Jak zbudowac portfel

bananqq / 2008-12-28 00:30
Witam. Odrazu zaznacze ze jesli chodzi o gielde jestem bardzo poczatkujacy, wiecej wiem o funduszach (kiedys pracowalem w Aegonie). Chcialbym abyscie mi pomogli w budowie portfela z akcjami. Mianowicie na jakich zasadach go stworzyc?? Jakie sa najwazniejsze kryteria przy doborze spolek?? Z gory dziekuje
Wyświetlaj:
Inwestorzy / 79.186.149.* / 2009-01-01 17:11
Stowarzyszenie Obniżki Prowizji w Największych Domach
Maklerskich klientów indywidualnych!!! 0,39% za kupno (0,78% kupno i sprzedaż) od zlecenia na akcje to za dużo!!! Kontrakty terminowe na WIG20 również są drogie (8 czy 10 zł to zbyt wiele) Standardowa prowizja wynosić powinna zdecydowanie mniej niż 0,2%, 0,15% 0,10% od akcji i dla kontraktów nie więcej niż 5 czy 4 zł za zawarcie kontraktu na WIG20. Twój rachunek inwestycyjny winny być prowadzony nieodpłatnie (nie żadne 55, 50 czy 44 zł rocznie) !!! Nie zastanawia Cię czemu większość brokerów ma podobne wysokie opłaty tak jakby konsultowały się ze sobą? Czemu prowizje i opłaty nie maleją corocznie lub maleją zbyt wolno? Nie wybieraj takiego biura gdzie są wysokie prowizje i opłaty!!! Napisz do swojego brokera i do GPW, że prowizje i opłaty powinny być niższe dostępne dla wszystkich sprawiedliwie!!! Notowania giełdowe powinny być dostępne bez opóźnień dla wszystkich sprawiedliwe bez opłat!!! Szanuj swoje pieniądze i niech Ciebie szanują !!! Masz prawo do sprawiedliwego inwestowania swoich środków pieniężnych!!! Pozdrawiamy
TWARDY56 / 2008-12-30 18:32 / Bywalec forum
nie daj się oszukać rekomendacją polegaj na swojej wiedzy wszystkie informacje są w internecie poczekaj zakupami jeszcze z pół roku niech się wyjaśni globalny kryzys chyba że chciałbyś już inwestować to radze kupować małe pakiety akcji
Ciułacz / 2008-12-29 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapewne wszyscy ci powiedzą solidne podstawy, tylko dobre pytanie kto ma dzisiaj solidne podstawy ?
Inne pytanie czy chcesz zainwestować na lata ?To polecał bym banki bo już najgorsze przeszły. Czy chcesz spekulować? tz kupować w dołku a sprzedawać na górce co tu większość się stara.To radziłbym wejść w sektor jaki ci najbardziej bliski wybrać kilka spółek zmiarę dobrą płynnością i dokładnie je rozpracować aby zrozumieć kiedy i dlaczego kiedy i dlaczego rosną i spadają, bo nie zawsze to zależy od wyników spółki.Czasem tz doradcy płatają figle aby się obkupić lub odwrotnie.
Recepty to tu ci nikt nie da bo sami nie wiedzą.Musisz sam powoli dojść do wszystkiego jak Karkosik i jemu podobni, ale ich tu niema.Pozostali to filozofowie, teoretycy itd ale zawsze czegoś od nich możesz się nauczyć.Nie zapomnij Sukcesy wirtualne to nie to samo co prawdziwa kasa.Ostatnia moja obserwacja to jeszcze powinny być spadki i zawirowania, oczywiście to może raj dla spekulantów ale dla większości to fatalne.
bananqq / 2008-12-29 22:36 / Bywalec forum
Dzieki za rady:) tak na marginesie nie gram wirtualnie tylko na powaznie poprzez dm ing:) ucze sie czytajac to forum na biezaco.
xxxxl / 83.10.233.* / 2008-12-30 03:04
hym

z tego forum to za dużo sie nie dowiesz

to jest ssyp flustracji
taka psychologia

jak Ci nie idzie to chociaż się wypiszesz
i ludziska piszą
a że na giełdzie traci od 95 do 98 procent graczy (wg. literatury)
to pisarzy nie brakuje
Kami2 / 89.79.121.* / 2008-12-30 21:40
przperszam ze odbiegne od tematy- czy ktos sie orientuje jaie sa rodzaje obligacji hybrydowych?
bananqq / 2008-12-30 22:28 / Bywalec forum
z tego co ja wiem (a wiem malo bo to moje poczatki jesli chodzi o gpw) to sa tylko obligacje
a-oszczednosciowe (DOS)- 2 letnie o stalym oprocentowaniu
b-indeksowane do inflacji 4 letneie (COI)
c-10 letnie obligacje memerytalne indeksowane inflacja (EDO)

obligacje rynkowe
d-letnie o zmiennej stopie oprocentowania (TZ)

o hybrydowych nie slyszalem:(
bananqq / 2008-12-30 22:29 / Bywalec forum
coz tym portfelem,doradzi ktos??
czy naprawde ten bioton to taka zla inwestycja na np 3-4lata?
chet / 2008-12-31 00:48 / Bywalec forum
NIby medykamenty powinny sprzedawać się dobrze i w czasach kryzysu.Ale co się dzieje w tej spółce tak naprawdę i jaka jest jej sytuacja finansowa to mało kto wie..Podobno analizy i badania trwają już od miesiąca ale jeszcze ich nie opublikowano.
xxxxl / 83.10.253.* / 2008-12-31 17:43
wszystko zależy od tego jak firma jest ustawiana
czy na "górkę" czy na "dołek"

spoko na pewno je opublikują
jak tylko dopasują żeby wszystko się zgadzało
że urząd skarbowy nie siada
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy