Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jaki powinien być następca Balcerowicza?

Jaki powinien być następca Balcerowicza?

Money.pl / 2006-11-15 09:11
Komentarze do wiadomości: Jaki powinien być następca Balcerowicza?.
Wyświetlaj:
Prawie wisielec / 83.21.228.* / 2006-11-15 18:18
Uważam, że powinien być dobrym ekonomistą - bankowcem.
Nie powinien wywodzić się z kręgu Balcerowicza, ponieważ istnieje groźba przejęcia od niego sposobu na dostatnie życie, a to groźne jest dla wszystkich z wyjątkiem samego kandydata.
Powinien być patriotą i umieć się wczuć w sytuację.
Balcerowicz dbał o "silną złotówkę" zapominając o człowieku. Zapominał również, że złotóka jest dla nas a nie odwrotnie. Najsłabszą walutą, kiedyś, był włoski lir, ale nie sądzę aby z tego powodu makaroniarze byli biedniejsi, było to dla nich nawet korzystne, ponieważ musieli dlużej i więcej liczyć. Balcerowicz, nie wiem dlaczego, został uznany za najlepszego fachowca, ale proszę mi, w związku z tym, odpowiedzieć czy istnieją gdzieś banki, które nie płacą odsetek od lokat i na dodatek pobierają opłaty za prowadzenie rachunku. Przecież to jest
rozbój a ten drań myśli wyłącznie o swojej kieszeni. Dlaczego tak cicho jego przyjacielu Sack"sie. no, dlaczego? nikt nie chce z takich fachowców korzystać. Balcerowicz od jakiegoś czasu chwali się, ze ma zjęcie tutaj i będzie nadal aktywnym. Uchowaj nas Boże od jego aktywności - w naszy kraju. A może jednak go ktoś przygarnie ? w co bardzo wątpię, ale chętnie widzę go, na podobnym stołku, w jakimś mało przyjaznym nam kraju, ale bym się uśmiał z nich wówczas. Dosyć gadania, zarażeni chorobą balcerowiczowską zaraz powiweszą mnie tu na jakimś drzewie , oby nie na neneologicznym właśnie Baqlcerowicza, wolę brzozową gałąź
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-15 18:33
Edmund S. Phelps, laureat nagrody nobla 2006, udowodnił brak zależności pomiędzy wzrostem inflacji i zmniejszeniem bezrobocia. Słaba złotówka nie uzdrowi kraju.
prawie wisielec / 83.21.228.* / 2006-11-15 19:27
MN1, ależ ja nie powiedziałem, że słaba złotówka uzdrowi kraj.
Człowieku, idzie mi o to, że mocna - biednego narodu nie jest w stanie uszczęśliwić. Wykazanie inflacji, w naszej sytuacji, wiąże się z koniecznością wyrównywania emerytur i rent i dlatego, nawet wówczas, kiedy przekracza 5% wykazujemy, że jest 3, ale nie tym rzecz. Idzie mi o całą gospodarkę. O to, że będąc Ministrem finasów popierał, a i teraz też się domaga wyprzedaży majątku społecznego. Ta wyprzedaż przypomina mi pijanego kloszarda, który wynosi z domu wszystko na wódę, ale co będzie kiedy już wszysko wyniesie, kiedy nie będzie miał już nawet ludzkiej godności, aby ją sprzedać. Liberałowie, do których należał
Balcerowicz, podobnie jak omawiany kloszard sprzedawali wszysko nie wg wartosci towaru, lecz według ceny jaką chciał zapłacić kupujący. Powiedz mi MN1 gdzie są te pieniądze/ - roztrwonili Balcerowicze takm jak zmarnował je kloszard, ale kloszard sprzedawał swoje i żony, a Balcerowicz i spółka spzredawali nasze, społeczne i dlatego ja widzę ich jedynie w mamrze. Cześć MN1
S.R. / 212.2.100.* / 2006-11-20 14:43
To jakieś popłuczyny socjalistycznej gospodarki , przy całkowitym niezrozumieniu podstawowych zasad gospodarki bez przymiotników . Prezes NBP jest od pilnowania złotówki , a nie od gospodarki . To ostatnie to problem sejmu , rządu i pośrednio prezydenta , bo podpisuje ustawy . A tak na marginesie : o ile zostały obniżone podatki i parapodatki na przyszły rok - to one właśnie dławią rozwój gospodarki . Szczególnie ucieszne ( aby nie pisać o zidioceniu ) są pretensje o sprzedaż czegoś według cen rynkowych , a nie według wartości . Za tyle niestety można coś sprzedać , ile gotów jest zapłacić kupujący . Z tego wynika konkurencja cenowa i rozwój .
Biedny ten naród , skoro pojawiają się tu jeszcze takie archetypy - z dodatkiem socjal .
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-16 10:24
Wolę pracować dla prywatnego: obcego czy swojego i mieć dużo pieniędzy, niż dla państwowego i prosić emerytów i rencistów, aby dołożyli bo brakuje do mojej pensji.
maniuś / 83.27.83.* / 2006-11-15 17:52
Regulamin forum
Jasio_Smietana / 82.139.12.* / 2006-11-15 15:24
Witam
Zagadka jak w bialych rekawiczkach wydoic 40-sto milionowy narod ?
Odpowiedz w latach 1990 - 2006 LB pelnil wiele funkcji zwiazanych z finansami
Polacy jako narod do lat 90 swoje oszczednosci lokowali glownie w zloto oraz walute a konkretnie w USD tak bylo przez 50 lat i takie przyzwyczajenie i wiare w sile USD KTOS umiejetnie wykozystal ( do dzisiaj mam znajomych ktorzy trzymaja oszczednosci zycia w USD z wiara ze byc moze jednak sie w kooncu odbije I ZE NIE STRACA :(( )
Dane NBP podaja ze Polacy na poczatku lat 90 posiadali oszczednosci w kwocie ok 40-50 mld USD na tamte czasy to bylo ok5 zl za USD dzis jest ledwie 3 zl tak wiec w ciadu 10-15 lat my jako spoleczenstwo stracilismy ok 100 mld PLN niezly wynik ciekawe kto na tym zarobil i za czyim pozwoleniem
Panie LB moze mi Pan odpowie n ato pytanie?
YAQBASS / 83.144.118.* / 2006-11-20 21:39
inwestycje jakie powstały przez te wszystkie lata w polsce myslisz ze za co powstały?
jeśli ktoś kupuje np. grunty, maszyny, samochody komputery musi za coś kupić a w Polsce można płacić tylko złotówkami ale żeby je mieć trzeba kupić nie a prawo popytu mówi jeśli rośnie popyt to rośnie i cena złotego w stosunku do dolara i innych walut
i stąd spadek wartości dolara przez te lata
PS. JEŚLI NIE INTERESUJESZ SIE EKONOMIA NIE DYSKUTUJ NA TEGO TYPU FORACH
~scorpion / 84.10.25.* / 2006-11-15 20:31
To trochę tłumaczenie na skróty. Że złotówka rośnie to rzecz naturalna i w sumie pozytywna bo to oznaka, że zwieksza się konkurencyjność naszej gospodarki. Rzecz w tym aby nie rosła za bardzo. Balcera przekręt dotyczy czego innego: mianowicie zamrożenia kursu USD na okres 1,5 roku w sytuacji ogromnej inflacji. Jak sobie przyponmisz jak wrzeczał gdy Miller chciał sztucznie zawyżyć cenę dolara, aby nie majstrować przy kursie. Natomiast kilkanaści lat wcześniej nie miał takich skrupułów. Więc co, prawa ekonomii się zmieniły? Jak bardzo przysłużył się międzynarodowej finansjerz uświadomiłem sobie, gdy ujęła się za nim sama............Komisja Europejska.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-15 16:20
Zarobili ci co trzymali w złotówkach. Róznice kursowe.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-11-15 16:10
Ja mam komputer,który na początku tego wieku był wart 12 tys. teraz jest wart 3,5 tys.Straciłem więc 8,5 tys. Trzeba rozliczyć odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Oczywiście uproszczenie-w przypadku pieniądza nie ma odpisów amortyzacyjnych.Ale pieniądz papierowy jest takim samym towarem jak wszystko inne.Jego wartość jest zmienna w czasie.Kiedy brałem kredyt dolarowy w 1996 r. dolar był wart ok. 2,70 zł, potem szybko podrożał do 3,60, teraz kosztuje 3,0 zł. Ale to jeszcze nie znaczy, że ktoś kogoś okrada.Dlatego nie można wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka,jak mawiała moja babcia.
Jasio_Smietana / 82.139.12.* / 2006-11-15 17:11
Witam
oczywiscie masz racje ze nie wolno wkladac wszystkich jajek do koszyka, ale fakt pozostaje faktem ze my jako spoleczenstwo w ciagu 10 lat stracilismy ok 100 mld PLN ale przeciez ktos? mial jakies wplywy na kursy walutowe, ile to by dziur budzetowych za to zalatal?
dePrzemo / 193.201.167.* / 2006-11-23 12:41
a wiesz ile teraz mamy oszczędnosci w USD?? 16 lat to dużo i z tymi pieniędzmi mogło się bardzo dużo zdarzyć w tym okresie. A ile mieliśmy wtedy oszczędnosci w PLN a ile mamy teraz?
robisz takie kałamliwe w gruncie rzeczy założenie, że cała reszta otoczenie w tym czasie nie zmieniła.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-15 13:55
Jak się głębiej zastanowić to wyjdzie, że następca Balcerowicza powiniem mieć takie cechy jakie ma właśnie Balcerowicz.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-15 10:41
Powinien:
1. Aktywnie przeciwdziałać bezrobociu,
2. Wspomagać gospodarkę,
3. Wspomagać partię rządzącą.
W tym celu należy:
1. Zwiększyć inflację,
2. Wprowadzić ujemne stopy procentowe,
3. Współdziałać przy zamiataniu pod dywan, prowadzić kreatywną księgowość, załatwić pieniądze z kosmosu na zwiększenie dziury budżetowej.
yaqbass / 83.144.118.* / 2006-11-20 21:45
prezes NBP nie może wspierać bezrobocia to nie jego rola to obowiązek rządu i tylko oni biorą odpowiedzialność za bezrobocie ale to że spada teraz stopa bezrobocia nie jest ich zasługa (otwarcie granic, inwestycje zagraniczne dzieki politykom lokalnym - samorządowym);
prezes nie powinien wspierać nikogo to instytucja niezależna - powinien natomiast współpracować i to ściśle z rządem ale tego nie mozna uczynić dla rozwoju POLSKI lepsze byłoby zreformowanie finansów publicznych i zliberalizować m.in. podatki
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-15 09:46
Na pewno powinien być socjalistą, skoro większość Polaków to socjaliści, więc nie zasłużyli sobie na nic lepszego. Łatwe pieniądze, wysoka inflacja, misalokacja kapitału, recesje gospodarcze - to powinny być główne dewizy następcy Balcerowicza.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-15 09:41
Jeżeli nie można go rozliczyć z jego dokonań a nawet przesłuchać! ( o zgrozo) to przynajmniej go usunąć z tego stanowiska bo zniszczy polską gospodarkę do cna.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-15 09:53
Proponuję aby go przesłuchał Krzysztof Kononowicz, kandydat na prezydenta Polski XXI wieku. Na pewno zgodzi się on z poglądami scorpiona.
~scorpion / 84.10.25.* / 2006-11-15 19:54
Za takie przekręty, jakie uczynił narodowi, w przpadku miedzyludzkim nie dożyłby najprawdopodobniej obecnego wieku. Zbyt dużych pieniędzy spawy dotyczą żeby ktokolwiek to podarował.
maa / 2006-11-15 09:11 / Tysiącznik na forum
Kandydatem optymalnym dla Samopisu Polskich Rodzin jest bez wątpienia pan Kononowicz.

Najnowsze wpisy