Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jaki rynek, taki window dressing

Jaki rynek, taki window dressing

Money.pl / 2006-09-15 17:25
Komentarze do wiadomości: Jaki rynek, taki window dressing.
Wyświetlaj:
Karlos / 2006-09-15 22:44 / Tysiącznik na forum
przepraszam, mam pytanie: Jak teraz liczyć akcje MNI?
Za wyjasnienie z góry dziękuje
risky-rainmaker / 2006-09-15 23:01 / Ostatni Optymista
O tej godzinie i po piwku to jakieś przez 3 promile trzeba pomnożyć....:)))
warren buffet / 2006-09-15 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
skomentuje dziś moj portfelik:

zamierzam dokupić alchemii (inwestycja na pol roku - mysle ze opłacalna )
obserwuje elsoil i kupie
musze !!!!!!!!! kupic lubawe ( modle sie i pije caly weekend zeby nie bylo lukiiiiiii )
obserwuje jupitera i piasta w celu nabycia ( do miesiaca )



posiadam
victorie
nfi 02, 04
alchemie
masters
leasco


jak mi sie cos przypomni to napiszę
Frog / 2006-09-16 08:47 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Chyba niedawno miałeś jeszcze LBW. Pchnąłeś?
warren buffet / 2006-09-16 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzis. w celu dokupienia po 2,80. bo jak widze jak sie słania w przedziale 2,70 - 3,00 to po 2,90 nie chcialem miec. mam nadzieje ze zdąże, bo cos sie zaczyna kroic. ehhh zrobiłem wbrew mojej strategii - obym nie żałował
risky-rainmaker / 2006-09-15 22:58 / Ostatni Optymista
kup chłopie trochę tego softbanku...opłaci się...nie dość że tani to analiza pcha go....co do nfi to się nie bawię więc nie zabieram głosu....Alchemia...będzie dobrze....do 400 dojedzie Stalprodukt.....Energopol się trochę kisi...ale wierzę w niego...dam znać wcześniej...:))) Intryguje minie Barlinek....i coś się szykuje na Odlewniach....ale tego nie wiem na 100% jakoś tak czuję....:))
warren buffet / 2006-09-15 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a moze i kupie. bo mam troszke gotowki. wiem ze jakis tam DM dal rekomendacje "kupuj".

zobaczymy w pN. szukam szukam spolek
risky-rainmaker / 2006-09-15 22:31 / Ostatni Optymista
To się nazywa pracować....:) Kable po 22 w piątek podały info....hehehe
warren buffet / 2006-09-15 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tym bardziej w piątek :-)
risky-rainmaker / 2006-09-15 22:40 / Ostatni Optymista
Wiesz , coś nie czuje jakoś emocji.....2 tydzień i tak naprawdę marazm....klika tysięcy do przodu...kilka do tyłu...fundusze mnie irytują....postanowiłem, że umorze i kupię sobie działkę pod wrocławiem....no powiedzmy koło LG....A giełda....mam nadzieje, że się ruszy po 22 września...bo jak narazie to nędza....
warren buffet / 2006-09-15 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
risky........... dzis nieruchomisci to najlepsza inwestycja... moge sie podzielic marzeniami:

wygrywam w totka 8 mln.... - 10% podatku = 7 200 000

500 000 - urządzam siebie dokładnie
( dom 400 000 ) ( auto full wypas pełna opcyja 100 000 )

500 000 rozdam

zostaje 6 200 000

500 000 w złoto jak spadnie. zostaje 5 700 000

400 000 w fundusze, 300 000 negocjowana lokata

zostaje 5 000 000.

( restauracje, puby - marketing, badania ) przeznaczam 1 500 000

zostaje 3 500 000.

2 500 000 nieruchomosci ( pola, łąki, domy, co popadnie - opole, bialystok-byle był papier nieruchomosci )

zostaje 1 000 000 - sprobowałbym importu z chin czy tajwanu - jakies 700 000.

zostaje 300 000 - akcje.
Ripley Holden / 2006-09-16 02:39 / Bywalec forum
Ale chociaż grasz w tego totka? :D
warren buffet / 2006-09-16 09:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie. ale marzę.
barakuda / 2006-09-15 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Nie śpisz Warren? No to chlup w ten głupi dziób!!
warren buffet / 2006-09-15 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chlup. konczy mi się bębowe
barakuda / 2006-09-15 22:46 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
A mnie Żywiec. Ale nie płacz , jutro znów sobie coś kupimy. Przecież zarabiamy na tej po,,,,,,,,,,,,,giełdzie.
warren buffet / 2006-09-15 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak :-) kupimy
osesek / 2006-09-15 22:16 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
O 20'15 przyjechałem do domu. Siedziałem za kółkiem 5 i pół godziny. Przed jazdą o godzinie 14'35 napisałem "Wcale nie bylbym zaskoczonym gdyby BRS zakończył pobyt w WiG 20 wyjściem smoka. Od godziny
9'50 trwa przekładanie akcji z kieszeni do kieszeni na poziomie gładkim jak tafla morza
martwego." Wykrakałem. Według mnie dzisiejszy dzień był kolejnym dniem spektaklu pod tytułem " TY mnie a ja Tobie" czyli coś za coś ! Akcje BRS od dłuzszego czasu były przekładane z kieszeni do kieszeni według zaplanowanego scenariusza mającego sprawić pozory normalnego obrotu. Scenarzysta zakładał podobnie jak pan Jacek Kurski, że ciemny lud to kupi. Ja tę mistyfikację obwieszczałem od dawna. Któryś z szanownych Forumowiczów prosił , bym przedstawił własną ocenę fazy przed zamknięciem - 16'10 do 16'20. Przedstawiam.
Nie ma nikogo, który by sprzedawał poniżej ceny ,którą może bez wysiłku uzyskać. Nie ma. W transakcjach umówionych, podczas których akcje przekładane są z kieszeni do kieszeni a często tych samych portek cena poszczególnych elementow, składników, jest mało istotna. Liczy się wartość transakcji. Ktoś, kto sprzedał 56 000 akcji po cenie niższej o 1,5 zł za akcję obniżył zysk o 84 000 zł.
Pracuję u Pana Majstra. którego majątek liczony jest na setki milionów $ a pomimo tego Pan Majster walczy o każdą złotówkę !!!!!!! z każdym z kim wchodzi w paragon.
BO IM LUDZIE BOGATSI TYM BARDZIEJ WYRACHOWANI W INTERESACH . Co zatem sprawiło by sprzedający machnął ręką na 84 000 złotych ? Moim zdaniem cena całej tranzakcji. A dlaczego sprzedający obniżył cenę aż o 5 % w samej końcówce sesji ???? To pytanie jest ważne. Co sprzedający chciał tym manewrem osiągnąć ???????? Co chciał przekazać graczom , inwestorom ???? Moim zdaniem jedno. Demonstracja siły z przesłaniem do graczy i inwestorów. Ale to nie ING prężył muskuły, nie ING !
Całkowicie odrzucam i traktuję jako pozbawioną sensu tezę o niecierpiącej zwłoki wyprzedaży akcji BRS po cenie 27,50 przez kogokolwiek .Taką bajeczkę to nawet mój pies olałby ciepłym, porannym moczem.
Akcji BRS nie sprzedam nawet gdy osiągną wartość 10 złotych. I nie popuszczę !
gollum / 2006-09-15 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc ;)
Kane / 2006-09-15 22:13 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Ale pan przewrotny, panie Danielu - Do Izrael napisał pan: "Wyniki ponoć mają być rekordowe. Fakt" - dość dwuznacznie brzmi ten "fakt" w swietle powiedzonka: "kupuj plotki, sprzedawaj fakty :)

A w myśl powiedzonka: "co sie odwlecze, to nie uciecze" szalona sesja może być w poniedziałek :)
gollum / 2006-09-15 22:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Po wielu latach Bóg spojrzał znów na ziemię i stwierdził, że się bardzo
źle dzieje. Ludzie byli zepsuci i skłonni do przemocy, więc postanowił znów zesłać potop i zniszczyć ludzkość. Ale przedtem zawołał Noego i powiedział: Zbuduj arkę z drzewa cedrowego, tak jak wtedy: 300 łokci długa, 50 łokci szeroka, 30 łokci wysoka. Zabierz żonę i dzieci, i z każdego gatunku zwierząt po parze. A za 6 tygodni ześlę wielki deszcz. Noe nie był zachwycony - znow 40 dni deszczu, 150 dni bez wygód na arce, bez telewizora i z tymi wszystkimi zwierzętami - ale był posłuszny i obiecał spełnić wymagania Boga. Po 6 tygodniach zaczęło padać dzień i noc. Noe siedział w ogródku i
plakał, bo nie miał arki. Bóg wychylił się z nieba i zapytał: - Dlaczego nie spełniłeś mojego rozkazu? Noe odpowiedział: Panie, coś mi uczynił? Jako pierwsze musiałem złożyć podanie o budowę. W urzędzie myśleli, że chce budować stajnię dla baranów. Potem nie podobała im się architektura - za wymyślna dla baranów, a w budowę statku na lądzie nie chcieli wierzyć. Także wymiary nie znalazły poparcia, bo dziś nikt nie wie, jaką miarą jest lokieć. Po przedłożeniu nowych planów dostałem znów odmowę, bo budowa stoczni w terenie zamieszkanym jest niedozwolona. Po kupnie odpowiedniej działki zaczęły się nowe kłopoty. W tej chwili np. chodzi o to, że w planach nie są uwzględnione systemy do gaszenia w czasie pożaru.
Na moją uwagę, że będę przecież otoczony wodą, przysłali mi psychiatrę powiatowego. Kiedy psychiatra upewnił się, że jednak buduje statek, zadzwonili do mnie z województwa, żeby mi uswiadomić, że na transport statku do morza będzie potrzebne nowe zezwolenie, a będzie o nie trudno, bo minister podał się do dymisji. Kiedy powiedziałem, że statku nie muszę transportować, bo będzie i tak otoczony wodą, kazali mi z ministerstwa marynarki wojennej, według przepisów unii, złożyć podanie do Brukseli w ośmiu odbitkach i trzech urzędowych językach o zezwolenie na zalanie terenów zamieszkałych.
Z drzewa cedrowego musiałem też zrezygnować - nie wolno go już ze względow ekologicznych sprowadzać. Próbowałem kupić tutejsze drzewo, ale nie dostałem tej ilości ze względu na przepis o ochronie środowiska, najpierw musiałbym zadbać o sadzenie drzew zastępczych. Na moją wzmiankę o tym, że i tak będzie potop i nie opłaca się tu sadzić żadnych drzew, przysłali mi nowego psychiatrę, tym razem z województwa. Krótko mowiąc - dałem kilka łapowek, kupiłem drzewo, znalazłem nawet cieśli do budowy, ale oni najpierw utworzyli związki zawodowe.
Kiedy się okazało, że nie mogę ich opłacic wg. taryfy, to rozpoczęli strajk, tak że budowa arki znów się odwlekała. W międzyczasie zaczałem sprowadzać zwierzęta. Tylko że wmieszał się związek ochrony zwierząt i zabronił mi (zarządzenie unii europejskiej Nr. 733/6/987) transportu jeleni w okresie rykowiska. Poza tym musiałem podać cel transportu tych zwierząt, jestem na stronie 22 pierwszego formularza z 47, moi adwokaci sprawdzają, czy przepisy dotyczące królików obejmują rownież zające. A działacze z Greenpeace wskazali na konieczność specjalnego urządzenia do pozbycia się gnoju i innych odpadów pochodzących z hodowli zwierząt. Panie Boże, teraz jeszcze podał mnie mój sasiąd do sądu, twierdząc, że buduje prywatne zoo bez zezwolenia. Moje nerwy są zszarpane, nie mogę spać, arka nie gotowa, a ty już zesłałeś deszcz.
W tej chwili przestało padać, wyszło słońce i tęcza. Noe spojrzał w niebo i powiedział: Czyżbyś się Boże rozmyślil i nie chcesz już zniszczyć ludzkości?
Bóg odpowiedział: Nie trzeba. To załatwi biurokracja...
gollum / 2006-09-15 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Pewna pani wybrała się do Afryki na safari i zabrała ze sobą swojego pupila- pudelka. W trakcie wyprawy piesek wypadł z jeepa, czego nikt nie zauważył. Biegł za samochodem, biegł, biegł... ale nie dogonił. Nagle słyszy gdzieś za sobą szelest i kątem oka dostrzega zbliżającego się lamparta. Zadrżał ze strachu, przed oczami
przeleciało mu całe życie. Wtem jednak patrzy, a kawałek dalej w trawie leżą jakieś poobgryzane szczątki. "Może nie wszystko stracone" - myśli pudelek i dopada padliny. Lampart wyłazi z krzaków, patrzy - a tam jakiś dziwaczny mały stwór coś w********, ciamka, mlaska. Lampart już - już ma na niego skoczyć, ale słyszy jak stwór mruczy do siebie: " Mmmm... jaki smaczny ten lampart...rarytas... mięsko palce lizać... a kosteczki - co za rozkosz...".
Lampart przeraził się i dał nura w krzaki. "Całe szczęście, że mnie nie widział ten mały diabeł, bo zżarłby mnie jak dwa razy dwa" - myśli uciekając.
Pudelek odetchnął,ale zauważył, że na drzewie siedzi małpa, która najwyraźniej obserwowała całą sytuację, bo minę ma zdziwioną. Nagle małpa puszcza się biegiem za lampartem i wrzeszczy. "Oj, niedobrze" - myśli pudelek. "Ta cholerna małpa wszystko mu wygada. Co robić?"
Małpa faktycznie dopada lamparta i opowiada mu, jak to został wystrychnięty na dudka. Lampart ******wił się strasznie. Kazał małpie wsiąść mu na grzbiet i wrócić ze sobą na polankę, żeby była świadkiem tego, jak rozprawi się z tym stworem. Wracają, patrzą, a tam pudelek rozwalony na grzbiecie, dłubie w zębach pazurem i gada do siebie:
"Gdzie do cholery ta małpa? Wysłałem ją po kolejnego lamparta a ta franca, nie wraca i nie wraca..."
lojka / 2006-09-15 21:52 / Tysiącznik na forum
Dobra, fajni jesteście, życie mi umilacie ale muszę Was pożegnać. Biorę Gripex Noc i spadam spać.

Dobranoc wszystkim
barakuda / 2006-09-15 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dobranoc. Ale ,żeby nie było ,że nie ostrzegałem, to powiem, że interakcje między alkoholem a antybiotykiem to dawno obalony przesąd.
lojka / 2006-09-15 22:01 / Tysiącznik na forum
wolę nie ryzykować i pożyć jeszcze trochę
warren buffet / 2006-09-15 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ma racyje
gollum / 2006-09-15 21:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Na znak protestu przeciw ministrowi edukacji narodowej, Romanowi
Giertychowi, od dziś zaprzestajemy używania czcionki TIMES NEW ROMAN
Podaj dalej!
Krzych / 2006-09-15 21:47 / Płoteczka na forum
Ropa lekko zdrożała w piatek, przez tydzień straciła o 4,4%
Cena baryłki ropy z pazdziernikowych kontraktów wzrosła w piątek na NYMEX o 11centów do 63,33$.
Marr / 83.29.255.* / 2006-09-15 21:44
Osoby z bardzo wysokim ilorazem inteligencji rzadziej cierpią na kaca po całonocnych imprezach alkoholowych - wskazują szkockie badania, które publikuje pismo "Journal of Epidemiology and Community Health".
warren buffet / 2006-09-15 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mialem kaca od 3 lat
gollum / 2006-09-15 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy
To już woem czemu mnie zawsze tak łeb nap*****la.....
Marr / 83.29.255.* / 2006-09-15 21:47
jakość alkoholi...nic na ten temat nie wspominieli...
Jeck / 2006-09-15 21:39 / "Poławiacz perełek"
czy zna ktos terminy zapisów na MNI?
z góry thx

Zimny Żywiec -rulez
Jeck / 2006-09-15 21:51 / "Poławiacz perełek"
a które BM przyjmuje zapisy bo na stronie bzwbk nie ma podanej informacji a ingg mi nie wchodzi..

Jeszcze raz dzieki
avers / 2006-09-15 21:59 / Bywalec forum
---(OFERTA W RAMACH PRAWA POBORU)
zapisy na Mni tylko dla posiadaczy PP(praw poboru)
Jeck / 2006-09-15 22:21 / "Poławiacz perełek"
już mam, dzieki Krzych
Jeck / 2006-09-15 22:19 / "Poławiacz perełek"
ale jak będę miał PP to komuś muszę zapłacić tę złotówkę i ja sie pytam KOMU????
wiera1 / 2006-09-15 21:49 / "Waleczny Roman"
25 - 29 wrzesień
avers / 2006-09-15 21:44 / Bywalec forum
http://dmbzwbk.pl/26427
Krzych / 2006-09-15 21:44 / Płoteczka na forum
ingsekurities.pl/main.xml
Krzych / 2006-09-15 22:05 / Płoteczka na forum
mała pomyłka
ingsecurities.pl/main.xml
Jeck / 2006-09-15 22:21 / "Poławiacz perełek"
ok, dziei już wiem wszystko
buszujący / 2006-09-15 21:33
Jest nieźle. I jest Żywiec! USA się trzyma. Do poniedziałku!
barakuda / 2006-09-15 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
USA ma mniej do rekordów niz my. Ale przyszły tydzień nas wyrówna.Zdrowie tych co juz muszą lulu..
Frog / 2006-09-15 21:25 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Jakieś rekomendacje na Przyszły Week Trading?
Myślę nad KGHM, ale jakaś mała spółeczka też nie zawadzi.
Pozbyłem się Plastbox, więc mam trochę wolnej gotówki. A może lepiej poczekać?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy