Forum Forum prawnePracy

jak zamknąć firmę?

jak zamknąć firmę?

Piotr Waroń / 2012-06-01 12:45
Od ponad pół roku niezbyt dobrze idzie mi interes. Będę zmuszony zamknąć firmę!! Czy mógłby mi ktoś poradzić w jaki sposób mam zamknąć firmę , żebym później nie miał problemy z ZUS-em?
Wyświetlaj:
he1ku / 80.54.63.* / 2012-06-04 15:35
jestem na emeryturze i czekam chwili kiedy przekazę firmę handlową dla syna.Tylko znów jest ten sam problem z VAT.ja VAT już zapłaciłem a teraz ma to zrobić jeszcze syn przy przejęciu firmy.A przecież rolnicy nie mają takiego problemu.Oni przejmuja gospodarstwo rolne po poprzednikach bez płacenia VAT czy podatku od spadków .Gdzie.ś jest tu równość w traktowaniu polaków.
wiwan / 2012-06-01 22:18
A co to ma wspólnego z prawem pracy :-).

W zakresie ZUS zamknięcie działalności w CEIDG jest równoznaczne z wyrejestrowaniem w roli płatnika. Należy więc w Zakładzie dokonać ( w ciągu 7 dni ) wyrejestrowania się w roli ubezpieczonego, wyrejestrowania osoby współprowadzącej, osób zatrudnionych i zgłoszonych do u. zdrowotnego jako członków rodzin.

Ważne też, że jeśli zamknięcie nie następuje z ostatnim dniem miesiąca kalendarzowego- by prawidłowo/proporcjonalnie naliczyć składki społeczne za ostatni niepełny miesiąc ( za siebie i os. współpracującą ). Zdrowotne- pełne.

Najnowsze wpisy