Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jakie dobre rady dla początkującego inwestora

Jakie dobre rady dla początkującego inwestora

Innocenty / 2011-06-01 14:50
Zamierzam zacząć inwestować na giełdzie, na razie zbieram niezbędne i przydatne wiadomości jak nie pogubić się w tym wszystkim!! Dlatego bardzo bym Was prosił abyście dali radę początkującemu inwestorowi , jakim jestem!!
Ciułacz / 2011-06-02 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Innocenty witaj !
Miło witać nowy kapitał na GPW, czym wiecej będzie nowego kapitału to tym bardziej wzrosty zapewnione.W takim razie wystarczy coś skubnąć z WIG-20 i czekać aż samo urośnie.
Sorry że piszę trochę komicznie ale sporo w tym prawdy jest.
Widzę że dobrze zacząłeś bo:
na razie zbieram niezbędne i przydatne wiadomości
jak nie pogubić się w tym wszystkim

Nie będę się podszywał pod zawodowego tz doradcę ale aby ktoś Ci coś podpowiedział to dobrze by było znać Twój profil.
Inaczej bym radził takiemu jak Mój ojciec co ma 83 lata , a inaczej mojej siostrzenicy co teraz pisze pracę magisterską w pokrewnym temacie a jeszcze inaczej mojemu dalszemu kuzynowi co orze na hektarach i internet zna z TV ale za to ma kasę.
Tak generalnie to większość zaczynała od założenia tz wirtualnego portfela.
Ja jako że mam zacięcie ciułacza to klepię wszystkim na okrągło :założyć konto maklerskie w ramach IKE, kupować spółki co płacą rokrocznie dywidendę oraz idą zgodnie z indeksem , zrób sobie automatyczne przelewy co miesiąc aby doładować konto i jak się tego uzbiera ze $2000 zł to dobieraj w momencie korekty . Tak trzymaj przez 25-30 lat i basta, będzie to nudne a Ty na pewno w sobie odkryjesz zdolności maklerskie , więc wydziel sobie z portfela 10-25% na tz granie na giełdzie, a jak już to przegrasz to te pozostałe 75-90% nie dotykaj.A jak naprawdę będziesz miał talent to i tak te 10-25% pozwoli Ci zrobić miliony. Niby proste kupować w dołku a sprzedawać na górce ;-)
Co by Ci prostego podpowiedzieć ? Czytaj i czytaj bierz udział w forum, na początek to możesz odnieść wrażenie że czasem inwestorzy sobie docinają ale do tego się przyzwyczaisz i będziesz czytał miedzy wierszami. Jak to powiadają każdy głupi ma swój rozum :-)
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy