Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jaki rynek, taki window dressing

Jaki rynek, taki window dressing

Money.pl / 2006-09-15 17:25
Komentarze do wiadomości: Jaki rynek, taki window dressing.
Wyświetlaj:
soniaa / 62.233.167.* / 2006-09-16 17:28
Witam szanowne grono. Ponieważ weekend jest czasem refleksji chciałabym skorzystać z okazji i spytać się o wasze zdanie na temat lubawy. Mam tą spółkę od czasu pp i coraz bardziej mnie irytuje, tym bardziej że wciąż zamiast nowych akcji mam na rachunku idiotyczne lbwpne, z którymi nic się nie da zrobić. Ostatnio wokół spółki wreszcie coś zaczyna się dziać, chociaż konkretów brak. Byłabym bardzo wdzięczna za opinię... czy warto trzymać lubawę?
warren buffet / 2006-09-16 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trzymac warto. bardzo duze przestaowania ostatnio......... ale do PDA chyba nic dziać sie nie bedzie ... ale warto !
renatarw / 2006-09-16 17:26
Telekonferencja Grupy Boryszew
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa poprzez Internet w konferencji Grupy Boryszew poświęconej strategii rozwoju i prezentacji dwóch kluczowych sektorów Grupy.

Transmisja odbywać się będzie z siedziby Impexmetal SA, Warszawa ul. Łucka 7/9, godz.11.00 w dniu 19. września 2006.

Transmisja będzie dostępna pod adresem: www.infogielda.pl/impexmetal/

Aby uzyskać dostęp do transmisji należy spełnić następujące wymagania techniczne:
• Komputer z oprogramowaniem Windows Media Player wersja 9 lub nowsza.
• Łącze do sieci Internet o minimalnej realnej przepustowości 256 kbps.
• Zalecana przeglądarka Internet Explorer 6.0 lub wyższy

Zalecamy dokonanie odbioru transmisji testowej.Adres transmisji testowej oraz wszelkie potrzebne informacje pod adresem: http://www.infogielda.pl/infotest/
czarny / 2006-09-16 17:06 / Bywalec forum
hej,

macie jakis pomysly a propos swissmedu ? konsolidacja konsolidacja ale teraz wydaje sie obsuwac.........na koniec piatkowej sesji pojawil sie spory wolumen przy dosc niskiej cenie. czy to poczatek wybicia w gore czy w poniedzialek lepiej pozenic ten papier ?

z gory dzieki za opinie
Tato / 2006-09-17 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja trzymam-wprawdzie kupiony trochę nietrafnie, lekko poniżej 5zł, mogłem poczekać, ale akurat myślę, że z cała otoczką spekulacyjną ta spólka ma szanse być w przyszłości niezła. Oni za te pieniądze z nowej emisji chcą kupować ziemię pod nowe szpitale. I jakkolwiek to brzmi - znam kogos kto tam pracuje i oni mają niezłe perspektywy. pod warunkiem, że w Polsce chociaż częściowo sprywatyzują służbe zdrowia. Jak będą prywatne ubezpieczalnie, wtedy tacy którzy sa na rynku od początku jak swiismed zgarną najwięcej.
Tylko ta windą do 20 zł na wiosnę zaszkodzili tej spółce, że taki pcg czy coś w tym stylu.
clever81 / 2006-09-16 16:57 / Tysiącznik na forum
Powiem wam jedno mili forumowicze w zeszłym tygodniu zapakowałem sie w ELX po same uszy (50 % portfela) srednio zakup to 3,85 zł.
Prosze was nie sprzedawajcie tego papieru (naganiam) a wrecz mozecie dokupic za wolne srodki.
Jak umocze to bedzie głupota, jak uda mi sie zarobic to bedzie szczescie.Pakujac sie w to uznałem ze to dobra społka i czytałem wypowiedzi na tym forum jak i zarówno na forum parkietu.
Podjełem ryzyko bardzo duze i poniose tego konsekwencje. Zostaje mi nadzieje ze pojdzie do gory, która zawsze umiera ostatnia. Jakakolwiek korekta od kursu mojego kupna bedzie mnie kosztowała bardzo duzo nerwów.Mam nadzieje ze nie czyta tego jakis zapakowany grubas od niskiegopoziomu z poczuciem humoru.
Perlon / 2006-09-17 10:43
Mam ELX kupionego wcześniej i wyżej. 2,94 :( jak widzę na ostatnich dwoch sesjach 4,00 to mnie aż ręce świerzbią żeby go sellnąć. Na razie przeważa nadzieja, że jeszcze troszeczkę up'nie, a ta jak piszesz umiera ostatnia. Z całą pewnością umrze później niż zdechnie kurs i to może być straszny niefart. I jeszcze jedno. Nie jestem grubas a cienias i cieńszy niż włos.
Na giełdzie od bardzo niedawna. Czytam rózne fora. To uważam za najlepsze choć ostatnio za dożo chlupania. Też lubię piwko ale czytać wolę o giełdzie. Opinie kilku forumowiczów uważam za cenniejsze od jakichkolwiek rekomendacji, analiz itp głupot . Nie będę wymieniał nicków bo stali wiedzą o kogo chodzi. I nie ma znaczenia czy stawiają na hossę czy na bessę. Każda mądra i uargumentowana opinia poszerza mój własny obraz rynku. Za to chcę podziękować wszystkim ( "tym z lewa i tym z prawa") i proszę nie przestawajcie pisać bo to mnie leszczyka giełdowego strasznie zuboży. I do kogóż pójdę jak przestaniecie pisać. Do gazeta.pl ?
Pozdrawiam
www.m.a.r.t.i.t.a@pl / 217.197.79.* / 2006-09-17 11:29
dokup do tego LZPS po 4,60 a szybko zarobisz 100% PP nowej emisji 28.09.06 parytet 1:1 cena nowych akcji 1,04 PLN
Perlon / 2006-09-17 12:09
Małe sprostowanie. ELX mam od 3,47 i jest już kilka % na plusie i chciałoby sie zysk zrealizować.
Z branży lekkiej mam Lubawę od 2,94 właśnie i tak czekam aż coś drgnie. Póki co buja się poniżej mojej ceny. Może warto zamienić na LZPS? Tylko że PP to odłożenie kaski do skarbonki na bliżej nie określony czas. Jeszcze nigdy nie miałem pp to nie za bardzo wiem jak z tym postępować. Do tej pory omijałem.
warren buffet / 2006-09-16 16:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
musze zacytować orzełka, zacne słowa, zaprawde zacne





2006-09-16 16:13:09 | *.*.*.* | orzeł [ Uznany gracz giełdowy ]
Brydziu życzę Ci podjęcia decyzji jakiejkolwiek ale
podjęcia (wiem jak męczący może być jej brak) widać że
trudno Ci się samej przed sobą sprecyzować w wyborze
spółki do kupna o wyborze strategii nie mówiąc :)
pomyślmy tak .............jest dzień nazwijmy go
"jakiś"....... ktoś czeka na korektę bo uważa że
spółki są drogie ! ok jak najbardziej uzasadnione
podejście! jednakże ceny spółek z kręgu
zainteresowania wciąż rosną (wbrew oczekiwaniom
czekacza) Wreszcie jednak jest korekta wymarzony
moment do zakupu ! :) Przystępujemy więc do zakupów i
okazuje się że kupujemy po cenie z dnia który "jakiś"
taki dziwnie znajomy się nam wydaje :)
Być trendowatym w realu nieprzyjemne na giełdzie
owocne !skomentuj
orzeł / 2006-09-16 16:47 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
natomiast możliwych wariancji na ten temat jak i kombinacji wszelakich zależności dnia "jakiegoś" od zdarzeń przyszłych jest chyba nieskończenie dużo :) trendowatość zawsze jednak pozostaje w modzie :) !
risky-rainmaker / 2006-09-16 19:23 / Ostatni Optymista
Rozumiem teraz popularność koalicji rządzącej....dzięki Orzełku
Krzych / 2006-09-16 15:05 / Płoteczka na forum
czy ma ktoś LZP.
Przeglądam raport i jest b.dobry.Kupiłem pod pp. na piątkowej sesji nieświadomy że będzie raport półroczny. Trafiłem - jak ślepej kurze ziarnko.
Krzych / 2006-09-16 17:01 / Płoteczka na forum
Zysk netto spółki QSM w pierwszym półroczu wyniósł 1,3 mln.zł wobec 2,0 mln.zł strat rok wcześniej.Przychody netto sięgneły 67,5mln.zł wobec 31,6 mln. na koniec pierwszego półrocza 2005.

Mam ten papier, czy przy takich komunikatach trzymać , sprzedać czy dokupić?
oll1 / 2006-09-17 20:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja trzymam i chetnie bym dokupil, ale juz nie ma kasy... :(
Longterm / 2006-09-16 12:56 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, zapowiada się rewelacyjny tydzień, no i nie będzie już gadania o strojeniu okien. W zeszłym tygodniu pożegnałem z mojego portfela Netie i zwiększyłem jeszcze bardziej zaangażowanie w mosty zabrzańskie. Myśle że nie od razu ale pewnego dnia ta spółka odpali. Może to nastąpić po pierwszsym komunikacie o dużym kontrakcie w kraju. Jak mówią Orzeł i Warren nie warto latać wysoko, lepiej dryfować niżej i czekać na wiatr aby poszybować wysoko nim całe stado ptaków się przyłaczy.
Mój bajtlik:
Mostek Zabrze
Prochem
Plastbox
Duda
Getin
PS jak chlupie to tylko Żywiec:-)
terrestre / 85.128.78.* / 2006-09-16 17:28
alez bedzie znowu to gadanie.Konczy sie przeciez kwartal / III /
2wb / 2006-09-16 12:16 / Tysiącznik na forum
Producent ceramiki Cersanit podpisał z CSFBCP umowę kupna do 48,42 proc. akcji Opoczna za nie mniej niż 263 mln zł.
A druga sprawa to Grupa Kęty w kregu zainteresowan Rosjan, jak kupia pakiet moze jakies wezwanie bedzie po dobrej cenie a jak nie to i tak da pewnie zarobic bo cena Al rosnie
brydzia / 2006-09-16 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli chodzi o cersanit to dobrze
ale jeżeli piszesz że dla Kęt jest dobrze że aluminium rośnie to widzę - bez urazy - ale za wiele nie wiesz o tej spółce , Kęty szacowały prognozę zysku dla aluminium przy 1900 a cały czas aluminium jest dużo droższe i czym droższe aluminium tym zyski Kęt mniejsze
Kęty to nie Kghm który miedź wydobywa
siepan_wlasciwy / 2006-09-16 15:41 / Uznany Gracz Giełdowy
poza tym cersanit okreslił cene po jakiej ewentualnie nabywałby akcje opoczna. jesli cena rynkowa bedzie powyzej bodajze 33 lub 34 zł to wycofa sie z ogłoszeniem wezwania. Prosze spojrzec jaka jest obecnie cena rynkowa. Tutaj nie wyznaczyli jakiejs premii dla akcjonariuszy. a jesli o kety to tak jak napisala brydza. a rosjanie, no coz - to na razie spekulacje i zadnych podjetych decyzji, choc jesli dojdzie do tego to pewnie bedzie mozna zarobic.
siepan_wlasciwy / 2006-09-16 15:42 / Uznany Gracz Giełdowy
brydzia rzecz jasna ;) pozdrawiam
caabi / 2006-09-16 15:29 / Tysiącznik na forum
jak tam brydzia zakupiłaś kgm;a ??
brydzia / 2006-09-16 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie , ale mam go cały czas na oku , na razie surowce lecą ale jak pod kontrakty zaczną go pchać w góę to się podłączę
orzeł / 2006-09-16 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witajcie na moment w sobotni poranek piękny :)
nie po to by kontrowersyjnie powiem tak : Mnie Kenobi był potrzebny :) ponieważ zawsze zabijał mnie optymizm (ale i on pozwolił zarobić i zarabiać :) więc weekend wykorzystuję na budowanie pesymizmu :) ponieważ nie chlupię (dobrze że robicie to nocą bo forum by nieco straciło na wyrazie gdyby piana wywalała się z monitorów przez cały dzień :) więc spróbuję korzystając ze świetnego nastroju zbudować plan punktów G na większość moich akcji a ten już blisko !
warren buffet / 2006-09-16 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
podziel się proszę z nami tymi punktami G ;-)
orzeł / 2006-09-16 12:14 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ależ to tak intymny temat Warrenkuu :) :) :) słucham sobie Świetlików i schiza moja rośnie :)
warren buffet / 2006-09-16 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze. to inne pytanie. jesli osiagniesz punkt G na wiekszosci spolkach - narazie czekasz ?? czy szukasz czegos nowego ? bo widze pesymizm w twoich poczynaniach
KANE niezal. / 83.30.15.* / 2006-09-16 13:31
przecież orzeł napisał, że buduje w sobie pesymizm :)
Jak będzie punkt G to koniec, przynajmniej na jakiś czas. Ja takie wypowiedzi orła już widywałem, wiem, co one mogą oznaczać ;)
warren buffet / 2006-09-16 13:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chcialbym, zeby sam odpowiedział :-)
warren buffet / 2006-09-16 09:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja odnosnie ferrum chcialem napisać. zastanawiałem sie nad tą spolką, ale nie bede sie tam pchał. krązą wywiady ze chca pakiet wiekszosciowy kupic ( ferrum okolice 100zł )
ale zastanawia mnie jedno:

po co ujawniac to wczesniej ? i skupowac akcje drozej ?? to alchemia inwestuje w ferrum a nie odwrotnie i tak szybko jak zawitała w ferrum moze zmienic plany. a wtedy kurs ferrum jest hmmm w nieciekawej sytuacji... czemu to nagłaśniaja jeszcze przed jakimikolwiek planami ??

cos w tym musi byc. wystarczy mi alchemia. choc wiem ze moze byc niezla jazda na ferrum - tak jak Orzeł - nie latam tak wysoko
brydzia / 2006-09-16 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz ile alchemia wydała na 5% akcji a ile zostało jej
jeszcze pieniędzy - więc jak można kupić 50%
chyba że znów coś podgrzeją z jakąś emisją
co do biotonu podobno na koniec dnia jakiś zagraniczny fundusz kupował bioton , ciekawi mnie tylko skąd ktoś wcześniej na forum pisał że w piątek na koniec jakiś fundusz wyciągnie bioton

A jak napisałam że Karkosik chce wykazać w Alchemi zyski bo z papierów skotanu będzie miał tyły to mnie zjechaliście
oczywiście szanuje wszystkich ale chyba przestanę pisać
i ostrzegać , niech sobie znów pokupują po 55 zł
a na początku roku było po 10 zł
risky-rainmaker / 2006-09-16 15:37 / Ostatni Optymista
Brydzia...nie znam Cię...ale z Twoich komentarzy bije frustracja....tak to odbieram....nie wszystko jest poukładane...nie wszystko ma sens....nie każda firma "produkcyjna" musi produkować....a może mieć zyski....nie każdy na tym forum...czerpie informację z GW i internetu....pracujemy w różnych firmach...robimy różne rzeczy....znamy różnych ludzi....Też bym chciał, żeby wszystko było poukładane...żeby polityka się nie pchała do biznesu....itp...ale tak nie jest i nie będzie....Nie można się irytować....każdy sobie zdaje sprawę...z ryzyka....no może prawie każdy....Ostrzegałaś ....no może inaczej Twoje wypowiedzi o Hutmenie były w podobnym tonie....i mimo to dały zarobić krocie....Oczywiście nie ma reguły....ale nie jest powiedziane , że i tym razem będzie podobnie z Alchemią.....Pisałaś kiedyś....nie ma rzeczy oczywistych na giełdzie.....są ......wtedy kiedy wiesz wcześniej....
orzeł / 2006-09-16 16:13 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Brydziu życzę Ci podjęcia decyzji jakiejkolwiek ale podjęcia (wiem jak męczący może być jej brak) widać że trudno Ci się samej przed sobą sprecyzować w wyborze spółki do kupna o wyborze strategii nie mówiąc :)
pomyślmy tak .............jest dzień nazwijmy go "jakiś"....... ktoś czeka na korektę bo uważa że spółki są drogie ! ok jak najbardziej uzasadnione podejście! jednakże ceny spółek z kręgu zainteresowania wciąż rosną (wbrew oczekiwaniom czekacza) Wreszcie jednak jest korekta wymarzony moment do zakupu ! :) Przystępujemy więc do zakupów i okazuje się że kupujemy po cenie z dnia który "jakiś" taki dziwnie znajomy się nam wydaje :)
Być trendowatym w realu nieprzyjemne na giełdzie owocne !
warren buffet / 2006-09-16 15:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z wypowiedz brydzi bardzo łatwo odczytac:

niech ten rynek spadnie do cholery, bo tu wszystko przewartosciowane i nie ma w co wejsc. odgrzewanych kotletow nie lubie....


brydziu, jeszcze mnostwo spolek da zarobic. oczywiscie krach przyjdzie. jestem tego pewien. a bedzie wielki jak wielka byla hossa. tylko krotszy... ale jak mawiał orzeł:

"gdybym ich słuchał juz w 2004 roku musialbym stać poza giełdą"

orle ?? ile zarobiles od 2004 ?? pyt retoryczne.

co nie oznacza ze jutro czy w PN nie bedzie krachu
risky-rainmaker / 2006-09-16 15:47 / Ostatni Optymista
Warren....przesadziłeś....z tym krachem ;)))
risky-rainmaker / 2006-09-16 15:49 / Ostatni Optymista
.....w niedziele....
orzeł / 2006-09-16 16:15 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
:)
warren buffet / 2006-09-16 15:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
;-)
Karlos / 2006-09-16 09:44 / Tysiącznik na forum
czy ktoś może wie gdzie można poczytać o mni, jak teraz liczyć akje?
Dzięki
bulka / 86.63.155.* / 2006-09-17 09:45
pomnoz przez 4 i odejmij 3zl,wyjdzie ci cena
samuraj jack / 2006-09-16 09:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jaki LOP na U zostało po sesji, tzn. ile kontraktów naturalnie wygaśnie
clever81 / 2006-09-16 01:42 / Tysiącznik na forum
Co do chlupania to prosze:
Spotkali sie bossowie Hainekena, Korony i Ginesa w knajpie.
Szef Hainekena zamowil swoje- bo to najlepsze piwo na swiecie,
Szef Korony zamowil swoje - bo to najbardziej oryginalne piwo na swiecie
Szef Ginesa zamowil Cole !!!!
Pozostali pytaj dlaczego????!!!!!
Na to gosc spokojnie- " jak wy nie pijecie piwa to ja tez nie zamawiam"!!!!!
warren buffet / 2006-09-16 09:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobre ;-)
littlephobos / 2006-09-15 23:44 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Sezon na gzrybki trwa a moja zagródka ma się tak oto:
(udział procentowy w portfelu akcji)
Jago (JAG) - 23,25%
Śrubex (SRX) - 24,94%
Trasintur (TIN) - 51,81%
Jagoogki działają mi już na nerwy - ale to chyba dobry znak bo zawsze jak coś się kisi i to spzredam to okazuje się błędem, więc poczekam , ale już chyba nie do wyników za 3Q
Śrubex , moja rajdóweczka, po sprzedaży Hypcia trochę go doważyłęm i się opłacało, dla zainteresowanych polecam obejżenie sobie wykresu liniowego i skorelowanie z obrotami - bardzo łądnie i kalsycznie ktoś to robi - a na sesji dzisiaj widać już było przy wolumenie 18 000 że powinien przebić 33 zł - za dużo ktoś kasy wyłożył żeby tego nie zrobić i się tak stało faktycznie, dlatego jeszcze raz dziękuje dbaczowi za tak piękne potwierdzenia.
Tras - moja perełka zabrała się za wybijanie z formacji trójkąta tworzącego się od czerwca 2005, obroty mogłby być jeszcze większe odrobinę, ale za to ostatnio następuje trwały sukcesywny wzrost więc dobre i to na początek, w poniedziałem miłobyłoby ujrzeć kolejne wzrosty powyzej 3,50 a w kolejnych dniach jakiś ruch powrotny żeby potwierdzić wybicie - och rozmarzyłem się.
Pozdrowionka wszystkim i miłego łikendu.
gabrik / 2006-09-16 09:17 / portfel / Wierny Forumowicz
JAGO trzymajcie do bólu ma taką cenę że generalnie nie spadnie więcej niż 2,9 a każda dobra wiadomość spowoduje wzrost.Więc nie podniecać się że coś idzie 40% bo takie rzeczy się skończą a na JAGO swoje zarobicie (hutmen czy skotan to nie jest ale i nerw mniej)
mari / 2006-09-16 00:43 / Achi
jago też mnie wnerwia ale myślę tak jak Ty a po za tym mam nieodparte wrażenie jakby ktoś skupował ten papierk
gabrik / 2006-09-15 23:25 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ ZAWSZE wig20-nazdaq i faktycznie tak jest natomiast DJ już dochodzi do swoich 3346
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy