Forum Forum prawneKarne

jaka kara za nekanie?

jaka kara za nekanie?

krzaczu / 2012-07-18 09:49
prosze o pomoc, jestem nekany telefonami, smsami rpzez byla zone, policja jak to zglosilem to ogolnie nic sobie z tego nie robi... grozi mi, wyzywa....mam juz tego dosc...boje sie ze zrobi cos glupiego...
Wyświetlaj:
ulenkaa / 2013-06-04 12:06
art. 190a: „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” Aby uznać dane zachowanie za uporczywe nękanie konieczne będzie więc ustalenie czy takie działanie wzbudza w ofierze poczucie zagrożenia i czy jest ono uzasadnione
gosc_1234 / 89.64.14.* / 2018-11-09 01:47
Boję się pójść do nowej pracy, bo w czterech ostatnich miejscach pracy byłam nękana, grożono mi, zepsuto mi samochód. Jednak policja mnie nie wysłuchała i nie spojrzała nawet na żadne dowody. Obecnie boję się wyjść z domu, ponieważ zorganizowana grupa przestępcza prześladuje mnie nawet teraz, wyłączając mi zdalnie internet, blokując odbieranie połączeń (a szukam pracy, chcę też się komunikować z dziećmi). Zniszczyli mi kilka lat życia i nadal niszczą relacje z najbliższymi i pozostają bezkarni. Policja i prokuratura jednak umywają ręce twiedząc, że to moje subiektywne odczucia. TO jest takie żałosne i smutne. Wiem, że w końcu ci źli lub chorzy psychicznie ludzie zrobią mi krzywdę, to trwa już kilka lat. Powiem Wam, że filmy zemsty nie są dla mnie, ale - jeśli policja w ten sam sposób zlewa wielu innych ludzi - wkrótce filmy zemsty staną się rzeczywistością i wtedy policja już sobie z tym nie poradzi tak szybko. Dlaczego kiedy człowiek daje im na tacy zdarzenia, telefon z odciskami, informacje o włamaniach, etc. - policja twierdzi, że to są moje subiektywne odczucia?
nnnnn / 89.229.104.* / 2012-11-11 14:52
jak mozna pisac takie klamstwa tak najlepiej wszyscy zrobmy sie wariatami dla tak naprawde pokrzywdzonych skoro sami skrzywdzilismy sami sie zapedzacie w kozi rog a jak przyjdzie co do czego to sie leczycie niby przez osoby ktore prawde mowia polskie prawo powinno zostac zmienione jak najszybciej ale tak to jest jak cos sie bierze nie swojego jakies nekanie .....
milena577 / 92.30.20.* / 2012-07-28 21:05
grozi jej poazna kara grzywny lub pozbawienie wolnosci.to nie sa zarty.koniecznie ic do lekarza,terapie,zbieraj dowody,powodzenia!!!!!ja bylam w takiej sytuacji i wlasnie tak zrobilam i dostalam pozadne odszkodowanie.choc nadal jestem w ogromnym dolku
krzaczek / 2012-07-19 11:11 / -
proponuje zmienic numer telefonu, to dobra opcja by byla, poza tym moze pomysl, o zamianie mieszkania wtedy calkowicie znikniesz z jej zycia, a ona z Twojego...bez sensu zebys sie tak meczyl
baciorka93 / 2012-07-18 10:58 / -
heh, dopiero pewnie jak nie daj Boze byla zona Ci cos zrobi to wtedy dopiero policja zareaguje...tak to jest niestety w Polsce, tez mialam keidys podobna sytuacje naszczescie sie uspokoilo samo
milena577 / 92.30.20.* / 2012-07-28 21:01
zglos to na policjie,jakim prawem przez kogos kto ma nie po kolei w glowie masz zmienic mieszkanie?to ona ma sie usunac.nieustannie zglaszaj to na policje,koniecznie idz do lekarza i powiedz jaki wplyw ma to na twoje samopoczucie,jej ciagle nekanie ciebie wplywa na to ze czujesz sie zagrozony i masz depresje,poros o skierownie na terapie i tabletki uspakajajace.raport sporzadzony przez lekarza i terapeute bedzie ogromnym dowodem na to jak duzy wplyw ma twoja zona na twoja psychike.postaraj sie nagrac ja i pozbierac dowody ze ci grozi.policje napeno zacznie dzialac
darewk.w / 157.25.161.* / 2017-10-18 11:18
Mam problem z sąsiadem który świeci mi halogenem po oknach trwa to około 3 lat dodatkowo wyzywa,rzuca butelkami na moją posesje , rzuca śnieżkami w dom ,straszy i nęka
obserwuje nas po nocach chce za wszelką cenę nas zastraszyć a żeby było śmiesznie osoba jest policjantem. co wy na to?

Najnowsze wpisy