Forum Forum podatkowePIT

Jaki PIT przy rozliczeniu z dorosłym dzieckiem?

Jaki PIT przy rozliczeniu z dorosłym dzieckiem?

piaskry / 2016-04-14 12:49
Moja córka ma 21 lat i nadal się uczy. - W ubiegłym roku osiągnęła dochody z tytułu umowy zlecenia i nie przekroczyła granicznej kwoty 3.089 zł.
Do tej pory rozliczałam się jako matka samotnie wychowująca dziecko na formularzu PIT-37, gdyż wcześniej córka nie osiągała żadnych dochodów.
Obecnie chcę się nadal rozliczyć wspólnie z córką, ale nie wiem na jakim formularzu.
Bardzo proszę o pomoc - jaki formularz/formularze mam wypełnić?
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-04-15 09:33
Pani jak dotychczas, na PIT 37 jako samotnie wychowująca, córka rozlicza się odrębnie, na swoim PIT 37 na podstawie swojego PIT 11A.
piaskry / 2016-04-15 11:54
Czytałam różne informacje na ten temat i nigdzie nie było napisane, że córka ma rozliczać się osobno, a ja mogłabym wtedy skorzystać z ulgi rodzinnej.
wiwan / 2016-04-15 11:59
Nie wiem co Pani czytała.
Córka uzyskała przychód w 2015 r, ze źródła które podlega PIT i się po prostu rozlicza.


Nie ma kwestii doliczania dochodów (też nie wszystkich) MAŁOLETNIEGO dziecka do dochodów rodzica.

Pani NIE rozlicza się wspólnie z dzieckiem, ale jako podatnik samotnie wychowujący dziecko.
piaskry / 2016-04-15 11:51
Wiem, że mogę rozliczać się nadal z córką, bo nie osiągnęła granicznej kwoty. - Chcę skorzystać, jak do tej pory korzystałam, z ulgi rodzinnej, więc proszę o odpowiedź na pierwotnie postawione pytanie.
wiwan / 2016-04-15 11:56
Proszę przeczytać, została udzielona. Jak dotychczas. Jak dotychczas też PIT O jako załącznik.

Najnowsze wpisy