Forum Forum finansoweKarty

Jakie konto walutowe, karta, może pre-prepaid w EURO na wyjazd za granicę.

Jakie konto walutowe, karta, może pre-prepaid w EURO na wyjazd za granicę.

semy / 2011-08-22 14:57
Chciałbym mieć konto walutowe (EUR), do którego miałbym kartę, na którą mógłbym za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów (w EURO) w krajach unii europejskiej.

1. Czy muszę mieć koniecznie konto walutowe, aby coś takiego osiągnąć? Czy wystarczyłaby jakaś karta pre-paid w EUR (cos typu Moneybookers Mastercard), tylko wtedy chciałbym mieć jakąś prostą opcję zasilenia takiej karty, np z jakiegoś mojego rachunku walutowego (żeby uwolnić się od przewalutowań)ale żeby przelew też nie kosztował majątku.
2. Jaki bank oferuje najkorzystniejsze konto walutowe, ze względu na jak najmniejsze opłaty. Żeby nie było lub były możliwie najniższe opłaty za prowadzenie konta, wydanie karty, używanie karty no i te nieszczęsne bankomaty za granicą.

Co oczekiwałbym od konta/karty. prosiłbym o informację czego nie da się spełnić lub ofertę którego banku mam przejrzeć bo coś takiego oferuje:
- jak wyżej, darmowe wszystkie lub dużą ilość bankomatów za granicą w unii europejskiej
- darmową wypłatę waluty (EUR) w oddziale banku w kraju
- darmowe wpłacenie waluty na konto w oddziale w kraju
- (dla pre-paid'a) darmowy/tani przelew z konta walutowego na rachunek karty prepaid
- darmowe/tanie przelanie/wypłacenie środów z karty (prepaid w EUR), na rachunek walutowy lub z jakiegos bankomatu - chciałbym móc wyciągnąć środki w EURO z tej karty, bez przewalutowania na PLN
- darmowe/niskie opłaty za kartę (wydanie, użytkowanie)
- darmowe/niskie opłaty za konto walutowe

Im więcej czytam na temat rachunków i kart tym trudniej znaleźć mi odpowiednią ofertę, dlatego byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: