Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Jaka firma ubezpieczeniowa spełni moje wymagania?

Jaka firma ubezpieczeniowa spełni moje wymagania?

damian252525 / 164.127.158.* / 2014-01-15 02:08
Witam tak jak w temacie szukam ubezpieczenia w razie wypadku indywidualnego. Chodzi mi o NNW dla osoby. Mam 19 lat byłem w PZU oczywiście Pani wszystko mi przedstawiła. Lecz nie było odszkodowania za wybicie zębów itp. A mi bardzo zależy na takim ubezpieczeniu że w razie złamania ręki pójdę na komisję i będę miał płacone za szkodę według 1%/2%. Np jestem ubezpieczony na 300tysięcy za wybity ząb dostałem 2% od komisji więc mam 6 tysięcy. Suma jaka mnie interesuje to jakieś 200-300tysięcy. Jestem młody i dbam o wygląd a wstawienie zęba trochę kosztuje. Na ubezpieczenie chcę przeznaczyć około 150złotych. Ubezpieczenie ma pokrywać koszty szpitalne oraz wypłacać pieniądze za uszczerbek na zdrowiu według stopu %. Co byście polecili? Bo niestety jestem tylko człowiekiem i posiadam wrogów chyba jak każdy. Oczywiście firma która ma dobrą opinię i nie robi problemów z wyplatą $
ksmyk2 / 2014-01-15 16:37
Obawiam się, że o ile ogólnie można znalezć produkt ubezpieczeniowy, który zapewni oczekiwany zakres to już trudniej będzie zrobić to z oczekiwaną sumą ubezpieczenia mając do dyspozycji wyłącznie 150zł/rok.
Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie Nagłego Nieszczęśliwego Wypadku... Wypadek to z kolei zdarzenie nagłe, nieplanowane i niezależne od woli poszkodowanego. ... Jeśli mowa o posiadanych wrogach, którzy jak się domyślam mieliby być winnymi zaistnienia wypadku to raczej widziałabym tu przedewszystkim ich odpowiedzialność a nie odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej za takie zdarzenie ...

Przed zawarciem ubezpieczenia proponuję przejrzenie odpowiednich OWU oraz tabel procentowych uszczerbków - wtedy będzie jasne jakiego odszkodowania można spodziewać się w konkretnym TU, jakie są wyłączenia czy ograniczenia odpowiedzialności ...
dla przykładu: koszt ubezpieczenia NNW obejmujący uszczerbek na zdrowiu - s.u. 50 000zł + rozszerzenie o pobyt w szpitalu wskutek wypadku - 100zł dzień to roczny koszt 166zł... Uszkodzenie lub utrata zęba oznacza w tym ubezpieczeniu od 0,5 do 2% uszczerbku na zdrowiu w zależności od doznanej szkody czyli wypłatę od 250 do 1000zł za ząb - szczegóły w tabeli uszczerbków.

Najnowsze wpisy