Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zarobic na akcjach?

Jak zarobic na akcjach?

Heniek12 / 2011-06-20 12:37
Wiadomo bez ryzyka nie ma zysków, ale jednak zawsze można je zminimalizować! Czy ktoś mi może powiedzieć jak mam inwestować akcje (asekuracyjnie) i żebym na nich zarobił?
Wyświetlaj:
majuga / 212.96.244.* / 2012-07-04 12:53
Odpuściłem akcje już dawno temu - teraz warto zarabiać na nieruchomościach. Hale firmy Jartom mają bardzo niskie ceny - najniższe od lat, podobnie zresztą jak mieszkania. Jedna to hale dają większe perspektywy. Czy ktoś z was zarabiał w ten sposób?
robertkajzer / 2011-06-21 20:12 / Bywalec forum
Faktem jest ze w czasie hossy wiekszosc spolek wzroasta co niejako ulatiwa inwestowanie. Nie oznacza to jednak, ze zawsze bedzie sie zarabialo. Trzeba jeszcze wybrac odpowiednia spolke i w odpowiednim momencie wejsc i wyjsc z transakcji.

Aby zminimalizowac ryzyko nalezy odpowiednio zarzadzac ryzykiem. Metod jest sporo, ale podstawowa zasada jest wykorzystywanie stop lossow i zalozenie z gory przy jakiej maksymalnej stracie bezwarunkowo wyjdziesz z rynku.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Rysiek,,, / 83.22.26.* / 2011-06-21 11:02
Da się odpowiedzieć bardzo prosto!!! - kup akcję za grosz, nawet jeśli prowizja wynosi 6 zł. Każda kwota powyżej powoduje zaniżanie kursu spółki aż jej nie sprzedasz ze stratą- metody notorycznie stosowane przez sterników spółek dla inwestorów indywidualnych -cóż strata 12 zł prowizji to cena nauki i testowania wyżej przytoczonych /jak to nazwiesz bredni/
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-06-20 22:12

Generalnie jest hossa i teoretycznie trudno jest obecnie stracic

Oj, nie jestem taka pewna. Wiele spółek, nawet dobrych, jest dzisiaj niżej niż parę miesięcy temu.
ad... / 95.108.87.* / 2011-06-21 00:37
Zalezy co rozumiemy pod pojeciam "dobra spolka" i jak definiujemy obecna hosse, ktora ma charakter wybitnie wybiorczy. W dluzszej perspektywie jednak strata jest malo prawdopodobna (chociaz nie niemozliwa).
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-20 12:57
Nie da sie na to pytanie odpowiedziec bardzo prosto. To jest gielda i jesli syt. jest nieodpowiednia to akcje spolek, ktore wydaja sie byc bezpecznymi rowniez spadaja.
Musisz to pytanie sprecyzowac, np. jak dlugi horyzont czasowy cie interesuje, jakie stopy zwrotu chcesz osiagac.
Generalnie jest hossa i teoretycznie trudno jest obecnie stracic, praktycznie natomiast poczatkujacy stoi przed ogromnym ryzykiem straty zainwestowanych srodkow.
Jedno jest pewne, unikaj naganiaczy na akcje konkretnych spolek, duzo czytaj, trzeba sie intyeresowac rynkiem by moc wyrobic sobie na jego temat jakies zdanie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy