Forum Forum ubezpieczeńInne

Jak zerwać umowę z Vienna Finanse?

Jak zerwać umowę z Vienna Finanse?

Madzia19893 / 2009-10-29 11:24
Witam. Mam małe pytanie czy ktoś może jest poinformowany jak można zerwać umowę w firmię Vienna Finanse. Jestem jej pracownikiem,niestety nie dostałam kopii umowy i bardzo ciężko by mi ktoś ją dał. Nie chce już pracować w tej firmie,ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie zrywa się umowę. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
brutus 47. / 31.61.138.* / 2015-05-27 11:55
Co za poziom,jeżeli nie pasuje Ci praca to nie pracuj.Wypowiedz umowę i basta,będzie rozwiązana ,czyżbyś nabył syndrom zaniku podstawowej wiedzy? nie umiesz czytać?,przecież i w Twoim przypadku obowiązuje kodeks cywilny.Ucz się i jeszcze raz ucz się bo wiedza oraz zdolność prowadzenia negocjacji to podstawa każdej pracy szczególnie w handlu, produkcji sprzedaży i też w ubezpieczeniach.nie łatwy to chleb ale rozwijanie swojej wiedzy doświadczenia i portfela klientów wyrabianie nazwiska to podstawa, kto ujada a nie szuka? co z Ciebie za manager? szuksz pracy z Czym???biedą w głowie?maja ci ludzie płącić za to żę żyjesz?? A co dasz-przekażesz innym???pozdrawiam zyczliwie,Manager B2B.
m.sol / 95.51.18.* / 2014-11-12 22:29
współczuję takich doświadczeń , ja sama współpracuję z compensą i nie tylko i słyszę "dziękuję że zarabiam" współczuję przełożonych , my prostujemy to co pewne os/ firmy spaprały nie współpracuję miesiąc i rok znacznie dłużej nie słyszałam żali ale prośby o dalsze inwestycje.... produkty compensy są w miarę ale zarządzanie z firm (doradczych/ inwestycyjnych) do niczego .... ale by ocenić trzeba poznać procedury przyjęć i dokształcania pracowników w rynku który jest elastyczny... nie marudźcie tylko poznajcie fakty ...
xeniak / 217.70.49.* / 2013-05-27 19:40
Agenci Vienny doradcy finansowi buahahhahahahaahaah nawet produktu własnego nie znają nie mówiąc o reszcie
Anna współpracownik Vienna Finanse / 31.175.25.* / 2013-10-15 21:10
Tylko bez takich komentarzy. Nie mierz wszystkich swoją miarą!!!!!!!!!!!!!!!
nie725 / 81.219.171.* / 2013-08-28 15:08
uważaj wszyscy doradcy są sprzedawcami. Nie ma rynku w Polsce żadnych doradców bo oni nie dostają pieniędzy od swoich klientów tylko od dostawców produktów. lepiej byś prawdę napisał
Adam951 / 77.254.152.* / 2013-05-25 00:04
Obecnie agenci Vienna Finanse zamykają klientom polisy Super Fundusz a otwierają pod pretekstem obniżenia kosztów Mega Fundusz. Nie dość że klienci ponieśli ogromne koszty w pierwszych dwóch latach Super Funduszu bo z nich już nic nie otrzymają to zmusza się ich do otwaracia nowego produktu, żeby spólka Vienna finanse mogłą pobrć ponownie potężną prowizję 100% wartości pierwszorocznej składki za sprzedaż polisy, którą wypłaci Compensa spółce Vienna Finanse !! Klienci nie zdają sobie sprawy że to nowy produkt i że będa musieli go opłacać przez kolejne 5 lat i utrzymywać przez 10 lat. Komisja Nadzoru Finansowego już dawno powinna się dobrać do tyłka tej firmie i jej prezesowi, który wymyślił sobie maszynkę do naciągania ludzi.
Anna współpracownik Vienna Finanse / 31.175.25.* / 2013-10-15 21:14
Słuchaj nie pisz takich bzdur. Po pierwsze nie ma takiej prowizji a po drugie nie wszyscy Agenci tak robią. Współpracuję z firmą wiele lat i nie zdarzyło się w kręgu moich współpracowników aby takie sytuacje miały miejsce. Jeżeli piszesz o swoich znajomych to inna sprawa. Nie oczerniaj wszystkich i nie mierz tą sama miatą wszystkich. Jeżeli znasz takie przypadki możesz zgłosić nie etyczne zachowanie pracowników do KNF czy bezpośrednio do centrali. Ale nie wypisuj takich bzdur!!!!!!!!!!
widmo / 81.219.171.* / 2013-08-28 15:10
po pierwsze decyzje podejmuje klient, nikt nie stoi nad nim z batem i nie zmusza. po drugie zmiana dla klienta jest lepsza. Jak uczciwie porównasz oba produktu oraz aktualne zmiany to zobaczysz, że to jest akurat proklienckie podejście.
sonata8 / 62.29.174.* / 2012-04-24 16:23
nie rozumiem ludzi, którzy naskakują na agentów i ubezpieczenia. Najlepiej się nie ubezpieczać, tylko wyciągać rękę do Państwa, żeby dało kasę, a jak nie da albo da za mało, to wtedy jeszcze lepiej utyskiwać. Masakra.
elzbieta55 / 46.76.43.* / 2012-02-17 11:39
Dobry Agent to taki ,który myśli o kliencie a nie o swojej prowizji,a Viennie są ludzie na kierowniczych stanowiskach,którzy żyją tylko z prowizji agentów i nie ważni są klienci,to jest chore,nieetyczne i bezduszne (banda cwaniaków)
Adam Złotnicki / 178.37.100.* / 2012-01-31 15:07
NAJGORSZA FIRMA NA RYNKU. OBECNIE ROBI KLIENTA W BALONA. CIEŻKO OBECNIE SPRZEDAJĄ SIĘ UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE WIĘC ZBIERAJĄ INFORMACJE O OBECNYCH KILENTACH I ZAKUPINYCH PRODUKTACH I UMAWIAJĄ SIĘ NA SPOTKANIE POD PRETEKSTEM OBNIEŻENIA KOSZTÓW W POLISACH ''SUPER FUNDUSZ'' PO CZYM OKAZUJE SIĘ ŻE TAK NAPRAWDE CHCĄ SPRZEDAĆ NOWY ''MEGA FUNDUSZ'' W PIERWSZYM PRODUKCIE KLIENT PONOSI BARDZO DUŻE KOSZTY WYJŚCIA RESZTA KWOTY ZOSTAJE PRZELANA NA ''MEGA FUNDUSZ'' A VIENNA FINANSE I AGENT CIESZĄ SIĘ NOWĄ PROWIZJĄ. 6 LAT JESTEM AGENTEM Z CZEGO ROK PRACOWAŁEM W VF. ROZSTAŁEM SIĘ Z TA FIRMĄ BO DZIAŁAŁA NA SZKODE KLIENTA, DZIŚ JEST TAM JESZCZE GORZEJ BO TEGO NIE ROBIONO JAK JESZCZE TAM BYŁEM.
Anna współpracownik Vienna Finanse / 31.175.25.* / 2013-10-15 21:18
Nie pisz takich bzdur. Jestem wieloletnim współpracownikiem tej firmy i niestety w moim oddziale nie dochodzi do takich sytuacji o których piszesz. Po prostu nie dałeś rady wymogom jakie firma stawia i zostałeś zwolniony. Poszłeś do innej firmy i teraz bzdury piszesz!!!! Jeżeli widziałeś takie sytuacje dlaczego nie zgłosiłeś tego do KNF czy bezpośrednio do centrali!!! odpowiedź sobie na to pytanie a dopiero później wypisuj takie bzdury!
magdalena Goch / 31.61.138.* / 2013-10-26 11:53
przestań sie tak zaperzać każda krytyka działa na ciebie jak płachta na byka, Jestem niezadowolonym klientem VF i będą każdego namawiać do ucieczki z tego starku pełnego szczurów.Utopiłam tak kupę kasy, myśląc że oszczędzam, byłam głupia i naiwna i uwierzyłam "doradcy"okazała się ze jak chciałam wycofać pieniądze to dostałam 1/5 tego co wpłaciłam.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
michał34 / 178.37.87.* / 2013-02-11 17:35
własnie to samo miałem i zastanawiam się czy tego nie zgłosi opłaciłem 2 lata w super funduszu a teraz muszę płącic kolejne 5 w mega funduszu i do tego trzymać 10 lat przecież to jest jakiś przekręt tej firmy agenta vienna finanse przegoniłem
widmo / 81.219.171.* / 2013-08-28 15:14
szkoda, że go pogoniłeś bo byś się dowiedział w jakich punktach aktualny produkt mega fundusz przewyższa superfundusz i dlaczego warto było to zmienić to zmienić, dowiedziałbyś jakich opłat byś nie ponosił, bo dla klientów którzy zmieniają produkt są inne warunki.Piszesz o 10 latach a podaj jak długo musiał bys to trzymac w superfunduszu. czy nie tak samo albo nie dłużej?
elzbieta55 / 46.76.43.* / 2012-02-17 11:34
Zgadzam się z Tobą w zupełności,ja też pracowałam i potwierdzam to co piszesz
doraddca viennoski / 79.175.202.* / 2012-02-03 19:07
bo nie było mega funduszu.
a co sprzedawałeś? Bolero więc nie dziw się z chęci poprawienia klientom warunków na lepsze właśnie po takich agentach co to tylko spaprali robotę, zgarnęli prowizję i zwiali do innych firm
Doradca Ekf / 195.238.227.* / 2012-01-26 15:55
Ja własnie podpisałem umowę z Vienna Finanse i są już pierwsze plusy tego kroku. Jakie? Oczywiście prowizja chyba najwyższa na rynku..
piotr h. / 89.239.89.* / 2011-04-23 10:12
w Vienie jest 3 mczny okres wypowiedzenia nawet na własnej działalności, w tym czasie nie możesz znależć sobie pracy w innej ubezpieczalni ani nawet w banku (absurd bo firma nie oferuje kredytów) kara 25 000 zł. !!!! Nie nabierajcie się na tą firmę!
Anna współpracownik Vienna Finanse / 31.175.25.* / 2013-10-15 21:21
BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kara o której piszesz jest za nieetyczne zachowanie w stosunku do namawiania klientów do zerwania umowy oraz współpracowanie z innymi podmiotami w trakcie trwania umowy a nie na wypowiedzeniu. Więc nie pisz takich bzdur!!!!!!!! Czytaj umowy dokładnie!!!!!
pracownik 123 / 77.252.252.* / 2011-09-14 10:30
Berdnia!! Po 1 Vienna ma w swej ofercie kredyty! Po 2 jest cos takiego jak wypowiedzenie za porozumieniem stron! I wtedy nie trzeba zachowywac okresu 3 m-cy! Wiem bo pracowałam w tej firmie!
oborowy / 79.185.96.* / 2011-01-17 12:41
A moze ty wogóle nie masz umowy?? Z kad wiesz,że masz???Przecież jak POdpisywałes umowe, to kopie dostajesz w czasie Podpisywania.
eme / 87.205.209.* / 2011-01-16 22:04
I cóż z tego że nie masz kopii umowy.Wystarcy o nią wystąpić i sie zapoznac z treścią. Nastepnie wypowiedziec i tyle.
zrywacz truskawek / 109.243.161.* / 2010-03-08 22:55
Umowę zrywa się tak jak w każdej innej firmie. Pytasz jeden raz wszystkich którzy Ci ją mogą dać. Jeśli sprawa zostaje bez odzewu nie pytasz więcej. W któryś piątek wychodząc z pracy bierzesz robotę czyli "firmowe papiery" na weekend do dokończenia pracy. W czasie weekendu dostajesz załamania nerwowego, chodzisz zrezygnowany, nic Ci się nie chce, dochodzisz do wniosku że nie ma sensu dalej pracować, no załamujesz się na całego. Dochodzisz do takiego stopnia zniechęcenia, że już nawet papierów oddać ci się nie chce no bo i po co. Oni i tak gubią tam umowy więc kilka papierzysków im różnicy nie zrobi. I tu możesz liczyć na szefa i przyjaciół z pracy, oni zawsze chętnie Ci pomogą. Przyjadą Cię pocieszyć, podtrzymać na duchu, zabrać od Ciebie firmowe papiery abyś już przez nie dłużej nie cierpiał. Abyś mógł spokojnie wracać do formy przyniosą Ci rozwiązanie umowy. To jedyny możliwy sposób.
zenobia / 83.24.161.* / 2011-01-16 14:23
To dziwna firma, zero organizacji i jacyś wszyscy nabzdyczeni chodzą.
Kubiczek / 77.255.59.* / 2011-02-25 17:51
Byłam "mądrzejsza"od tych ,którzy mnie ostrzegali przed pracą w firmach ubezpieczeniowych,cóż mi zostało-niechęć znajomych,kilku wrogów,niezadowoleni przełożeni,łomotanie serca na dźwięk telefonu komórkowego-prawie choroba psychiczna-odeszłam,bo już nie dałam się oszukiwać.Współczuję tym ,którzy jeszcze nie otrząsnęli się,przecież to działa jak mafia..............pozdrawiam i nie dajcie prać sobie mózgu po to tylko by oszukiwać ludzi.
pracownik 123 / 77.252.252.* / 2011-09-14 10:33
Az zal czytac to co jest napisane! Tak moga powiedziec tylko ludzie, ktorzy w ogole nie potrafia wspolpracowac z innymi i nie maja podejscia wlasciwego do ubezpieczen! Wtedy zaczyna sie miec wrogow! do wszystkiego trzeba podejsc z umiarem i iwlasciwym nastawieniem oraz przygotowaniem!Pracuje juz 3 lata w tej branzy i nie narzekam na strate znajomych wrecz przeciwnie bliskie osoby zaczynaja dostrzegac slusznosc w tym co robie i same sie zglaszaja!

Najnowsze wpisy