Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jaką warunki zaproponować inwestorowi?

Jaką warunki zaproponować inwestorowi?

Gość200 / 94.254.130.* / 2017-03-14 15:47
Cześć,

Jestem młodym przedsiębiorą, od niedawna prowadzę swój biznes. Zauważyłem okazję, którą warto wykorzystać w bliźniaczej branży. Niestety nie miałem na to środków, więc postanowiłem poszukać inwestora. Poprzez popularny portal dodałem ogłoszenie i odezwał się do mnie człowiek, zainteresowany zainwestowaniem w mój pomysł. Po dwóch spotkaniach chciałby przejść do konkretów. I tutaj nie mam bladego pojęcia jak się poruszać w tym temacie, jakie opcje mogę zaproponować. Jakie warianty wchodzą w grę, gdzie jego rola ogranicza się tylko do wyłożenia pieniędzy? Nie przewiduję żadnego udziału w biznesie ze strony inwestora, pomijając oczywiście samą inwestycję.

Inwestycja to około 70 tys zł.

Jakie warunki powinien zaproponować, żeby układ był uczciwy dla obu stron? Chodzi mi konkretnie o liczby, terminy itd.
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2017-03-14 17:57
Może to dla Ciebie off-topic, ale pamiętaj że będzie TRZECIA strona tego układu księgowo-podatkowa w postaci fiskusa. Ta 'inwestycja' przecież nie może odbyć się z koperty do kieszeni.
Gość200 / 94.254.130.* / 2017-03-14 18:02
Dobrze, że o tym napisałeś. Dzięki!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy