jaki fundusz?

felixx / 2009-05-08 10:33
witam, szukam rady w kwestii zakupu jednostek któregoś z funduszy inwestycyjnych ...jeżeli o ryzyko chodzi to raczej wolę ominąć je w tym przypadku ...stopa zwrotu wyższa od tych dostępnych w lokatach bankowych byłaby już satysfakcjonująca (jeżeli chodzi o okres to zakładam że nie krótszy niż 6 m-cy acz przewiduję że mogę zamrozić tą kwotę na rok może dłużej ....myślałem o funduszach obligacji ...czy to dobry pomysł w tym wypadku? ...i jeżeli tak to czy inwestować w jeden wszystko czy ewentualnie dla dodatkowej dywersyfikacji wybrać powiedzmy trzy i w nie inwestować w równej kwocie....jeżeli chodzi o wielkość środków do rozdysponowania to mam na ten cel przeznaczonych 50 tys. Wdzięcznym będę za wszelkie opinie osób bardziej kompetentnych w tym zakresie niż ja.....pozdrawiam
Wyświetlaj:
mfundusz.pl / 79.163.18.* / 2009-05-21 15:14
Lepiej zrobić sobie hybrydę trochę lokaty i trochę w instrumenty bardziej agresywne. Plan inwestycyjny może być, ale wyżej jest napisane 6 miesięcy może 1 rok. Plan to kilka lat , a więc nie odpowiada na potrzebę inwestora. Plan można sobie otworzyć dodatkowo z miesięcznych nadwyżek. Do jednorazowej inwestycji raczej zastosowałbym inne rozwiązania. Plan inwestycyjny mógłby się sprawdzić ewentualnie w przypadku zastosowania konta dodatkowego. Wszystko wymaga dopasowania do inwestora. Rady wybierz to albo tamto nie mają sensu.
Pawel 75 / 2009-05-21 15:01
polecam Plan Inwestycyjny AXA

/www.money.pl/forum/temat,6,1642657,1642657,15,0,sprzedam;plan;inwestycyjny;axa;za;50;.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy