Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak zmienić operatora i zachować numer. Krok po kroku

Jak zmienić operatora i zachować numer. Krok po kroku

Wyświetlaj:
Młodzi / 37.128.73.* / 2017-09-22 20:32
i my zabierzemy udział w tej dyskusji o tym, jak operatorzy gsm robią nas w bambuko: http://mlodzinadorobku.pl/jak-nas-wyzyskuja-operatorzy-gsm/
pjak / 93.157.152.* / 2015-03-24 19:54
Jeśli nr pre-paid zarejestrowny został mi skradziony, a nowy właściciel przeniósł go do nowego operatora, w jaki sposób mogę go odzyskać? Co mogę z tym zrobić?
benjaminB / 2012-10-04 08:27 / Bywalec forum
teraz to już jest tak banalnie proste, że właściwie to się nie musisz o nic martwić, bo wszystko operatorzy za Ciebie załatwią, ty tylko musisz zgłosić chęć pzreniesienia nu merui na tym się Twoja rola kończy
cozaczassy / 178.181.137.* / 2010-10-19 08:05
Głupie, socjalistyczne rządy chętnie rozdają cudze.
W czasach monopolu TP przeniesienie numer między dzielnicami miasta było niewykonalne i polityków to specjalnie nie bulwersowało.
Ze względu na różnice ceny połączeń do różnych operatorów, jest krzywdzące dla operatorów tańszych i szkodliwe (oszukańcze) wykonujących połączenie.

Czeka na kolejny śmiały krok głupich polityków - na możliwość przenoszenia adresów zamieszkania między różnymi lokalizacjami.
rosinek / 83.17.65.* / 2010-10-19 10:48
Opowiadasz waść bzdury. Numery telefonów mamy z żoną od 11 lat. Znają je wszyscy znajomi. Zmieniłem miejsce zamieszkania z W-wa Gocław na Sulejówek - jak widać też bardzo blisko Warszawy. W nowym miejscu zamieszkania rozmowy w sieci obecnego operatora mogą odbywć się telko z tarasu lub jednego miejsca wnętrza domu. Inny operator ma tu idealny zasięg. I co? Mam w zimie biegać na balkon lub taras? nie rozmawiać przez telefon komórkowy? czy zmienić operatora?
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 11:13
Gdzie opowiada bzdury. Nikt ci nie broni zmienic numeru. twoi znajomi moga sie nauczyc nowego na pamiec. Jak zmienisz adres zamieszkania, to znajomi beda wysylac listy na nowy czy na stary. Jak moga sie nauczyc, zapamietac adres to moga zapamietac nowy numer telefonu. A jesli nie rozumiesz o co chodzi z cenami to wyjasniam: w mojej taryfie wszystkie polaczenia w sieci operatora sa bezplatne. Kiedys to czy ktos ma telefon w mojej sieci poznawalem po numerze, teraz to jest niemozliwe. Mam gdzies czy masz zasieg czy go nie masz i w jakiej sieci wykupisz sobie abonament, ale tylko do momentu gdy moge decydowac o kosztach polaczenia z twoim numerem. Dlaczego daje sie komus bzdurne prawa, lamiac moje prawa do decydowania o tym czy chce do kogos zadzwonic czy niechce bo poniose za duze koszty.
mnnmn4 / 83.238.109.* / 2010-10-19 11:19
zmien operatora, ktory ma jedna stawke do wszystkich - takie trudne?
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 11:27
Nie nie jest trudne jesli jest zasieg. Zmiana numeru tez nie jest trudna. Przezylem 2. Poza tym wiekszosc rodziny ma telefony w tej samej sieci, a oferty z jednakowymi stawkami sa do d..y w porownaniu z moja taryfa. I do choleru dlaczego ja mam cierpiec by inni mieli lepiej. Jak sie przeprowadzasz to nie przenosisz starego adresu.
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 10:21
Zgadzam sie calkowicie, cos takiego nie powinno istniec. Dzwonie do kogos o numerze 503......, kiedys mialbym pewnosc, ze to orange lub idea, a teraz to moze byc kazda siec. Jesli juz cos takiego ma istniec to wprowadzic prefiksy dla kazdej sieci.
michalwasowski / 193.109.225.* / 2010-10-19 11:22
Jest mnóstwo stron internetowych, którzy dają Ci możliwość sprawdzenia za darmo co to za operator. A jeżeli Ci się nie chce, bo dzwonisz tam tylko raz, to nie ma co się przejmować.
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 11:30
Pewnie jescze laptopa ze soba bede stale nosil.
arpert / 77.114.211.* / 2010-10-19 10:52
Dzwonisz do osoby, czy do operatora?
Może jeszcze dodatkowe cyfry określające, w jakim mieście i salonie ktoś podpisywał umowe?
trio / 83.30.105.* / 2011-01-07 12:18
buhaha, napisałeś, że masz taką super umowę a boisz się dzwonić, po będziesz ponosił koszty. Co za łoś. Jak ja nie cierpię buraków, z innych się śmiejesz, że niby mają gorsze warunki od ciebie ale ci inni nie płaczą o koszty. A ty masz takie super warunki a płaczesz.
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 11:19
A slyszales cos or oznicach w polaczeniu w danej sieci i pomiedzy sieciami. Ja chce wiedziec czy moj rozmowca ma telefon w mojej sieci i za polaczenie nic nie zaplace, cz ma np w Play-u i zaplace ok 80 gr za minute. Widzisz roznice czy jestes ciemna masa?
agatatatata / 195.136.30.* / 2010-10-19 14:05
jak masz beznadziejnego operatora i beznadziejną umowę to płacisz za połączenia w play. To nie jest wina tego do kogo dzwonisz tylko Twoja,
Agnen / 151.88.22.* / 2010-10-19 14:28
Moja umowa to moja sprawa, czy jest beznadziejna to sprawa dyskusyjna. Jak napisalem wyzej nie moge zmienic operatora, a poza tym przy 12 telefonach w rodzinie rozmowy w sieci za darmo i duzo duzo minut w polaczeniach do innych sieci - sorry konkurencja sie chowa. Nie chodzi tu jednak o umowe tylko o moje prawo do decydowania o kosztach polaczenie jakie poniose dzwoniac na dany numer. Jak bede chcial zadzwonic na 0700 to znam koszty, bo 0700 oznacza specjane oplaty. Ciekawe czy tak samo bys pisala, gdybys zadzwonila pod np 511111111 a potem okazalo sie, ze to 0700. Jak tego nie rozumiesz to nie twoja wina po prostu taka sie urodzilas i nic na to nie poradze, to ty musisz z tym zyc.
=== / 85.128.11.* / 2010-10-19 17:17
Wybieraj sobie znajomych w tej samej sieci, nie będziesz ponosił kosztów. Proste? Proste, tylko głupie.
Jeśli ktoś przenosi numer zmieniając operatora, robi to dla swojej wygody. Ma rezygnować ze swojej wygody w imię twojego prawa do kontroli kosztów? Bzdura.
Piszesz, że ktoś ci odbiera prawo do decydowania, a de facto chcesz odbierać innym ograniczać ich prawa. I to mimo tego, że może wcale nie chcą, żebyś do nich dzwonił....
Przemyśl to... ;-)
a-a-a-a / 77.223.200.* / 2010-10-19 18:11
No to wyjasnij mi dlaczego przy przenoszeniu konta bankowego nie mozesz przeniesc jego numeru, tylko nowy bank nadeje ci swoj numer. To by bylo dopiero wygodne. Wiesz dlaczego, zeby mozna bylo zidentyfikowac bank. I tak samo powinno byc z telefonami komorkowymi. Jesli chodzi o konta to przeciwko takim ustawom moga postawic sie banki, a w przypadku telefonow komorkwych tylko kilku ludzi. Pozostali nie widza problemu do momentu gdy nagle dostana rachunek na kilkadziesiat zl wiecej bo jakis ich znajomy zmienil sobie siec i nikogo o tym nie poinformował.
Jacc / 89.72.138.* / 2010-12-14 20:59
Od wielu lat "trzymam się" swojego numeru choć zmieniłem operatora- to dla mojej wygody
Informuję swoich znajomych o zmianie sieci- to dla ich wygody i portfela

Najnowsze wpisy