Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jakie PKD - praca dla Amerykańskiego biura podróży

Jakie PKD - praca dla Amerykańskiego biura podróży

Poblenou / 2018-08-09 20:52
Mam wątpliwość, jakie PKD i PKWiU wybrać w następującej sytuacji: Amerykańskie biuro podróży chce mi zlecić rezerwacje usług turystycznych dla swoich (wyłącznie Amerykańskich) klientów na terenie państw Unii (Włochy, Francja, Hiszpania, ale nie Polska). Umowy z klientami podpisuje biuro. Umowy z kontrahentami będą podpisywane przeze mnie w imieniu biura. Innymi słowy byłbym tak jakby pracownikiem, ale zamiast zatrudnienia, co miesiąc musiałbym wystawiać fakturę tej firmie z USA.
Przeczytałem, że agent turystyczny świadczy uslugi pośrednictwa w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych na rzecz organizatorów turystyki posiadających wpis do rejestru lub na rzecz innych usługodawców posiadających siedzibę w kraju. Agent turystyczny może wykonywac swą działalność tylko na podstawie ważnej umowy agencyjnej zawartej z organizatorem turystyki. W tym wypadku ani organizator ani klienci nie są z Polski lub UE, kontrahenci będą spoza Polski. Nie wiem pod jakim PKD zarejestrować działalność.
Byłbym wdzięczny za sugestie.

Najnowsze wpisy