Forum Forum dla firmDotacje

Jak zobyć doatcję unijną na założenie własnej firmy?

Jak zobyć doatcję unijną na założenie własnej firmy?

Wyświetlaj:
karuzela6 / 87.207.215.* / 2009-09-14 07:57
Dobra wszyscy się przekrzykują i to jest ciekawe, ale ja chcę dopiero założyć firmę i nie wiem od czego zacząć. do kogo się wybrać najpierw!!!!!!!!!!!
proper / 2009-09-14 12:45
Czy zgłosiłaś/-eś się po dotację lub na szkolenie?
Dobra RADA -> pójdź na nauki-szkolenie-konsultacje jak napisać wniosek o unijną dotację na założenie nowej firmy: w Urzędach Pracy, Fundacji NADZIEJA w Warszawie, innych organizacji np. dla niepełnosprawnych jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, i na stronie projektu, który robi Szkoła Koźmińskiego z Urz.Miasta Wwy (www.warszawastolicabiznesu.pl - lub podobnie brzmi) - w październiku II edycja. W innych miastach są placówki miejskie, regionalne, które udzielają szerokich info, robią szkolenia, konsultacje na temat zakładania firm, bo tego można się nauczyć jak mycia zębów. Mnie w 2005 r. dawali dotację unijną w UP ale nie wzięłam, bo nie miałam własnych pieniędzy, a znajomi w ostatniej chwili wycofali się, jednak nie chcieli pomóc.
Jeśli chcesz porozmawiać jak to wszystko ogarnąć napisz do mnie na adres: proper@autograf.pl

ja chcę dopiero założyć firmę i nie wiem od czego zacząć. do kogo się wybrać najpierw!!!!!!!!!!!
bartez / 82.160.127.* / 2009-10-14 23:58
Jeżeli nie pracujesz to skąd masz wziąć pieniądze na szkolenie np. prawo jazy kat C, lub inny kurs? Stuknij sie w głowę i zastanów się kto cie spłodził!
zniesmaczony / 89.78.50.* / 2009-09-13 15:28
Kraj złodzieji. Czym osoba pracująca i płacąca podatki jest gorsza od długotrwałego bezrobotnego? Czemu trzeba utrzymywać w większości przypadków bezrobotnych darmozjadów? W Polce trzeba być leniem by państwo wysłało cię na bezpłatne szkolenia !!!!!!! Hańba.
proper / 2009-09-14 13:08
Czy zgłosiłaś/-eś się po dotację lub na szkolenie?
Jeżeli pracujesz możesz założyć firmę pracując i wziąć kredyt w banku na rozruch firmy. Potem starać się o unijną dotację dla działających już firm. Projekt warszawski-w Szkole Koźmińskiego jest także dla takich osób, można dostać dotację jeżeli pomysł będzie dobry-rokujący.
Możesz przecież założyć firmę bez dotacji jeżeli jej nie dadzą.
Dobra RADA -> pójdź na nauki jak założyć i prowadzić firmę i jak napisać wniosek o unijną dotację na założenie nowej firmy: Fundacji NADZIEJA w Warszawie, innych organizacjach, np. dla niepełnosprawnych jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, i na stronie projektu dla wszystkich, który robi Szkoła Koźmińskiego z Urz.Miasta Wwy (www.warszawastolicabiznesu.pl - lub podobnie brzmi) - w październiku II edycja. W innych miastach są placówki miejskie, regionalne, które udzielają szerokich info, robią szkolenia, konsultacje na temat zakładania i prowadzenia firm, bo tego można się nauczyć jak mycia zębów. Mnie w 2005 r. dawali dotację unijną w UP ale nie wzięłam, bo nie miałam własnych pieniędzy, a znajomi w ostatniej chwili wycofali się, jednak nie chcieli pomóc.
Jeśli chcesz porozmawiać jak to wszystko ogarnąć napisz do mnie na adres: proper@autograf.pl

Kraj złodzieji. Czym osoba pracująca i płacąca podatki jest gorsza od długotrwałego
bezrobotnego? Czemu trzeba utrzymywać w większości przypadków bezrobotnych darmozjadów? W Polce trzeba być leniem by państwo wysłało cię na bezpłatne szkolenia !!!!!!! Hańba.
kj / 77.113.99.* / 2009-09-12 22:09
do autorki tekstu i ubiegających się o dotacje: pieniądze NIE są przyznawane na samochód - co prawda nigdzie nie ma tego napisanego, ale jest taka "niepisana" zasada o której mało kto mówi, przez co wnioski są odrzucane. powodzenia! jest trochę biegania, papierków, szkoleń, ale warto się postarać:)
Bela48 / 85.89.162.* / 2009-09-12 00:11
Czy ktoś zwrócił uwagę na warunki związane z wiekiem? Do 25 roku życia - młodzi i niedoświadczeni i od 50 -tki, czyli juz prawie emeryci. A co z tymi pomiędzy, najbardziej aktywnymi życiowo i zawodowo? Dla nich nie ma możliwości dotacji? Gdzie demokracja i równouprawnienie?
proper / 2009-09-14 13:21
Czy TY nie Emerycie nie po 50-tce masz w ogóle pomysł na firmę?
Czy zgłosiłaś/-eś się po dotację lub na szkolenie?
Możesz zwolnić się i popróbować być 1 rok lub kilka lat na bezrobociu, chętnie się z Tobą zamienię, zobaczysz jak Urz.Pracy i OPSy będą Cię traktować. Same miody z ust polecą.
Jeżeli pracujesz możesz założyć firmę pracując i wziąć kredyt w banku na rozruch firmy. Potem starać się o unijną dotację dla działających już firm. Projekt warszawski-w Szkole Koźmińskiego jest także dla takich osób, można nauczyć się od NAJLEPSZYCH i dostać dotację jeżeli pomysł będzie dobry-rokujący.
Możesz także przecież założyć firmę bez dotacji jeżeli jej nie dadzą.
Dobra RADA -> pójdź na nauki jak założyć i prowadzić firmę i jak napisać wniosek o unijną dotację na założenie nowej firmy: w Fundacji NADZIEJA w Warszawie, innych organizacjach, np. dla niepełnosprawnych jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, i na stronie projektu dla wszystkich, który robi Szkoła Koźmińskiego z Urz.Miasta Wwy (www.warszawastolicabiznesu.pl - lub podobnie brzmi) - w październiku II edycja. W innych miastach są placówki miejskie, regionalne, które udzielają szerokich info, robią szkolenia, konsultacje na temat zakładania i prowadzenia firm, bo tego można się nauczyć jak mycia zębów. Mnie w 2005 r. dawali dotację unijną w UP ale nie wzięłam, bo nie miałam własnych pieniędzy, a znajomi w ostatniej chwili wycofali się, jednak nie chcieli pomóc.
Jeśli chcesz porozmawiać jak to wszystko ogarnąć napisz do mnie na adres: proper@autograf.pl

Do 25 roku życia - młodzi i niedoświadczeni i od 50 -tki, czyli juz prawie emeryci. A co z tymi pomiędzy, najbardziej
aktywnymi życiowo i zawodowo? Dla nich nie ma możliwości dotacji? Gdzie demokracja i
równouprawnienie?
JAONA / 94.254.156.* / 2009-09-11 12:55
a ja się starałam o dotacje i jej nie dostałam :P bo babka w komisji była stronnicza..ale i tak działam na swoim i dobrze mi z tym :)

MOŻE KTOŚ WIE, GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ ŚRODKI NA ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI?? piszcie na maila :) thx POWODZENIA
Elisza / 89.78.96.* / 2009-10-31 12:08
Bardzo proszę o podpowiedż jak uyskać środki na dalszą działalność jeśli nie korzystałam z pożyczki na rozpoczęcie a teraz jestem w potrzebie.
proper / 2009-09-14 13:37
WSZĘDZIE !!!


GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ ŚRODKI NA ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI??
miguello / 217.172.227.* / 2009-09-07 09:20
Te całe dotacje to syf, przez to gówno tylko podatki są większe, dla tych co pracują. Jak sie komuś daje 4 koła miesięcznie, to komuś innemu, kto to wypracwał trzeba zabrać. A jeszcze trzeba zapłacić tym co rozdają, przyznają oceniają unijne eurobzdety... i z 4 robi się 6. To się nazywa redystrybucja.
Bernardo / 2009-09-25 13:48
migello - Ty masz całkowitą rację, ale to, co piszesz lepiej było by przyjęte przez czytających gdybyś to napisał normalnie.
Jest faktem, że Państwo każde, więc i polskie daje obywatelom tylko to, na co wcześniej lub później ściągnie od podatników pieniądze. Jest, więc prawdą, że aby komuś bezrobotnemu wypłacać zasiłek trzeba od wszystkich pracujących pobierać podatek zwany składką na Fundusz Pracy. Ale jeżeli składka wynosi - 2,45% podstawy, czyli dla osób prowadzących działalność gospodarczą minimalnie nawet, gdy nie uzyskają za dany miesiąc żadnego dochodu wynosi 46,94 zł. Pracownik zaś płaci 2, 45% od swojego wynagrodzenia brutto przy przeciętnym polskim wynagrodzeniu statystycznym 3000zł jest to kwota 73, 50zł. Więc aby bezrobotnemu wypłacić 575zł zasiłku trzeba zebrać składkę od 8 przeciętnie zarabiających polaków + podatki na pokrycie kosztów administracji, która tym się zajmuje a to jest koszt 150% tego, co ta administracja wypłaca. Ponieważ podobne proporcje są przy zasiłkach z pomocy społecznej to, dlatego jest ciągle dziura budżetowa, Bo Polska administracja jest bardzo niesprawna nieefektywna i nadmiernie rozbudowana. A najbardziej rozbudowana jest administracja środkami pomocy Unijnej panuje tam zagmatwana biurokratyczna procedura w dodatku ciągle zmieniana, więc mizernie efektywna. Stąd wielu Polaków, którzy prowadzą działalność gospodarczą widząc to denerwuje się, ale skoro osoby samozatrudnione i mikroprzedsiębiorcy nie maja swojej reprezentacji politycznej w sejmie to są stale traktowani jak dojne krowy do zbierania podatków i składek a ostatnio jeszcze doszło dodawanie nam obowiązków o charakterze pańszczyźnianym jak np. przerzucenie na pracodawców obowiązku rozliczania rocznych PIT.
proper / 2009-09-14 13:43
Spróbuj wymyśleć - mieć pomysł na firmę a reszta przyjdze sama jak z rękawa.
Poczytaj na górze moje odpowiedzi-komentarze i weź się za SIEBIE, ZAŁÓŻ WŁASNĄ FIRMĘ i przestań narzekać bo Cię zwolnią LENIU z roboty, którą załapałeś/-aś. POPRÓBUJ tak jak Twój SZEF poganiać za klientami, odpowiadać za wszystko, to zadyszka nie pozwoli Ci na takie GADANIE - WALENIE W BANIĘ !!! PRACUJĄCY MAJĄ ZA DOBRZE, ale jeszcze wszystko przed Wami. Bezrobocie i Was nie ominie. Najlepszego
Jak sie komuś daje 4 koła miesięcznie, to komuś innemu, kto to wypracwał trzeba zabrać. A jeszcze trzeba zapłacić tym co rozdają, przyznają oceniają unijne eurobzdety... i z 4 robi się 6. To się nazywa redystrybucja.
asda / 83.238.74.* / 2009-09-07 15:49
Heh , dokladnie a to tego taka korupcja w tym jest ze szkoda gadac bez kontaktów i kopert nie ma szans na jakakolwiek dotacje. Wiem bo sam probowałem kilkakrotnie. pozdrawiam
mr2k / 80.238.111.* / 2009-09-07 07:48
Dlaczego nikt nie pisze o tym, ze bezrobotnym trzeba byc co najmniej 12 m-cy? Dla "swiezych" bezrobotnych jest dotacja z UP (circa 18 kpln)
g;ldg;sk;flgk / 79.175.201.* / 2009-09-12 23:23
najwieksze szanse maja cwaniacy ze znajomościamia lbo nieudacznicy
Kasztaniak / 195.254.156.* / 2009-09-07 12:52

Dlaczego nikt nie pisze o tym, ze bezrobotnym trzeba byc co
najmniej 12 m-cy?


Bo nie trzeba
tbartek / 217.28.149.* / 2009-09-08 01:18
Ciekawe, jak wielu ludzi rezygnuje z tych dotacji ze strachu, że jak interes nie wypali, to będą się przez pół życia wypłacać...?
ciosos / 213.227.74.* / 2009-09-10 19:49
jak ktos pomysli to przez rok czasu firma nie padnie tj 18000 mi nikt nie dal zlotowki bo nie spelnialem wymogow i zaczynalem od 2000zl /kredytu od przyjaciela/ zus nie bo cos tam / ludzie takie fory daja ze tylko pomyslec i dzialac zus przez pierwsze dwa lata nizszy dotacja unijna lub nawet ta 18k wiec tylko dzialac a nie marudzic
yet / 82.177.124.* / 2009-09-11 11:15
Bełkoczesz, seplenisz, czy coś innego poważnego Ci się stało, działam poważnie i zatrudniam od lat pracwoników.
Ty swoim bełkotem natomiast sprawiasz wrażenie jakby jedyne działania w Twoim życiu sprowadzały się do zagłosowania na UE i PO.
/leczenie/ZUS/głowa/bo cos/tam/glowa/ działaj !!!!/
yet / 80.54.63.* / 2009-09-11 14:35
Yet.Mniej pij i mów do rzeczy.Unia ci przeszkadza ?Znałem takich co to stali na szosach i krzyczeli by teraz piastować jakieś tam stanowiska w urzędach choć pojęcia nie mają po co tam siedzą za nasze pieniądze.
heja / 94.72.119.* / 2009-09-21 09:18
co powiecie na to...ja pracuję i już raz starałam się o dotacje niestety bezskutecznie chciałam założyć zakład usługowy w nowej dzielnicy miasta w której nie ma jeszcze konkurencji dodatkowo po zakupie urzadzenia(z dotacji)świadczyć usługi -była bym monopolistką w mieście
mając kilkuletnie doświadczenie w branży część wkładu własnego własna bazę klientów usłyszałam lakoniczną odpowież że inni mieli lepszy pomysł na biznes i z tego powodu mój wniosek jest odrzucony
nie wiem czy mam się przebranżowić aby dostać tą dotację ?branża w której pracuję jest przyszłościowa zgodna z moim wykształceniem ..a może chodzi o znajomości i koperty.?..bo mi już ręce opadają
karolina0021 / 2009-10-08 22:43
witam, mam 21 lat i chciala bym zalozyc firmę i zdobyc pieniadze z Unii na wlasna dzialalnosc, ale niewiem od czego zaczac. Jestem z Wroclawia ,interesuje mnie gastronomia bo skonczylam technikum gastronomiczne.Czekam na pomoc oto moj e-meil karola 18@buziaczek.pl z gory dziekuję.Mam duza motywacje tylko pomocy brak
xxyz / 195.13.38.* / 2010-02-05 21:03
lepiej nie licz na dotacje,tylko zacznij pomalutku od malej gastronomii.Bezpieczniej i satysfakcja.
kasica81.81 / 83.22.249.* / 2009-11-12 18:02
Cześć mam 28 lat i chciałabym założyć firmę produkującą galanterie skurzaną dla zwierzat.Mieszkam na wsi ,mam nie używaną stodołe w której po remoncie mogłabym zrobić szwalnie i magazyn,z zawodu jestem krawcową mieszkam na dolnmśląsku i myślę żeby złożyć wniosek o dotacje unijną na remont tych pomieszczeń do tego jakiś kredyt,żeby to rozkręcić i chcę żeby ktoś się wypowiedział co o tym pomyśle sądzi.
xxyz / 195.13.38.* / 2010-02-05 21:20
Wymadrza sie łosiu,a nie umial pomoc.Dobry pomysl z ta stodola.Ale moze dzialaj etapami i remonty odpisuj w koszty.Tez sie zwroca,tylko wolniej. Stopniowo rozkrecajac produkcje,bedziesz tez zdobywac rynek i doswiadczenie i poradzisz sobie.Odwagi.Wiecej czytac i myslec jak to bedzie wygladalo. Powodzenia.
Łoś Wszechmgący / 79.139.42.* / 2010-01-26 15:03
skórzaną ,pisze się przez Ó, daj sobie spokój z biznesem.dobra rada
Wiktor87 / 62.233.226.* / 2011-08-09 10:21
Proponuje wszystkim, którzy chcą założyć własna działalność o skontaktowanie się z instytucjami jak AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Posiadając pomysł na biznes i niewielka ilość środków pieniężnych, możecie niewielkim wysiłkiem stworzyć to o czym marzycie "własna Firma". AIP pomoże wam w znalezieniu bezzwrotnych dotacji oraz wsparcie administracyjno prawne, czy tez szkolenia. A wystarczy tylko zadzwonić lub umówić się na spotkanie z konsultantem AIP. Ja spróbowałem i nie żałuje.
geoinfo / 31.61.130.* / 2011-09-28 10:52
witam, ja też pracowałam w prywatnych małych przedsiębiorstwach 4,5 roku w kierunku studiów który w czerwcu skończę. pracodawcy zarabiali na mnie średnio 8000 tygodniowo, do tego traktowali jak pomiatacza nie mogłam zjeść kanapki za 8 godz, bo marnowałam czas a to się przeliczało na ich pieniądze,zwolniłam się. w swojej branży-geodezja potrafię robić wszystko, ale nie mam uprawnień,mam za to osobę z uprawnieniami która jest chętna podpisywać.mam 25lat i jestem jeszcze studentką w woj. małopolskim. jak uwazacie, dostanę taką dotację? sprzet niezbedny do wykonywania zawodu kosztuje w sumie ok 60 000 ale moj wklad wlasny to 2 samochody i 2 komputery, reszte zamkneloby sie w40000.czy ktos orientuje sie ile wynosza wszystkie oplaty zanim dostanie sie dotacje?
etelia30 / 79.187.102.* / 2011-09-07 15:28
witam mam 30 lat , od kilku miesiecy prowadze wlasna dzialalnosc gospodarcza ,(sklep z pamiątkami) , zanim otworzyłam ją pracowałam w tym sklepie prawie rok . od wlascicieli odkupiłam towar i postanowilam sama to prowadzic . MIESZKAM w małym miasteczku. CZY W TAKIM PRZYPADKU PRZYSŁUGUJE MI DOTACJA Z UE, czy moge sie starac o dotacje z ue???? prosze o odp
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy