Forum Forum prawneZmiany w prawie

jakie zmiany w egzaminie na prawko

jakie zmiany w egzaminie na prawko

kinia16 / 2011-10-04 08:50
Chyba się wreszcie zdecyduję na kurs prawa jazdy, choć będzie mnie to dużo nerwów kosztować, ale nie ma co tego odkładać, bo słyszałam że mają wejść bardzo niekorzystne zmiany dla początkujących kierowców i w samym egzaminie. Czy moglibyście mi przybliżyć co dokładanie ma ulec zmianie?
sonwar / 2011-10-04 11:07 / Bywalec forum
głównie chodzi o egzamin teoretyczny, od nowego roku przestaną obowiązywać testy wielokrotnego wyboru, teraz pula pytań jest znana, później już nie będzie i zdecydowanie się ona zwiększy, czyli po prostu będzie dużo trudniej, ale pocieszają, że pytania mają być logiczne i z życia :P poza tym młody kierowca jeśli odbierze prawo jazdy dopiero po lutym 2012 roku będzie miał obowiązek w przeciągu 4-8 miesięcy od jego odebrania zgłosić się do ośrodka ruchu drogowego w celu wzięcia udziału w "kursie bezpieczeństwa", który ma polegać na 1 godzinie teorii i 1 godzinie jazdy, a to wszystko za bagatela 300 zł! do tego przez pierwsze 2 lata młody kierowca będzie mógł dokonać tylko 2 wykroczeń, jeśli zrobi więcej straci prawko! I jak Wam się podobają takie zmiany??

Najnowsze wpisy