Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

JAKI DOM MAKLERSKI WYBRAC? WSKAZÓWKI DLA NOWEGO GRACZA

JAKI DOM MAKLERSKI WYBRAC? WSKAZÓWKI DLA NOWEGO GRACZA

Student89 / 89.231.52.* / 2009-03-25 22:50
Witam.


Planuje rozpocząć inwestowanie na GPW. Posiadam srodki, wyedukowałem sie itd itp.
Stoję przed dylematem ktory dom maklerski wybrac.
Zastanawiam sie nad trzema ofertami: BOŚ , DM WBK lub DI BRE
Czekam na opinie i rekomendacje:)

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wskazówki !
Wyświetlaj:
hah411 / 31.175.182.* / 2013-12-27 23:59
Myślę, że warto się zastanowić nad IDM. Coraz lepiej funkcjonuje i pewnie pozwoli zgarnąć całkiem niezłą kasiorkę.
Remigousz. L / 80.251.161.* / 2013-03-18 16:45
0,2 % mam Konto w Dif Broker
robertkajzer / 2012-02-27 10:10 / Bywalec forum
Ze swojej strony polecam BOS. Niskie oplaty i spore mozliwosci. Ale to Ty sam musisz zrobic sobie liste oczekiwan i pod katem tej listy wybrac odpowiednia oferte.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
rafaaaaa / 178.159.164.* / 2012-02-14 19:16
Najlepiej teraz to w plus500, ponieważ dają na start 75zł, są wspaniałe bonusy. to link: http://www.plus500.com/?id=39006&pl=2
tradingeducators.pl / 77.222.224.* / 2009-07-20 19:20
Witaj,

zapraszam Cię na stronę
http://www.tradingeducators.pl/index.php?cmd=7&ip=21&p=18&uid=153

gdzie znajdziesz artykuł poświęcony tematowi, o który pytasz. Logując się uzyskasz dostęp do wielu atrykułów z zakresu analizy rynków, psychologii inwestowania, daytradingu itd.

Pozdrawiam,

Marcin Szwejk
xxxxl / 83.10.231.* / 2009-07-20 22:25
Co znalazłem na tej stronie
-------------------------------------------------------------
Ryzyko poniesienia strat


Ryzyko poniesienia strat w inwestowaniu, a w szczególności w inwestowaniu w kontrakty
terminowe jest duże. Instrumenty pochodne t.j. kontrakty terminowe lub opcje są bardzo
skomplikowane i przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych inwestorów. Dlatego też
powinieneś bardzo dokładnie rozważyć, czy takie inwestowanie w świetle Twojej sytuacji
finansowej jest zasadne. Wysoki poziom lewarowania pozycji występujący w przypadku
kontraktów terminowych może zadziałać (przeciwko Tobie) na Twoją niekorzyść. Powyższe
lewarowanie może przynieść zarówno duże zyski jak i bardzo duże straty. Należy
pamiętać, że przeszłe wyniki nie dają żadnej gwarancji na przyszłość. Hipotetyczne
rezultaty przedstawione na naszych stronach obarczone są dużym ryzykiem. Jest bardzo
prawdopodobne, że rzeczywiste rezultaty będą znacznie odbiegały od tych
przedstawionych w naszych analizach. Jednym z podstawowych ograniczeń dotyczących
hipotetycznych wyników przedstawionych systemów jest fakt, że wszelkie wyliczenia
dokonywane są post fatum.
fasberg / 2009-07-13 11:35
W tej chwili możesz założyć rachunki na promocyjnych warunkach. Zwróć na to uwagę, ostatnio pojawił się nowy dom maklerski mianowicie BPS. Są nowi więc starają się, warto popatrzeć co mają do zaoferowania.
spideruk / 2009-06-19 20:12 / portfel
osobiscie polecam bzwbk zachodni laureat za 2008 rok.przejrzysta i prosta w obsludze a zarazem profesjonalna strona konta maklerskiego.gdy mam jakies pytania odnosnie tematyki gieldowej to pisze maile do pracownikow i zawsze rzeczowo odpisuja..ogolnie jestem bardzo zadowolony i wiem ze ty tez bedziesz..pozostaje zyczyc szczescia w inwestowaniu
Dawidv / 149.156.104.* / 2009-05-25 12:27
DiBre jest w sam raz dla pocątkujących jak i średniozaawansowanych. Jeżeli chodzi o opłaty to w przypadku studentów jest specjalny rachunek z małymi prowizjami. Jeżeli chodzi o stronę techniczną to analiza techniczna , japońska w wykresie ispaQ. POLECAM
www.ailor.eu / 83.22.48.* / 2009-05-23 16:10
http://www.ailor.eu/domymaklerskie
xtb i bdm tanie znizki dla studentow dosc spore mozliwosci rynki forex kontakty i programy do odslugi. Jesli chcesz prosty z szybka reakcja i mozliwoscia trzymania kasy na ekoncie a w razie potrzeby inwestycji szybki transfer pieniadza to polecam mbank.
sorosz / 213.158.196.* / 2009-05-23 19:49
Pytanie . czy zamierzasz uczestniczyć w sesji w siedzibie biura a oferty skladac osobiscie czy w domu za pomocą np internetu lub telefonu?
Czy zamierzasz dokonywać sporadycznych transakcji czy korzystać intensywnie przeprowadzając wiele transakcji dziennie?
Rozwaz takie czynniki :
-koszt prowadzenia racunku,
-prowizje za poszczególne rodzaje transakcji,
-minimalna wysokośc prowizji,
-dostępność i koszt serwisów i tabeli ofert,
-mozliwość płatności z odroczeniem,
-powiązanie z rachunkiem osobistym,
-łatwość i szybkość obsługi serwisu.
Astakos / 2009-05-23 11:30
Wybierz BOS - jesteś początkujący to i tak wielkiej różnicy czuć nie będziesz, rozegrasz sie to bedziesz wiedział co i jak.
Bo to troche pytanie typu co wybrać-bmw czy mercedesa, albo PS3 czy xboxa ;-)
Kroghot / 78.28.5.* / 2009-05-23 09:08
Przyjrzyj się trochę głębiej BOŚ, nie znam pozostałych a więc nie będę się wypowiadał. Mam za to rachunek w mbank, pkobp, boś i z tego ostatniego jestem najbardziej zadowolony.

choć z drugiej zaś strony dla nowych zawsze oferuje mbank bo jest bardzo tani i prosty. Ale to raczej dla osób co chcą się nauczyć przy bardzo niewielkich kwotach piszę tu do 10k. Na większe kwoty się nie nadaje bo ma dużo wad.

Pkobp mam dla portfela długoterminowego - bez uzasadnienia tak naprawde, nie zaglądam tam praktycznie wcale

BOŚ na DT
G77 / 80.202.198.* / 2009-08-09 00:47
mBank ¨-nie polecam ,BOS wlasnie tam sie przenosze mam nadzieje ,ze dobry wybor no i BPS tam niestety mnie olali ,zero odzewu zero nowego klienta. Moze za duzo chetnych ? Ale dla mnie kazdy klient nawet maly moze byc duzym dlatego przegrali z BOS pod wzgledem pierwszego kontaktu.pozdr
Maciej Ciezar / 77.254.215.* / 2009-05-23 15:46
Też polecam BOS bo ma dużą oferte.
mBank mnie rozczarował. Na próbe dokonałem transakcji kupna a potem chcąc sprzedać śmieszną ilość akcji po kursie utrzymującym się przez prawie dwa dni system mi tego nie pchnął i nadal mam papier który stracil a nie mogę go sprzedać. A po PKC nie sprzedaje- chyba że o to tam chodzi.
Dla mnie platforma mbanku to porażka.
Wole pakiet żółty w BOSiu lub zielony bo jest nie drogi a jest dostęp do podstawowych narzędzi.
daro822 / 2009-06-24 10:24 / portfel
Zgadzam sie mam tam konto tylko tydzien ale dzisiaj np. patrze na money.pl kurs urósł to sprzedaje na Mbank i niby sprzedalem ale system tego nie pokazuje, nie aktualizuje, i nie wiem czy sprzedalem po tej wartosci rzeczywistej czy z poczatku dnia, Ja sie z tamtad chce wyniesc duzo ludzi tu chwali BOS moze tam....
krzyszto_ / 217.153.156.* / 2009-06-25 17:30
Popełniasz delikatny błąd (związane jest to z brakiem aktualizacji on-line platformy). Wejdź w menu inwestycje, kliknij on-line a następnie historia transakcji. Jeśli tam coś będzie to znaczy, że sprzedałeś.
G77 / 80.202.198.* / 2009-07-11 23:07
Też mam Mbank (niestety) fakt błąd polega na wejściu w notowania "on-line" w of-line są dane z poprzedniego dnia , niestety w Mbanku nie zawsze można wejsć w on-line ,co powoduje kłopoty przy sprzedaży akcji. Innym problemem są oczywiście możliwości (a własciewie ich brak)ale to też człowiek zauważa gdy zaczyna więcej rozumieć (oczywiście jeszcze wiele nauki przede mną ).Też szukam "lepszych" możliwości niż Mbank. Są fajne platformy inwestycyjne ,no ale za mało jeszcze umię by tam zaczynać. Pozdrawiam.
YoungFish / 2009-08-17 14:44
jak dla mnie w manku to troche katorga ;/ od poczatku mojego inwestowania tam jestem/byłam i teraz to tylko wchodze, żeby zlozyc zlecenie bo nic wiecej tam nie ma do roboty.. korzystam z notowań DM Alior Banku sa online darmowe i pieknie dzialajace, i z Alior banku (tak jak i np z DM BZWBK nie wylogowuje Cię po 3 minutach nieaktywności!, a tak sie dzieje w mBanku- irytujące logować się 15 razy dziennie ;|)
beal27 / 2009-08-21 12:58
polecam z całą odpowiedzialnością Alior Bank, działa super, faktycznie nie wylogowuje po kilku minutach bezczynności, w połączeniu z r-kiem bieżącym ma ten bajer że w nocy kasa(50%) zarabia na nocnej lokacie, założenie i prowadzenie kont za darmo, minimalna prowizja 3zł no i od sumy inwestowanej liczą 0,38%, inne banki maja 0,39%, sa nowi na rynku więc stąd takie niskie ceny, ale dla poczakujących to ważne, córka studentka ma tam konto więc się im przyjrzałem dokładnie, osobiście od lat mam konta w BZWBK, tez jestem zadowolony, minimalna prowizja to 6zł, od większych sum 0,39%, niestety nie maja konta powiązanego z lokata nocną ale nie chce mi sie przenosić do innego banku, to sie wiąże z podawaniem nowego numeru wszystkim firmom itp. pozdrawiam
Wawerak / 83.144.123.* / 2009-05-21 21:08
Witaj Student89
Zadałeś pytanie, które również i mnie interesuje.
Niestety z odpowiedziami krucho. Jeśli podjąłeś już decyzję daj znać i napisz czemu właśnie ten DM wybrałeś. Pozdrawiam
agaj / 188.33.103.* / 2009-05-24 17:58
BM Aloior Banku!

Jestem bardzo z niego zadowolona. Prowadzenie za darmo, brak minimalnej kwoty, przyjazny system. Bezposrednie polaczenie z rachunkiem, ktory tez mozesz miec za darmo, jezeli nie wezmiesz do niego karty debetowej.
q21 / 77.236.14.* / 2009-05-26 22:02
ale uwaga na 1 pkt w tabeli prowizji , jeśli nie sprzedaż w ciągu jednego dnia ( taka sytuacja jest często przy mniej płynych spółkach ) to płacisz minimalną prowizję 3z ł
Może się okazać , że prowizja jest większa niż wartość kupionych / sprzedanych akcji.
YoungFish / 2009-08-17 14:41
Cóż w każdym DM jest jakieś minimum a z tego co się orientuję 3 zł to najniższa, (nie uwzględniam 2 zł w PKO BP bo tam płac się za prowadzenie konta, uwzględniam tylko banki gdzie cała reszta jest "za darmo")
ja również polecam DM Alior Banku! Jak dla mnie super, konto zakłada się w 15 minut (dosłownie), nie ma kolejek, uprzejmi i chcący pracownicy, wszystko za darmo (nie licząc sms zabezpieczających ktore po pewnej ilosci darmowych chyba sa juz platne (ale ja np je wylaczylam), poza tym prowizja niziutka bo wlasnie minimum 3zł a w procentach to 0.38% od wartości transakcji. Serwis przejrzysty, ładny, działający ;D No i notowania w czasie rzeczywistym jedna oferta za friko :)
W porównaniu do mBanku, którego właśnie się wynoszę to niebo (Alior) a ziemia (mBank ;/)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy