Forum Forum inwestycyjneFundusze

jaki fundusz akcyjny? HELP!!!

jaki fundusz akcyjny? HELP!!!

zenek z Pleszewa / 77.89.124.* / 2009-10-28 18:19
Witajcie- wczoraj skonczyla mi sie lokata, wysplacilem pieniążki, a ze po 4 mcach nie bylo tego wiele...220 zl wiec postanowilem zainwestowac w cos innego.Mam 15 tys i pomyslalem i funduszach...
Jakis czas temu, dokladniej 05.2006 r zakupilem za 2 tys zł troszke jednostek uczestnictwa w funduszy FIO Arka Zrównowazony i pamietam, że zarobilem netto ponad 400 zl.To są moje doswiadczenia z funduszami, moze ni licząc doswidczen mojej mamy, ktora w Arke Akcyjna wlożyła 2 tys a w Arka Zrównowazony 5 tys i póki co jest na minusie, gdyz jednostkę w Arka Akcyjnej kupowala za 38 , 40 zł.
W związku z tym mysle sobie czy kupic jednostki uczestnictwa.Fakt zgapilem sie i nie zrobilem tego na poczatku roku....doradzalem znajomym, że to najlepszy okres do zakupu, ale tak to jest gdy sie nie ryzykuje swoich pieniedzy a dwa, gdy ma sie ich tak malo....dlatego moze wy pomozecie.
W jakie fundusze warto inwestować, jakie sa przewidywania na naszej gieldzie, jakie prognozy, np czy to, ze PGE wchodzi na gielde sprawi , ze w dluzszej perspektywie akcje innych spolke potanieja czy podrożeją.
A moze narazie sie wstrzymac, no bo tak mysle, ze jesli moja mama kupila 1 JU za 38,39 zl a nie kupowala gdy były one najdroższe , nastepnie zarobila na tym po czym przyszedl krach i drastycznie stracila, dzis cena tej salmej JU to 35 zl, wiec w dluzszym czasie spodziewam sie, że cena JU wzrośnie do 38 zl czyli juz byłby jakis zysk, wiekszy niz na lokacie 5,5%.
Może ma ktos ochote podyskutowac o tym, albo tu albo na gg.Chetnie poslucham, wymienie sie opiniami, wspolnie moze uda sie cos wymyslic, dowiedziec czegos sensownego.:)
Wyświetlaj:
Egzorcysta / 2009-10-28 19:07 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Jeszcze nie ma tragedii u Twojej mamy. Na razie bym przeczekal te spadki i zobaczyl ile potrwaja - czy jest to tylko koretka czy znow dlugie minusowanie bo szkoda stracic na samym poczatku a Gielda troche poszla w gore w krotkim czasie.
Pozdrawiam.
zenek z Pleszewa / 77.89.124.* / 2009-10-29 00:51
Egzorcysta, a powiedz jak myslisz...debiut PGE , ogromna emisja , TFI rzucą sie na te akcji, pewnie zarobia...czy to moze wplynąc na zwyzkę ceny jednostki?
A uwazasz, że sa jakies przeslanku ku temu, zeby było minusowanie na gieldzie i żeby ceny jednostek funduszy akcyjnych spadly poniżej 33-32 zl za 1 Arke? (wczoraj było ponad 35, dzis juz jest 34,65..ale to chyba niewielkie rozinice),Moja mama sie nie martwie, ona nie musi wyciągac tych pieniedzy, niech leżą, ale bardziej interesuje mnie to, żeby kupic w miare tanio i zarobic na starcie.Nie wiem jak to jest, czy jesienia sa spadki, czy nie ma reguly.Wiem, wybaczcie zadaje troche glupawe pytania, ale nawet nie wiem gdzie moglbym sie w tej kwestii dokształcić :))
Ile mam poczekac, tydzien, dwa, miesiąc?
tedchom / 2009-10-29 01:01 / Tysiącznik na forum
to zalezy kiedy dlo tej kasy chcesz mieć dostęp
zenek z Pleszewa / 77.89.124.* / 2009-10-29 15:18
to jest moja kasa "na czarną godzinę" czyli nie do ruszenia że tak powiem, dlatego moge ja miec albo na eMax plus, jakiejs beznadziejnej lokacie na 5,5% gdzie po roku odbiore 600 zł...wychodze z zalożenia ze to nie jest inwestowanie, jesli ktos ma 300 tys to moze sobie na lokate wlozyc, ale kwoty 15 tys , żeby jakos zarobic, trzeba zaryzykowac...

Dlatego daje sobie minimum 7-8 mce, moze dłużej.Chcialbym w przyszlym roku kupic akcje PZU, tzn sprobowac je kupic wiec do tego czasu chcialbym wlozyc kase w fundusze....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy