Forum Forum prawneCywilne

jak zerwać umowę przedwstępną?

jak zerwać umowę przedwstępną?

justynka1109 / 2013-09-02 14:03
witam,

Mam problem z zerwaniem umowy przedwstępnej. Podpisałam umowę przedwstępną najmu lokalu użytkowego która miała przekształcić się w umowę przyrzeczoną od 1 września. Ta umowa była potrzebna mi do Urzędu Pracy chodziło o dofinansowanie którego jeszcze nie dostałam. Spotkałam się z właścicielką i poprosiłam żeby jeszcze poczekała miesiąc,zgodziła się. Następnie wieczorem zaczęła wypisywać sms i mi grozić i zmieniać fakty które miały miejsce przy podpisaniu umowy. Nie chcę mieć już nic wspólnego z tą kobietą, chcę zerwać tą umowę. Dodam że na umowie nie ma nic wspomniane o konsekwencjach zerwania umowy i o wypowiedzeniu. Umowa była sporzadzona w formie pisemnej bez notariusza i bez wpłacenia zadatku. Proszę o pomoc
prawne.org / 89.229.117.* / 2013-09-06 18:21
Szkoda, że nie spisaliście aneksu do umowy - przesuwającej termin zawarcia umowy. Nawet jeśli umowa przedwstępna nie przewiduje kar czy też nie było wpłaconego zadatku - wynajmujący może dochodzić od Pani odszkodowania na zasadach ogólnych. Proszę więc raczej spróbować doprowadzić do ugodowego rozwiązania tej umowy - pamiętając, aby wszelkie ustalenia spisywać.
prawne.org

Najnowsze wpisy