Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Jaką dywidendę wypłaci KGHM? Oto, co zaproponuje zarząd

Jaką dywidendę wypłaci KGHM? Oto, co zaproponuje zarząd

Wyświetlaj:
innykolo / 31.174.106.* / 2013-12-18 14:17
dywidenda to bonus lub slodzik
noob293 / 89.75.32.* / 2013-11-21 13:26
Nie wiem skad ten prezes jest i czy jest marionetka, ale wydaje sie, ze chce jak najlepiej dla kghmu ale co chwile podcinaja mu skrzydla. I nie wiem czy tak dobrze udaje, czy na prawde spoko gosc tylko "sily wyzsze" nie pozwalaja nic zrobic.

Przeciez KGHM ma 35% zadluzenia i plany inwestycyjne na kolejne mld. Po co wyplacac tak wysokie dywidendy ?

Gdybym to ja mial majatek rowny 100k zl i zadluzenia 35k zl i plany inwestycyjne na kolejne 20k zl to wyplacalbym 0% dywidendy i akcjonariusze musieli by sie z tym pogodzic i to zrozumiec, ze kasa zostaje w firmie bo jest potrzebna na inwestycje oraz splate dlugow.

Po 5 latach mam 0 dlugow, rozwijajaca sie firme warta duzo wiecej niz firma_sprzed_5_lat + dywidendy oraz mam caly wachlarz mozliwosci teraz: albo wszyscy sie bogacimy i wyplacamy nawet do 90% dywidendy (te 10% zeby sie nie zadluzac) albo jak sie nadazy okazja inwestycyjna to mam duze pole manewru kiedy nie mam zadluzenia - ale dywidende i tak wyplacam (np ustalenie min na poziomie 25%) - i wszyscy sa szczesliwi i trzymaja moje akcje bo nie dosc ze dostana dywidende to moje akcje rosna w tempie srednio rocznym po 20-30%.

Czemu nikt tak nie zarzadza i kazdy sie zadluza na potenge ?
t.grzelak / 2013-11-14 18:06
Z całej kasypozostało 9.pln dywidendy dla akcjionariuszy-rząd ukradł nam (dywidende dla akcionariuszy- podatek od kopalin)-jeżeli juź nam ukradł,to powinien te pieniądze przeznaczyczć na emerytury dla Polaków
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy