Forum Forum emerytalneInne

Jakie są planowane zmiany w emeryturach mundurowych

Jakie są planowane zmiany w emeryturach mundurowych

Krajan2 / 2012-04-13 14:04
Zacząłem pracę w policji. Długi czas zastanawiałem się czy jest to sensowna droga, ale zawsze byłem zafascynowany policją i tak w końcu stałem sie policjantem. Czy mógłby mi ktos powiedzieć jakie są planowane zmiany w emeryturach mundurowych?
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-04-13 19:52
W Pana przypadku nieważne jakie są- bo Pana nie obejmą. Projekt noweli dwu ustaw mundurowych- MON-owskiej i MSW-owskiej przewiduje stosowanie nowych zasad do osób rozpoczynających służbę po 31.12.2012.r.

Nowe zasady to minimalny staż służby 25 lat ORAZ wiek minimalny 55 lat.
Podstawę wymiaru emerytury stanowić będzie „uposażenie należne z trzech kolejnych kalendarzowych lat służby wraz z nagrodą roczną oraz dodatkami o stałym charakterze.
Emerytury służb mundurowych będą wynosić 60% podstawy jej wymiaru po 25 latach służby i wzrastać o 3% za każdy kolejny rok służby. Maksymalnie emerytura nie będzie mogła przekroczyć 75% podstawy. Wyjątek stanowi funkcjonujące obecnie podwyższanie emerytury o 0,5% podstawy za każdy miesiąc w przypadku służby na froncie w czasie wojny lub w strefie działań wojennych. Rozwiązanie to będzie obejmować wyłącznie pełne miesiące, a nie – jak dotychczas – także miesiące rozpoczęte.
Edward Mocarny / 2012-04-13 14:20 / Bywalec forum
Z tego co wiem to mudnurowi już się odgadali co z emeryturą dla mundurowych , i jak zwykle jedni są traktowani lepiej , drudzy, czyli zwykli obywatele gorzej...

Najnowsze wpisy