Forum Forum prawneGospodarcze

Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Jak zarejestrować sprowadzony samochód

Money.pl / 2007-05-18 12:12
Komentarze do wiadomości: Jak zarejestrować sprowadzony samochód.
Wyświetlaj:
mwlaz / 83.15.199.* / 2008-02-25 11:49
czy jest taka mozliwosc, zeby Niemiec przyjechal do Polski i tutaj mi sprzedał swój samochód wraz z oryginalnymi blachami? które punkty wtedy omijam??
abee / 149.156.233.* / 2008-02-26 12:54
żadnych punktów nie omijasz, samochód kupiony od cudzoziemca, zarejestrowany za granicą. Wszystkie procedury te same.
chomikkk26 / 80.51.243.* / 2008-02-19 16:50
Witam.Zakupiłem samochód niedawno z Niemczech.Mialem wszystkie dokumenty Niemiecki dowód,brief,przeglad polski,oplate oc polska na niemieckie tablice.tablice mialy date 07.07.07.Niby nie dobre,ale slyszalem ze mozna miesiac tak przejezdzic w Polsce.Ostatnio mnie psy zatrzymaly i dostalem 300zl.Slyszalem ze nawet na niewaznych tablicach moge tak sie przekulac miesiac,a tablice maja po to zeby sprawdzic.Dostalem slusznie mandat czy nie prosze o szybka odp.Pozdrawiam
szprotka / 83.18.215.* / 2008-03-27 19:02
A jak myslisz?? Jezdziles na niewaznych tablicach rejestracyjnych wiec sprawiedliwy ten mandat czy nie?? Glowka jest od myslenia:D
adamussorg / 2008-02-08 22:48
mam problem następującej treści. sprowadziłem auto z włoch. w uc okazało sie ze wg urzedu auto kupiłem nie od ostatniego właściciela samochodu. no i rzeczywiście na certyfikacie własności, ostatnim właścicielem jest auto komis a nie osoba od której kupiłem auto. mam pytanie czy i jak mozna z tego wybrnąć?
radzio000@wp.pl / 89.171.106.* / 2008-02-21 21:08
halo prosze o kontakt jestem w identycznej sytuacji, mozna znalazl juz pan
rozwiazanie...:(
radzio000@wp.pl
samochodowy / 83.8.109.* / 2008-05-01 13:00
jest tylko jedna mozliwość, samochód ten na pewno kupiliscie od osoby w polsce która go wcześniej sprowadziła z włoch, proceder wygląda w ten sposób: polski handlarz idzie do najczęsciej znajomego komisu we włoszech, tam jest samochód który kupuje, właścicielem tego auta jest już komis a nie osoba prywatna od której ten komis najczęściej ten samochód już kupił, polski handlarz kupuje to auto od komisu któty jest właścicielem tego samochodu i podpisuje z komisem umowe kupna sprzedarzy, przywozi samochód do polski i go sprzedaje a sprzedarz wygląda tak - handlaż w polsce mówi kupującemu że kupujący podpisuje umowę z pierwszym właścicielem tego samochodu to znaczy z właścicielem z przed komisu - oczywiście ta umowa jest fałszywką !!! bo teraz przwnym i jedynym włascicielem tego samochodu jest oczywiście ten handlaż bo to on ma ostatnią umowę kupna sprzedaży tego samochodu, oczywiście nie mówi o tym kupujacemuw polsce a kupujacy najcześciej nie znajac włoskiego mimo że w dowodzie rejestracyjnym włoskim są takie informacje - taką fałszywkę podpisuje często nie wiedząc co robi, handlaż robi tak dlatego że nie chce aby jego nazwisko jako sprzedającego poszło na zgłoszeniu które kupujący składa w urzedzie skarbowym, nie chodzi nawet o podatek bo sprzedający nie zapłaciłby takiego podatku gdyby cena na umowie sprzedaży w polsce była taka sama jak kupna samochodu we włoszech lub niższa - chodzi o to ze jezeli jest to prywatna osoba która sprowadza i handluje samochodami w polsce bez działalności gospodarczej np po kolejnym złożeniu informacji do urzedów skarbowych od różnych osob które od niej kupiły samochod bez zadnego zysku dla niego mogłoby zwrocic uwage Urzedu na podejrzenie machlojek podatkowych i pociągniecia handlaza do odpowiedzialności za uchylanie sie od podatków za zyski w handlu samochodami a nie płacenie z tego tytułu podatków, na marginesie nie chodzi tu również oczas od zakupu przez handlarza samochodu ponieważ jeżelinawet ten handlaz sprzeda samochód po zakupie np 2 tyg wczesniej ale za sume taka sama lub mniejsza kupującemu od niego w polsce to i tak podatku nie zapłaci - chodzi tu tylko o nazwisko jego które może kilka albo kilkanascie lub kilkadziesiat razy pojawiło by się w skarbówce jako osoba która sprzedała sprowadzony samochód z unii bez zysku !!! albo ze stratą !!! to by było podejrzane. !!! to tyle jeżeli chodzi o to jak ten proceder wygląda...jezeli kupiłes wiec taki samochód a właściciel się na umowie kupna nie zgadza się z właścicielem na dowodzie rejestracyjnym to masz 2 wyjścia żeby ten samochód zarejestrować - albo znajdziesz kogoś znajomego w urzedzie komunikacji kto ci go zarejestruje przymykając oko - jest to możliwe, albo pójdziesz do handlarza który ci tak ten samochód sprzedał i podpiszesz z nim umowę zgodną z prawem gdzie jako ostatni właściciel będzie on - może gdy będzie trzeba będziesz musiał go postraszyć skarbówką - tym ze poprostu doniesiesz na niego gdyby nie chciał tego zrobić, i jeszcze trzecie wyjście - postaw samochód na parkingu i go nie rejestruj, kup drugi a pieniądze odżałuj ... myśląc że przez to to chociaz się czegoś nauczyłeś, nauka kosztuje. Piszę to bo sam to wszystko przeszedłem. Ja swoim samochodem jeżdzę.
agnys / 80.53.207.* / 2008-11-19 22:36
no no no ! wiadomo jaki wniosek!
Auto co / 212.182.69.* / 2008-10-02 08:23
Jak sprawa się zakończyła? Ja mam podobną sytuację
Jaisek / 212.76.37.* / 2008-01-06 20:26
WItam
moze ktos jest mi w stanie pomoc??? sprowadzilem auto ze Szwecji ale na szwedzkich tablicach umowe kupna sprzedazy mam polsko-szwedzka i szwedzki dowod rejestracyjny zrobilem tlumaczenia i odwiedzilem UC a tam kobieta sie mnie pyta czy samochod przyjechal na kolach? wiec odpowiedzialem, ze tak a Ona do minie, ze chce ubezpieczenie na przejazd samochodu!! ja nic takiego niemam poprostu sie umowielem ze szwedem, ze odesle mu tablice i kopie dowodu rejestracyjnego polskiego i on sobie auto juz wylaczy z ruchu czyli wymelduje! Co mam powiedziec i jak wytlumaczyc sprawe w UC?? i co grozi za brak ubezpieczenia jezeli takowe istnieje oprocz naklejki na tablicach ?? z gory dziekuje za wszelka pomoc!
mechal 25 / 2009-08-23 11:21
witam chcę sprowadzić auto ze SZWECJI JAKIE DOKUMENTY TRZEBA MIEĆ ŻEBY ZAREJESTROWAĆ AUTO CHODZI O DOKUMENTY ....... TYLKO ORGINAŁY A DOKŁADNIE CHODZI O DOWÓD REJESTRACYJNY TRZEBA MIEĆ TEN NIEBIESKI I ŻÓŁTY ? A CO W TEDY JAK KTOŚ NIEMA TEGO CO SZWED ODDAJE U SIEBIE DO WYDZIAŁU????/ PROSZĘ O POMOC PILNA SPRAWA
zaklopotany / 195.117.165.* / 2008-08-05 14:17
witam

jak sytuacja z rejestracja samochodu??
jak ma wygladac cala procedura kupna i rejestracji samochodu ze szwecji?????
chcialbym kupic tam samochod ale nie wiem jak ma dokladnie to wszystko wygladac.

prosze o pomoc
pozdrawiam
JKAudio / 87.206.209.* / 2008-04-13 23:56
WItam
moze ktos jest mi w stanie pomoc??? sprowadzilem auto ze Szwecji ale na szwedzkich
tablicach umowe kupna sprzedazy mam polsko-szwedzka i szwedzki dowod rejestracyjny
zrobilem tlumaczenia i odwiedzilem UC a tam kobieta sie mnie pyta czy samochod przyjechal
na kolach? wiec odpowiedzialem, ze tak a Ona do minie, ze chce ubezpieczenie na przejazd
samochodu!! ja nic takiego niemam poprostu sie umowielem ze szwedem, ze odesle mu tablice
i kopie dowodu rejestracyjnego polskiego i on sobie auto juz wylaczy z ruchu czyli
wymelduje! Co mam powiedziec i jak wytlumaczyc sprawe w UC?? i co grozi za brak
ubezpieczenia jezeli takowe istnieje oprocz naklejki na tablicach ?? z gory dziekuje za
wszelka pomoc!


Witam

I Jak wybrnąłeś z tego problemu braku ubezpieczenia? Również mam zamiar kupić auto w Szwecji. Proszę o odpowiedź.
aska0804 / 87.116.213.* / 2008-09-19 16:02
Myslałam że tylko ja mam problem z rejestracją auta ze Szwecji... w UC tez zapytano mnie o ubezpieczenie auta, ja takowe miałam wukupione, ale Szwedzi powiedzieli ze mi papieru na to nie dadzą, bo przecież Polska torozwinięty kraj i po nr polisy z naklejki powinni wiedziec czy auto ubezpieczone jest czy nie..śmieszne, jakims cudem uproszłam Szwedów i potwierdzenie dostałam..nie bede wpominać ile to trudu zajęło..
Ale mam inny problem, kupują auto dostałam 2 dowody rejestracyjne niebieski i żółty, jednak żółty musiałam odesłac do 5 dni po przekroczeniu granicy by auto mogli tam wyrejestrowac...(dziwne no ale jak kazali..)
Procedury w moich urzędach trwają 2 tyg. po tych 2 tyg ide do wydziału komunikacji a pani mi mówi ze musze jej pokazac ten zółty dowód, wiec jej mówie ze musiałam go odesłac...i teraz pytanie do tych którzy auta sprowadzaj...
czy dostaliście tez zółty dowód i mogliście wszystkie formalności załatwic?? bo ja już nie wiem czy trafiłam na że tak powiem cymbałó, czy może ze mnie zrobiono idiote, a teraz mam ręce związane bo szwedzi mi tej zółtej kartki odesłac nie chcą.

Jeśli ktoś może prosze o odp.
probant / 87.205.254.* / 2008-12-17 20:19
Kupiłem auto w Szwecji i od dwóch tygodni trwa wymiana emaili ze szwedem. Do uzyskania czerwonych tablic potrzebne było podesłanie ubezpieczenia na 1 mc. Z chwilą odbioru tablic przez szweda natychmiast jadę po te autko. Jakich formalności muszę dopełnić zeby nie wpaść w kłopoty? Jakie dokumenty są potrzebne przy wywozie ze Szwecji i jaki jest koszt tablic eksportowych? Pzdr
marcin 20 / 93.105.112.* / 2008-10-14 14:20
aska0804 papiry do szwecji wysyla sie dopiero po przerejestrowaniu samochodu>zulty papier oznacza ze nabyty samochod jest twoja wlasnoscia bez niego nie mozesz przerejestrowac samochodu ani go sprzedac>>>::::ZGLOSILAS JUZ SAMOCHOD W URZEDZIE CELNYM????
volviok / 83.22.137.* / 2008-08-31 23:37
wpisz miejscowość kupna /sprzedarzy w polsce i wszystko.Czyli szwed przyjechał i zostawił ci samochód w Polsce a sam wrócił promem.
tomiel / 77.253.108.* / 2008-07-31 21:31
Auto wjechalo na lawecie ...
RADSON26 / 81.219.251.* / 2008-04-21 00:31
POWIEZ żE SZWED PRZWIóZł AUTO DO PLSKI I WROCIł PROMEM
paja / 83.24.81.* / 2008-03-04 22:14
cześć ja też borykam się z podobnym problemem ponieważ nie wiem jakie dokumenty są potrzebne aby wyrejestrować [
[wymeldować auto]auto w Szwecji prosze o podpowiedz, dzieki
radzio000 / 89.171.106.* / 2008-02-21 19:53
halo prosze o kontakt jestem w identycznej sytuacji, mozna znalazl juz pan rozwiazanie...:(
radzio000@wp.pl
radzio000@wp.pl / 89.171.106.* / 2008-02-21 22:15
pomylilem sie tutaj, chodzi mi i wyzsza wypowiedz i o auto z wloch
Pietra'S / 83.28.29.* / 2008-01-04 12:05
ok a ja mam do was takie pytanie co jak sprowadziłem samochód z Niemiec Tam Został Wyrejestrowany i nie mam niemieckiego dowodu rejestracyjnego tylko brif i zielona książeczkę to jak Teraz Mam go w Pol Zarejestrować
aleksandyr / 149.156.233.* / 2008-02-26 12:58
To masz problem, według nowej ustawy trzeba miećdowód rejestracyjny, jeśli był złożonyz 2 częsci, to 2 częsci. W Niemczech raczej nie zatrzymują dowodów.
minik83 / 83.2.154.* / 2008-01-24 11:40
mam ten sam problem byłem dzis w wydziale komunikacji i powiedzieli ze muszę mieć dowód a ja mam brif i wymeldowanie i powiedzieli mi ze z takim czyms mogłem zarejestrowac do 25 grudnia ubiegłego roku,teraz będę musiał łatwic z gosciem który to sprowadził aby szukał mi dowodu
SuperBlondi / 77.223.205.* / 2007-12-24 09:16
Chcesz zredukować opłatę recyklingową z 500zł do 300zł?? Zupełnie legalne oświadczenie na firmy i zwolnienie z opłaty ekologicznej w wydziale!!! Możliwość otrzymania faktury VAT! Napisz do mnie: elkalukasik@interia.pl
Krzysztof M / 85.237.187.* / 2007-12-04 18:39
By żyło się lepiej!!!!!!!!!Urzędnikom.Skandal i tyle,brak spójnego systemu w Polsce odbija się na Nas podatnikach.Bóg jeden raczy wiedzieć kiedy w tym kraju będzie normalnie,czy może to tylko pozostanie w sferze marzeń.Po takiej przeprawie przez urzędy,poczułem wielką złość że urodziłem się pod tą szerokościa geograficzną.Mam tylko nadzieje,że warto było i moje sprowadzone autko będzie mi długo służyć choć już niebędzie jeżdzić po normalnych drogach.I tu kolejny temat o którym można by pisać bez końca.pozdrawiam!!!!!!!!Damy radę!!!!!!!!!By żyło się lepiej!!!!!!!!!!!!
xxx167 / 149.156.233.* / 2008-02-26 13:03
Ja Ci tak źle w tym kraju to się przenieś, a ni zaśmiecaj naszych dróg złomami zza granicy, gdzie nikt ich już nie chce i zmaltretowane wciskają Polakom. Nie byłoby takich procedur, gdyby ludzie w Polsce nie kombinowali (przyjeżdżaliz jedną częścią dowodu albo fałszowali umowy, że niby wiocha pod Częstochową to Berlin, gdzie mieszka sprzedający)!
pilotek / 83.27.151.* / 2008-05-14 10:08
gosciu,zasmiecaja nasze drogi autami z niemiec,a w szwecji powypadkowego nie kupisz i tylko z tamtad mozna miec pewnosc ze auto jest ok.nasze krajowe auta tez sa ta wraki,bo ggdzie sa te wszystkie auta ktore kazdego dnia ulegaja wypadkom?wiekszosc z nich wraca na nasze drogi i to one stanowia niebezpieczenstwo i jesli moge polecic,to ludzie kupujcie auta ze szwecji,a jesli moge komus w czyms pomoc,to prosze pisac,mieszkalem w szwecji kilka lat i nie jedno auto z tamtad sprowadzilem dla siebie i znajomych i orentuje sie w calym tym galimatiasie.
Kris86 / 2008-09-03 14:46
Hej ja wlasnie zastanawiam sie na sprowadzeniem dobrego diesla ze Szwecji. Moze znasz jakies stronki www z komisami a moze ubilibysmy interes-Ty zarobilbys a ja mialbym dobre sprawne autko ze Szwecji, odpisz krzysiutom@wp.pl
zsuiram_money / 2008-08-17 21:00
Witam, mam pytanie do Pana kupiłem auto ze szewcji mam jedna kartkę dowod rejestracyjny z perforacją tak że można kartkę oddzielić na dwie jedna jest niebieska druga biała czy to jest komplet dokumentów czy coś jeszcze powinno być? dziękuję za pomoc auto jest z 2002r podobno były jakieś zmiany pomiędzy 2002 a 2003 na dokumencie jest logo UE
beata5555 / 83.15.109.* / 2008-06-08 20:50
Witam! Mam prośbę, proszę napisać mi, jak wyglądają formalności z rejestracją auta sprowadzonego ze Szwecji. Czytalam różne wypowiedzi i zaczynam sie bać czy uda mi się przebrnąć te wszystkie formalności. jeżeli to nie będzie klopot, proszę o te informacje na e-maila: beatakowalik@wp.pl
Marcin82 / 2008-06-07 13:13
wlasnie na dniach mam zamiar kupic auto w szwecji ale nie wiem jak sie za to zabrac a mam juz upatrzone i czeka na mnie, jak bys mogl to napisz co i jak i jak to wyglada moj mail dworis@wp.pl
szprotka / 83.18.215.* / 2008-03-27 19:46
A ja Ci powiem "kolego" ze pier****** glupoty, a to dlatego ze tak naprawde nie masz pojecia co sie dzieje w polskich urzedach!! Zgadzam sie w 100% z Krzysztofem. A jesli mieszkasz w tej owej wiosce pod Czestochowa to po prostu masz pecha i moze to Ty powinienes sie wyprowadzc??!!
kierownica / 80.245.188.* / 2008-03-14 22:40
może i ciebie mądralo stać na nowe auto z salonu ja takie kiedyś miałam i w kij poszło się walić 90 koła ,a co że niby te drogi cię interesują ? ekolog się znalazł gościu daruj sobie te p******* i baz kombinacji zejdz z tego forum. Co ty robisz w tym kraju ????? wyjedz czym prędzej czego tobie i podobnym życze
Paweł Wrzosek / 194.169.228.* / 2007-11-23 00:31
Artykuł jest wspaniały i bardzo mi pomógł. Zamiast Pani Szafarz pomóc powinni jednak urzędnicy. Wypełnianie wszystkich tych formularzy wymaga uprzedniego zdobycia wiedzy urzędniczej, która nikomu oprócz urzędników nie jest potrzebna. Jest to sytuacja patologiczna, której owocem jest niestety stosunek negatywny do polskich urzędów. Wszytkie formalności w urzędzie niemieckim załatwiłem poniżej godziny składając może 3 podpisy i opłaty i okazując paszport. Chęć oskubania obywatela przez państwo to rzecz zrozumiała, ale obarczanie go całą odpowiedzialnością za to skubanie jest karygodne. Wypełnij wszystko zgodnie z najdrobniejszymi zaleceniami ustawy, zapłać, wystój, jak się pomylisz to jeszcze raz wystój lub zapłać karę, a urząd celny tylko zedrze z ciebie skórę. Dlaczego urzędnik w US nie wypełnia jednego VATu wspólnego z forularzem opłaty akcyzyjnej, albo najlepiej dlaczego wszystiego nie można załatwić za jedną wizytą w Urzędzie Komunikacji? Państwo i tak dostałoby swoje a ja nie brałbym trzech dni urlopu, tylko kilka godzin. (ze dwa dni ekstra odebrałem swoim bliskim zdobywając wiedzę urzędniczą).
I po to jesteśmy w UE żebyśmy do niej mogli wnieść nasz folklor urzędowy. Ten kraj nie ma przyszłości. Niedobrze się robi.
Pasjonat / 83.24.173.* / 2008-02-18 00:25
Cieszę się, że są jeszcze normalne odczucia rodaków na nienormalne działanie urzędniczej machiny. Poprzednik i tak był bardzo liberalny w ocenie gehenny którą musi przejść każdy zwykły nabywca-importer samochodu aby móc go zarejestrować w kraju, a więc korzystać ze swojej własności. UC warszawskie nie są wogóle przygotowane na przyjęcie interesantów w zakresie prywatnego imporu aut. Kary godna jest sytuacja w UC na Okeciu, gdzie ludzie jak " bydło" czekają cały dzień w kolejce stojąc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podobno to jest stolica. Zeby załatwić wszystkie formalności trzeba odstać 2 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak wygląda rozwój polskiej "motoryzacji" !
O "prawdziwych" drogach nawet nie marzę i nie wspominam. Rozwój jakości życia (tempa gospodarczego)
jest u Nas wprost proporcjonalny do horendalnej liczby stawianych fotoradarów oraz znaków ograniczeń prędkości
najczęściej o nominale 30 i 40 km/h.
Gdyby tak było w Niemczech, pracę straciłyby setki tysięcy osób zatrudnionych w branży motoryzacyjnej. Któż bowiem chciałby kupić samochód Porsche nie mogąc w pełni korzystać z walorów swojej własności?
Jeden szczegół, proponuję usunąć paradoksalny zapis w formularzach ogłoszeniowych dotyczacych sprzedaży auta, funkcjonujących u Nas, zapis typu -pojazd importowany.
Z tego co wiemy , wszystkie pojazdy w kraju są importowane, nawet FIAT 500 , którego chyba do tej pory nie można kupić w kraju..
Pasjonat MOTO.
T / 217.172.233.* / 2008-06-11 11:25
Podsumowując powyższe wypowiedzi dochodzi się do wniosku , że tak wlaściwie nic nie zmieniło się przez ostatnie 20 lat . Kolejki w urzedach są jeszcze większe . Formalności jest tyle ,że łeb boli. W urzędach miało byc "przyjaźnie " . Swój drogocenny czas traci się na załatwianiu bzdurnych niezbędnych prawnych procedur. Wszystko prawnie jest tak skonstruowane , aby maksymalnie utrudnic życie przecientnemu człowiekowi ! - A miało byc tak dobrze w tym kraju.
wkur... / 212.106.30.* / 2008-01-10 09:19
Podzielam pogląd w 100%. Ironia-auto z państwa unijnego jest zwolnione z vat ale należy zapłacić za to, że ktoś to łaskawie napisze na kartce...Wielkie oszustwo!
georg / 2008-02-12 23:44 / Bywalec forum
Tak, to zupelnie nieprzyzwoite naduzycie wladzy panstwa. VAT-u nie ma ale jest danina za potwierdzenia tego faktu. Czemu nie robic tego na kazdym kroku gdy jakas oplata nie obowiazuje? Jakze podratowaloby to finanse panstwowe! Poniewaz obecny wice-minister finansow jest moim starym znajomym, chyba mu to zaproponuje...
szymonal / 78.88.193.* / 2007-10-27 15:24
A jak wyglada sprawa z wyrobieniem tablic tymczasowych i oplatami w neimieckim wydziale komunikacji??
ile czeka sie na te tablice i gdzie sie je wyrabia??
Chcialbym sie wybrac po samochod ale tylko i wylacznie w weekend i zeby zajelo mi to jak najmniej czasu.
lui / 80.244.146.* / 2007-11-20 19:53
ja zarejestrowałem(na przejazd do Polski) samochod w niemczech w 2h ale to było małe masto na 14 dni i koszt 119 euro
mam 18 lat i podstawową znajomość niemieckiego
Ela_Recykling / 83.28.118.* / 2007-11-20 13:17
Rejestrując sprowadzony samochów w wydziale trzeba uiścić opłatę ekologiczną 500 zł. Jeśli wprowadzającym auto jest firma, można ominąć zupełnie opłatę ekologiczną. Skontaktuj się ze mną mailowo, u mnie legalne oświadczenie kosztuje 300zł! elkalukasik@interia.pl
krystyna_m / 83.26.64.* / 2007-10-06 11:26
No i czy to wszystko wygląda tak samo jeśli kupujemy auto dla celó .... działalności gospodarczej? własnej?
krystyna_m / 83.26.64.* / 2007-10-06 11:23
A co z VAT 23 ?? Też jest związane z tematem. Kto i kiedy wypełnia ten druk?
pytajacy / 212.122.214.* / 2007-08-29 22:12
czy można przyjechać do Polski i tu załatwiać formalności bez wyrejestrowania samochodu w niemczech? i czy można przyjechac takim samochodem bez wykupywania OC (auto ma wazne ubezpieczenie na poprzedniego wlaściciela?
michał w / 84.201.211.* / 2007-06-26 23:45
ludziska, jestem po złożeniu dokumentów w izbie celnej. w czwartek mam sie zgłośić po odbiór decyzji. mam pytanie czy moge już iść do US żeby załatwiać sprawy dalej czy musze czekać na decyzje z IC i dopiero z tym dokumentem iść do US? rozumiem ze po załatwieniu sprawy w US czeka mnie jeszcze przeprawa przez wydział komunikacji...? ile czasu zajmie mi zalatwienie wszystkich spraw w tym urzędzie (wydział kom.)? Jest 26 czerwca a ja 10 lipca musze mieć samochód gotowy do legalnej jazdy. Czy te 14 dni wystarczy na zalatwienie reszty spraw? Pozdrawiam!
moni2709 / 83.26.210.* / 2007-11-19 19:17
do IC zaniosłeś oryginały dokumentów bez nich a przynajmniej bez ksera dokumentów (karta pojazdu, rachunek, przegląd tłumaczenia) nie złożysz dokumentów w US. Możesz oryginały odebrać wcześniej z IC i załatwiać już sprawy w US dołączysz tylko przy odbiorze VAT25 zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy. zaoszczędzisz 5 dni. powodzenia
brt500 / 83.10.107.* / 2007-12-29 20:29
gratki za szybka odpowiedż :)
BoGu / 87.205.198.* / 2007-06-26 13:11
i jeszcze jedno co mam zrobic jak samochod zostal przywieziony na lawecie i nie ma niemieckich tablic?
jeszcze raz dziekuje
BoGu / 87.205.198.* / 2007-06-26 13:09
Mam takie pytanie chce zarejestrowac sprowadzony samochod na dwie osoby na siebie i mame slyszalem ze mozna ominac w jakis sposob zalatwianie tych wszystkich spraw przez dwie osoby . Nie chodzi tez o upowaznie nie tylko o podpis jednego z wlascicieli na umowie. Ile w tym prawdy?
Z gory dziekuje za odpowiedz

Najnowsze wpisy