Forum Forum finansoweInne

jakie produkty oszczędnościowe wybrać?

jakie produkty oszczędnościowe wybrać?

Młody Farmer / 2012-08-27 13:11
Zamierzam w końcu zacząć oszczędzać pieniądze...nie mogę się jednak zdecydować jaki produkt oszczędnościowy , czy też inwestycyjny w banku mam wybrać...gównie chodzi mi o bezpiezeństwo moich pienieðzy...co możecie mi polecić?
Wyświetlaj:
Anaconda / 37.31.120.* / 2012-08-27 16:43
Witaj, a jaki masz profil inwestycyjny? Wszystko zależy czy bardziej zależy Ci na bezpieczeństwie pieniędzy, czy na zysku. Im bezpieczniejsze pieniądze, tym mniejszy zysk. Zawsze trzeba zbadać ile można zyskać i ile można stracić i co zrobić aby nie stracić.
Chapelle / 2012-08-29 17:10
Jak dla mnie jedno nie musi mijać się z drugim. Powiem nawet, że ci co chcą inwestować bezpiecznie najczęściej tracą najwięcej.
Chapelle / 2012-08-27 15:33
Możliwości masz sporo.Począwszy od lokaty bankowej, poprzez obligacje Skarbu Państwa, a na polisach inwestycyjnych kończąc. Natomiast dla mnie pytanie brzmi nie w co zainwestować tylko w jaki sposób.
Ja, z racji pracy, zdecydowałbym się na polisę inwestycyjną. W dłuższej perspektywie przy konsekwentnie realizowanej polityce wygrasz.
Natomiast jeśli chcesz unikać jakiegokolwiek ryzyka inwestycyjnego zastanów sie nad obligacjami Skarbu Państwa - służę informacjami.
Co do banków. Tu byłbym ostrożny w temacie produktu inwestycyjnego. Sprzedać i kupić można wszystko również produkty inwestycyjne, natomiast musisz mieć świadomość, że dają one wyższy potencjał zysku niż np. obligacje czy lokaty bankowe, ale tylko w sytuacji gdy się o takie programy dba. W przeciwnym razie klient może przeżyć rozczarowanie. Rzecz nie w tym, że bank jest be, tylko pracownik banku realizując określony plan sprzedaży często nie ma czasu by serwisować starych klientów.
Także jak chcesz coś z inwestycją to , moim zdaniem, nie w banku. Ten niech służy do tego do czego został pierwotnie powołany, czyli kredytów, lokat i depozytów.
Od pewnego czasu udzielam się na różnych forach finansowych i staram się aby opinia o mojej branży finansowej i mojej firmie Aegon była jak najlepsza. Jak w życiu na razie jest z tym różnie. W każdym razie gdybym nie wystraszył Cię za bardzo i zastanawiałbyś sie nad ulokowaniem części swoich środków na platformie funduszy inwestycyjnych daj znać, chętnie porozmawiam.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: