Forum Forum podatkoweInne

Jaki rozliczyć się za materiały?

Jaki rozliczyć się za materiały?

KdB-MJ / 185.53.155.* / 2016-11-05 19:25
Pracuję na umowę o dzieło, której przedmiotem jest stworzenie strony internetowej. W trakcie realizacji zakupiłem dla klienta szablon na który otrzymałem fakturę na moje dane (nie prowadzę firmy, więc jest ona wystawiona na osobę fizyczną). Po zakończeniu dzieła wystawię klientowi rachunek za moje usługi z wliczoną zaliczką na podatek dochodowy, jednak jak wygląda sprawa rozliczenia z tym szablonem? Mam wystawić zwykły rachunek na kwotę za jaką zakupiłem ten szablon z własnych pieniędzy?
wiwan / 2016-11-06 21:47
Na to pytanie odpowiedź zna...Wasza umowa. Tj. to, czy zamawiający dzieło poza umówionym wynagrodzeniem za dzieło, czyli efekt końcowy właśnie zobowiązuje się do pokrycia dodatkowych, udokumentowanych i niezbędnych kosztów poniesionych przez wykonawcę, czy nie.

Kwestią podatkową jest tu jedynie to, że jeśli koszt owego szablonu jest wyższy, niż będą wykazane w PIT 11 KUP z tego dzieła- ma Pan prawo w rozliczeniu rocznym PIT 37 albo 36 wpisać te koszty rzeczywiste zamiast zryczałtowanych wykazanych w PIT.

Najnowsze wpisy