Forum Archiwum tematów giełdowych

Jakie przewidywania na temat getinu?

Jakie przewidywania na temat getinu?

hosser / 81.83.160.* / 2006-02-11 01:24
Kupilem 2000 akcji getinu i z moich przypuszczen i analiz wynika ze getin ma ogromna szanse pociagnac w gore. Jestem ciekaw co sadzicie na ten temat.
Wyświetlaj:
Value / 84.10.88.* / 2006-02-20 22:01
Hm dobre pytanie... Ja widze to tak:
1. Wycena rynkowa bardzo wysoka, nawet uwzgledniajac przyszle zyski. Jak spojrzymy na wycene c/wk to juz kosmos jak na bank oczywiscie ... Co nieoznacza ze nie moze byc wyzej :) Tyle tylko ze przez ostatnie lata te spolke mozna bylo kwalifikowac jako value dzis juz raczej growth. A wiadomo przy spolkach growth oczekiwania sa czasami zbyt duze i w razie niespelnienia prognoz, skutki dla inwestorow moga byc odczuwalne (przynajmniej krotkoterminowo tj kilka miesiecy do roku). Reasumujac cena akcji rosla szybciej niz jej zyski.
2. Zamieszanie wokol kredytow hipotecznych walutowych stwarza ogromne zagrozenie dla mniejszych bankow ktore maja bardzo duzy udzial kredytow walutowych (tak jest w przypadku DomBanku) jezeli chodzi o wspolczynnik wyplacalnosci. Warto uwzglednic ten czynnik przy wycenie.
3. Mniej wiecej od polowy grudnia, a w szczegolnosci w styczniu widac bylo dystrybucje akcji p-bnie przez fundusze inwestycyjne lub OFE. Latwo to zobaczyc po zleceniach sprzedazy (duze i rowne ilosci). Kiedy kurs podchodzi pod ok 7,5 PLN zaczynal sie wysyp. Co to znaczy? W zasadzie dwie informacje, brakuje duzych inwestorow ktorzy systematycznie kupowali by dany walor (tak jak to bylo z Getinem od 2 lat), a po drugie - co gorsza - w tym walorze zaczyna siedziec tzw slabe rece, ktore podchodza do inwestycji krotkoterminowo i emocjonalnie.
4. Spolka jest dobra, mocna finansowo, wiarygodna, o bardzo dobrym managemencie, tylko taz cena... Przy nizszej cenie ok 4 PLN do wziecia dla tych co przykladaja wage do obecnej wartosci anizeli do przyszlych oczekiwanych zyskow.

Pisze nie po to aby zachecic do jakiejkolwiek decyzji ale tylko po to aby pokazac druga strone medalu i ostrzec przed ewentulanymi (oby nie) negatywnymi fluktuacjami w cenie. Zycie pokazuje ze nawet bezwartosciowe papiery moga byc bardzo wartosciowe ... Wszystko zalezy swiadomosci od podejmowanych decyzji.

Pozdrawiam i zycze sukcesow!
Value
henrykus / 2006-02-14 20:28
Witaj!!
I ja dokupiłem prawie 3000 -akcji GETINU-
Liczę ,że będzie dobrze-pozdrawiam
filipr / 83.8.239.* / 2006-02-16 22:14
Moim skromnym zdaniem zrobiliście dobre inwestycje jeśli inwestujecie długoterminowo. Średnioterminowo też nie powinno być źle.

Najnowsze wpisy