Forum W wolnym czasieLifestyle

Jaki kierunek studiów wybrać?

Jaki kierunek studiów wybrać?

Nemo11 / 2013-02-01 13:30
Jaki kierunek studiów wybrać? Chcę mieć pewność że po skończeniu studiów wyższych w końcu znajdę jakąś porządną pracę? Co mozecie mi polecić?
Wyświetlaj:
merling / 2016-11-17 11:50
jak chcesz mieć pracę to naucz się programowania w połączeniu z grafiką - znajomość html5, css, php i java = pracę mwasz wszędzie
werka499 / 188.146.7.* / 2016-09-15 07:33
myślę że zawsze znajdzie się praca dla tłumacza dlatego studiuję na Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie
Leoncja / 31.1.245.* / 2016-07-28 11:38
A co myślicie o studiach podyplomowych? Skończyłam jakiś czas temu studia, ale powiem szczerze, że trochę zatęskniłam za klimatem uczelni ;) A dodatkowo fajnie podwyższyć trochę swoje kwalifikacje, tego w dzisiejszych czasach nigdy za dużo. Myślę o jakimś kierunku związanym z biznesem, księgowością itp.
Dystens / 31.1.33.* / 2016-11-03 22:33
Eurpeistyka na Kolegium Europejskim w Natolinie – najlepszy wybór, jak ktoś szuka fajnej pracy poza Polską.
mirek584 / 94.254.193.* / 2016-07-22 19:47
polecam Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku (wsb.pl/gdansk/) i kierunek Prawo w biznesie.
Prawo w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów pierwszego stopnia, łączący wiedzę, umiejętności i kompetencje prawne z ekonomicznymi. Dziś pracodawcy poszukują pracowników o szerszych kwalifikacjach, wyraźnie zgłaszają potrzebę wzbogacenia kompetencji ekonomiczno-biznesowych.
Efektem tych studiów będzie wyposażenie absolwentów w wiedzę prawną, z naciskiem na obszary dedykowane biznesowi, a dodatkowo wiedzę ekonomiczną i umiejętności menedżerskie.
oewsb / 2016-09-13 19:02
W oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej można także podjąć studia II stopnia (magisterskie). Oferujemy studia w normalnym trybie, online oraz w połączeniu ze studiami podyplomowymi. Podjąć je można m.in. na kierunkach związanych z finansami i rachunkowością, logistyką czy zarządzaniem - pełna oferta na naszej stronie wsb.pl Sugeruję aplikować na studia do 19 września, bowiem można do tego czasu zyskać darmowe wpisowe oraz obniżone czesne już od 247zł miesięcznie (w zależności od wybranego oddziału naszej uczelni).

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB
JuLLek / 194.28.49.* / 2016-07-20 13:23
Moim zdaniem bardzo przyszłościowe są również nauki społeczne. Z tego względu też zdecydowałem się skorzystać z nowego kierunku na SAN Warszawa - Resocjalizacja. Wiem, że po tym kierunku będę miał o wiele większe szanse na znalezienie pracy, która będzie moją pasją.
goska96 / 79.186.55.* / 2016-05-23 16:12
Według mnie, w dzisiejszych czasach najlepiej jest wybrać informatykę, bo praktycznie każda specjalność daje szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Moja kuzynka skończyła specjalność: grafika komputerowa na http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/ i w tym momencie zarabia dużo lepiej ode mnie !
Kazia304 / 188.146.78.* / 2016-05-09 11:04
A co byś powiedziała o studiowaniu języków i w przyszłości zostanie tłumaczem?? Teraz korporacje otwierają rynki zagraniczne. Mogłabyś studiować np. rusycystyke w Lingwistycznej Szkole Wyższej. Poczytaj sobie więcej na tej stronce http://lingwistyka.edu.pl/studia-i-stopnia/.
Moder / 2016-05-02 21:37
Tez jestem w podobnej sytuacji. Zastanawiam sie nad dalszym doksztalceniem sie. Jakie aktualnie panuja trendy? Osobiscie rozmyslam nad czyms zwiazanym z bankowoscia. Przegladalem nawet strone jednej szkoly z mojego miasta - wsb.pl/chorzow/ . Moze ktos mial stycznosc i wypowie sie na jej temat? Bylbym wdzieczny.
mirek584 / 94.254.192.* / 2016-04-17 11:48
Na pewno przyszłościowym kierunkiem studiów są studia MBA. Są to zazwyczaj dwuletnie studia podyplomowych. Celem ich jest przygotowanie studentów do zaistnienia na rynku krajowym i zagranicznym – ich absolwenci posiadają wysokie kwalifikacje, a także praktyczne umiejętności, które pozwalają odnaleźć się w wymagających biznesowych realiach.
Dosyć wysoko w rankingach są studia Wyższej Szkoły Bankowej (http://studiamba.wsb.pl/baza-wiedzy/wyniki-rankingu-najlepszych-programow-mba-w-polsce) Takie studia to wydatek kilkunastu tysięcy ale na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.
gosc5485 / 78.10.184.* / 2016-02-05 14:27
Studia są płatne Studium czyli Szkoły Policealne są darmowe.
Tutaj jest największa różnica.
A tok nauczania jest podobny, praktyki, które musisz odbyć też są w obu przypadkach.
Ja wybrałam Szkołę Policealną Perspektywa w Dąbrowie Górniczej, ale wiem, że mają też siedzibę w Lublinie, uczyłam się na kierunku technik weterynarii podobno nawet krąży gdzieś filmik w sieci z naszych praktyk, jak go znajdziecie to dajcie znać heheh ;)
Robert Cerek / 46.113.225.* / 2016-03-31 16:26
Jak kogoś interestuje szeroko rozumiana Europa, dyplomacja i tego rodzaju sprawy to Kolegium Europejskie w Natolinie będzie odpowiednim miejscem do studiowania.
karolka_tbg / 2015-11-25 17:52
A może bioinformatyka? Coraz więcej osób rekrutuje na ten kierunek. Jeśli nic o nim nie wiesz to wejdź na tę stronę http://ideas4biology.com/
Kamykus567 / 78.11.134.* / 2015-12-04 22:30
Jak nie wiecie co chcecie robić, albo macie swoje określone marzenie to warto wziąć udział w konkursie Akademii Inspiracji i wygrać warsztaty coachingowe:). Wejdźcie na ich stronę i zobaczcie.
nola123 / 2015-11-19 14:40
Zależy co ciebie interesuje. Najlepiej wybrać kierunek na uczelni technicznej albo ekonomicznej, myślę, że po takich kierunkach zawsze jest praca.
w_zielinska / 2016-04-18 10:23
Zgadzam się z tym. Nie warto wybierać kierunku, który nas zupełnie nie interesuje albo do którego nie mamy jakichś predyspozycji, bo okres nauki będzie udręką lub w ogóle nie uda się tych studiów skończyć.
Sylwia Kuca / 109.243.64.* / 2015-12-03 13:34
Po części tak, ale są również inne obszary, gdzie można pracować, np. instytucje europejskie. Co prawda warto się do tego dobrze przygotować w czasie studiów oraz na studiach podyplomowych (np. Kolegium Europejskie w Natolinie), ale warto. Właśnie zaletą takich uczelni jest to, że jest międzynarodowe środowisko akademickie, a to naprawdę bardzo dużo daje. Dużo też dają zagranicznie wykładowcy.
t_konwacka / 2015-11-12 20:01
Bezpieczne są finanse i rachunkowość. Ja studiuję ten kierunek w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie www.wsu.pl a wybrałam go bo prócz tego że lubię liczby i obliczenia to po prostu potem zawsze coś się znajdzie na rynku pracy. Humaniści w dzisiejszych czasach mają o wiele gorzej…
Kadziera / 31.183.98.* / 2015-09-09 00:26
Mnie bardzo pociągała socjologia i kryminologia, dlatego zapisałam się na nowy kierunek w SAN Łódź czyli socjokryminologię. Już nie mogę się doczekać, kiedy rozpoczną się zajęcia :)
miChal660 / 46.113.233.* / 2015-07-07 12:31
Uważam, że ekonomia to dobry kierunek. Słyszałem, że teraz na uniwersytecie Kazimierza wielkiego w Bydgoszczy został utworzony kierunek ze specjalizację bankowość pod patronatem pko bp.

Najnowsze wpisy