Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jaką obrać strategię i w jakim DM

jaką obrać strategię i w jakim DM

kgwk / 89.76.232.* / 2009-12-02 16:20
Witam.
W 2010 roku bede mogl obracac funduszami okolo 40 tys zl. pieniadze te (niecale) otrzymalem w spadku po ojcu i jak narazie sa zamrorzone w akcjach PGNIG. aby je otrzymac musialem zalozyc rachunek w CDM PEKAO. Czy to dobry DM, a moze lepeij zmienic na inny lub wogole na cos innego niz DM. chce inwestowac samodzielnie z minimalnymi prowizjami i mozliwie bez posrednikow czesciowo w akcje i czesciowo w cos bardziej pewnego typu obligacje, fundusze itp. narazie cwicze wirtualnie na bankier.pl i nawet niezle mi idzie (60% w 6 miesiecy) ale wiem ze teraz wszystko raczej rosnie dobrze a pozniej bedzie to wolniej roslo. wydaje mi sie ze najlepeij ok 60% ulokowac w obligacje a reszte w akcje i skupic sie na poczatek na W20 i ewentualnie mW40 aby ogarnac to troche, poznac dobrze te przykladowe 60 spolek i w nie inwestowac. nie umiem wykonywac analiz fundamentalnych itp wiec moge liczyc tylko na rekomendacje i wykresy. bardzo prosze o jakies porady za ktore z gory dziekuje
ps chcialbym tez znalezc prace zwiazana z inwestycjami aby byc na biezaco w temacie i poznac troche ludzi znajacych sie na gieldzie aby nabyc doswiadczenia. prosze napiszcie jakiego zawodu szukac pomijajac takie jak np makler bo na to brak mi papierow jak narazie.
Wyświetlaj:
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-12-02 17:28
moja podpowiedz jest taka

statystycznie w długim okresie na giełdzie nie da się zarobic

50.000 to statystyczny portfel "małego inwestora"

znajdziesz wielu (albo oni Ciebie) którzy pomogą Ci kasę stracic
pomnażac ja musisz sam
husar024 / 2009-12-02 17:44
to ze takich sie znajdzie wielu to wiem. ale czy jesli chce inwestowac na gieldzie to czy domy maklerskie sa jedynym a jesli nie to czy najlepszym rozwiazaniem? sa przeciez ludzie ktorzy zyja z inwestowania oczywiscie duzo wiekszych pieniedzy wiec chyba musi sie dac zarobic. przeciez fundusze tez inwestuja w gieldy i teoretycznie powinny wychodzic do przodu.
husar024 / 2009-12-02 17:46
aha i w co poza akcjami mozna inwestowac poprzez DM. obligacje, kontrakty terminowe i co jeszcze np.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy