Forum Forum pracyDokumenty

Jaki kierunek studiów

Jaki kierunek studiów

jacken / 2009-01-06 21:39
Witam
To mój pierwszy post. Chodzę obecnie do 2 LO i zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. Od pierwszej klasy myślałem, że pójdę na ekonomię/bankowość coś w tym kierunku. Ale zastanawiam się czy ta branża nie jest już przeludniona, spotkałem się z opinią, że ekonomistów w Polsce mamy już na najbliższe 15lat i po tym zastanawiam się coraz bardziej nad dobrym wyborem kierunku. Jak wiadomo głównym czynnikiem którym chcę się kierować to zarobki, ale również dostępność. Więc moje pytanie jest jasne, jakie kierunki są "przyszłościowe" no i oczywiście dobrze płatne. Chciałbym prosić o wasze odpowiedzi i proszę aby w miarę możliwości jakie są zarobki dla ludzi bez doświadczenia a jakie już po kilku latach pracy ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
Wyświetlaj:
Adelka893 / 94.254.233.* / 2017-05-22 14:31
Można też studiować finanse po angielsku, niekoniecznie wyjeżdżając z kraju. Języki są ważne, ale angielski już nie jest tym, co daje realną przewagę, bo angielskiego uczą się wszyscy, za to warto zainteresować się rosyjskim – użytkowo i biznesowo. Mój ojciec najwięcej interesów robi właśnie z Rosjanami, Białorusinami, dlatego ja wybieram się na uczlenię vistula w wraszawie. Tam jest dużo studentów zza granicy i można nawiązać fajne kontakty Waham się jeszcze miedzy zarządzaniem a ekonomią.
emilia99 / 80.238.123.* / 2012-01-23 18:19
Mysle ze cała sztuka polega właśnie na tym żeby uczyć się jezyka obcego w takiej szkole z której coś wyniesiemy. A o Speak'up rzeczywiscie słyszałam pozytywne opinie.
mariomały / 46.112.206.* / 2012-01-19 14:21
z doświadczenia powiem ci że nie ważny jest kierunek studiów. ucz się tego co sprawia ci przyjemność. późneij i tak nie liczy się sam dyplom, tylko to czy masz doświadczenie :( ja po ogólniaku odrazu zacząłem szukać pracy, żeby mieć co w cv wpisywać, bo jak starszy brat skończył studia to później się tułał po wolontariatach, żeby tylko mieć doświadcznie...a ja znalazłem pracę w eniro polska w telemarketingu i opłacałem sobie sam zaoczne studia bo pensja była rozsądna. a i w cv nie mam goło po zrobieniu mgra, tylko mam już wpis z dużej międzynarodowej firmy, a to jak będę chciał zmienić pracę się będzie liczyło, także przemyśl, czy nie opłaca się lepiej iść zaocznie i do pracy od razu, żeby później nie żałować...
Beta 786 / 2012-01-19 15:06
Szczerze powiedziawszy , to teraz studia na nic nie są potrzebne... jeżeli już chcesz studiować , studiuj zaocznie i pracuj!! O wiele większa szansa żey później dostać pracę.
gośćgość / 212.76.49.* / 2012-01-18 18:00
Oj chyba ja mimo wszystko stawiałabym na języki. Z tego też sa pieniądze jesli będziemy umieli to odpowiednio wykorzystać. Ja jestem po kursach w Speak'up i musze powiedziec że nawet myslałam czy nie dawac korepetycji. To wszystko jest teraz w cenie.

Najnowsze wpisy