych rzeczach, a później już w miarę odkładanych środków dokupował coś jeszcze. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

werggo / 187.111.15.* / 2013-09-19 12:26
Wielu ludzi ma podobne marzenia, ale niestety często pozostają tylko fantazjami albo rozbijają się o rzeczywistość. 40 tysięcy to już coś, ale jednak nie za wiele. Na sam sprzęt trzeba conajmniej tyle przeznaczyć (chyba, że będziesz jechał na używanych albo domowych, co już moim zdaniem jest totalną porażką), a trzeba jeszcze pomyśleć o projekcie, dostosowaniu lokalu (wentylacja, etc.), kaucji za lokal, najbliższych czynszach i kosztach zakupu produktów. nie mówiąc o wypłacie wynagrodzeń dla pracowników. najważniejsze, że jest wkład własny. Możesz ubiegać się o dotacje od urzędu pracy albo z funduszy unijnych, od tego roku jest też podobno jakiś program rządowy dla przedsiębiorców ruszających z własnym biznesem. Poszukaj i poczytaj. Popytaj w bankach o opcje kredytów. Mam nadzieję, żę Ci się powiedzie :)

Jeśli nie chcesz jakieś wypaśnej restauracji to możesz za mniejsze pieniądze otworzyć jakiś fastfood. Ja tak zrobiłem, bo nie udało mi się otrzymać dofinansowania zUE i musiałem nieco zmienic plany. Za sam sprzęt wydałem ponad 14 tys. zl,a byloby jeszcze wiecej ale wynegocjowalem z mniższą cenę. jeśli będziesz kupował urządzenia w jakiejkolwiek hurtowni nie zgadzaj się od ręki na wszystkie ceny, próbuj negocjować, można na tym sporo zaoszczędzić.
biznesowy21 / 2013-09-13 14:38
Temat nie jest prostu. Czeka Cię dużo pracy. Musisz pamiętać, że to co pokazuje Pani Gessler w telewizji, to nie do końca tak wygląda. Prowadzę restaurację we Wrocławiu i wiem co to znaczy ciężka praca. Nie raz się zdarza, że w środku nocy trzeba jechać na Targpiast po świeże warzywa i owoce, aby zadowolić moich klientów i ich podniebienia. Ale opłaca się, biznes się kręci i udało się przetrwać kryzys!
Tomek989 / 5.185.157.* / 2013-02-23 11:45
faktycznie, 40 tys. wydaje się być trochę mało, może starczyło by na coś baaardzo mocno budżetowego. ale pomyśl też o tym, że sam sprzęt ile kosztuje - oczywiście mowa tutaj o dobrym, bo nietrudno kupić coś, co po roku padnie [...] owszem, możesz trafić na okazję typu 'sprzedam plajtującą restaurację' czy coś w tym stylu, ale sama taka treść może o czymś świadczyć - może restauracja jest w złej lokalizacji? a to bardzo ważne.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
fiark / 2012-12-05 11:04
no tak, ale on moze mysli aby przejac ze sprzetem juz jakas restauracje ktora np splajtowala i bedzie mial ze tak powiem wszystko juz wyremontowane itp
T.J. / 83.8.147.* / 2012-12-04 18:18
Kolego 40 tys zł to Ty weź sobie sobie na drobne wydatki, a nie myśl o otwarciu restauracji.
Restauracja wymaga olbrzymich wkładów i ciągłego inwestowania a przychody są bardzo niepewne !!
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy