Forum Forum prawneKarne

jak zmniejszyć ilość punktów karnych

jak zmniejszyć ilość punktów karnych

nie_jestem_piratem / 2013-02-11 10:31
mój licznik punktów karnych zbliza sie niebezpiecznie do 21... Nim skasuja mi sie punkty za predkosc (10pkt w maju) Chcialbym do tego czasu na wszelki wypadek zmniejszyc stan konta punkotowego. Gdzie musze sie udac i w jakis sposob wyglada takie zmniejszenie ? O ile pkt moge za jednym razem oblizyc ?
Wyświetlaj:
ErykKlemens77 / 78.8.167.* / 2018-08-07 15:12
Przepisy jeszcze bardziej się zmieniły. Tu jest wszystko dobrze opisane: https://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/W-2018-roku-nowe-zasady-redukcji-punktow-karnych,32345,1
cobytuzrobic / 2013-06-03 12:30
od 1 stycznia tego roku obowiazuja nowe przepisy w zakresie karania kierowcow za naruszanie przepisow ruchu drogowego. Obecnie jest tak ze osoby ktore uzyskaja 24 punkty karne w ciagu roku, nie straca prawa jazdy od razu!. Po przekroczeniu tego limitu punktowego w ciagu roku liczonego od dnia dokonania pierwszego naruszenia przepisow, kierowcy zostana skierowani na kurs majacy na celu reedukacje w zakresie bezpieczenstwa ruchu drogowego. Zmiana to nie pozwala juz jak to bylo do grudnia 2012 roku, niwelowania punktów poprzez kursy!!. Po przekroczeniu granicy 24 punktów, kierowca ma miesiac na odbbycie kursu. Po ukonczneiu kursu kierowca otrzyma zaswiadczenie . Kurs jest platny 500zł!! Dodatkowo po ukonczeniu kursu, kierowca musi przez 5 lat jezdzic zgodnie z przepisami. Jesli przez ten okres znow przekroczy 24 pkt. Straci calkowicie prawo jazdy.
pieknis / 2013-06-11 13:16
a czy ktos moze sprecyzowac ostatnie zdania? chodzi o te 24 punkty przez 5 lat. Czy chodzi o to ze ta pula 24 punktów pozostaje na okres 5 lat? czy tak jak to teraz jest po roku sie kasuja. Bo jesli jest to tak ze na 5 lat jest limit 24punktów to moim zdaniem zmiana na lepsze! ale jesli punkty sie mialy by kasowac tak jak to jest teraz to tak jakby ta zmiana nie miala sensu ;/ powinni odrazu zabierac prawko!! bedzie napewno bezpieczniej na drogach! a jak to nei poskutkuje to konfoskowac mienie, i po roku licytowac!
co_ja_tutaj_robie / 2013-02-19 10:08
kurs doszkalający cie ratuje, jest to płatny kurs po którym dostajesz zaświadczenie odbycia kursu i twoje punkty sa redukowane o 6 oczek :) taki kurs to koszt chyba gdzies w granicach 500zł
ciekawystefan / 2013-02-11 12:15
mozesz isc na kurs doszkalajacy zmniejszajacy ilosc punktw. jednorazowo jest to chyba 6 punktow maksymalnie. oczywiscie kurs jest platny!

Najnowsze wpisy