Forum Forum podatkoweInne

jaka wysokosc wygranej jest zwolniona od podatku?

jaka wysokosc wygranej jest zwolniona od podatku?

kubol98 / 2011-09-23 09:56
jak wiemy jakby ktos z nas wygral w totka to by zabrali nad 10 proc z wygranej, a ja mam pytanie co z innymi konkursami i wygranymi, jesli wygram np 2 tysiace to tez mi zabiora czesc pieniedzy?
Wyświetlaj:
baloon / 2011-09-26 12:00
na wszystkim swoje łapska muszą położyć, ale jakbym wygrał te 50 milionów to niech sobie biorą te 10% :P
otooka76 / 2011-09-26 10:45 / Bywalec forum
10 procent to bardzo duzo...;/
baciorka93 / 2011-09-23 10:54 / -
chyba do 700zl nagroda nie podlega podatkowi
belladonna / 2011-09-26 16:05 / Tysiącznik profesjonalny
A nie lepiej zaglądnąć do ustawy?
Np.
art. 21 ust. 1 pkt 6:
Cyt.
"6) wygrane w kasynach gry, wideoloteriach, grach na automatach, grach na automatach o niskich wygranych oraz grach w bingo pieniężne i fantowe urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;"

limitu do zwolnienia z podatku nie ma, dalej:

6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;"


tutaj limit zwolniony 2 280 zł, wiec wszystko zależy od tego, z jakiego tyt. ta wygrana :)

Najnowsze wpisy