Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jakies sugestie? Fundusze

Jakies sugestie? Fundusze

hedong / 2008-03-17 18:49
Mam pytanie dotyczace obecnej sytuacji funduszy. W sierpniu zakupilem za 150tys. zl akcje PKO TFI NE i Akcji za 144 i 588zl. czyli na samej gorce, ceny pospadaly diametralnie. Zastanawiam sie co poczac jakas konwersje czy juz gorzej byc nie moze? Jakies sugestie? Prosze o pomoc
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-19 21:48 / Bywalec forum
Analizując Twoją cenę zakupu i cenę dzisiajszą to masz chyba sporo ponad 30% straty.....
Napiszę Tobie tak, jak czytałem inforamcje na temat sytuacji TFI, to najgorzej wypadały te, które są ścisle powiązane z bakiem, chociaż i tak do końca to się nie sprawdza.
Wiec może zrób konwersję, w subfundusze które cieszą się wysokimi stopami zwrotu, tutaj chyba na dzien dzisiejszy mozna trochę oprzeć sie na danych hostorycznych.
Fundusze juz tak bardzo nie spadną, gdyż niestety ale kupiłeś swoje jednostki w czasie bardzo dobrej koniunktury. Na dzien dzisiejszy, wiadomo - wahania będą lecz nie aż mocne.


Zastanawia mnie czy istnieje taka mozliwosc by fundusz osiagnal magiczna cene
0zl?


Bardzo wątpliwe jest to, aby TFI spadło do takiej ceny.

Pozdrawiam
hedong / 2008-03-19 16:49
w co teraz mozna zainwestowac pieniadze by zniewelowac powstale straty w jakims stopniu? lokata?
miki3d / 2008-03-27 09:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mozna zdywersyfikować. Trzymasz sporą kasę w jednym miejscu - to nie jest zbyt rozsądne. A dywersyfikować można o inne fundusze nisko skorelowane - hedgingowe, surowcowe, rynków zagranicznych (akcyjne i obligacyjne).
pchelek / 2008-03-27 10:42 / Tysiącznik na forum
wpakowac taka kase w jeden fundusz - chociaz w 2005 to mialem w arce ze ho ho ............. [lojezu ile tam bylo]
Ale wtedy to nawet z kija roslo.
Teraz mam nie wiecej niz 20k w jednym fundzie
hedong / 2008-03-17 19:42
Mam nadzieje ze bedzie lepiej skoro tak dlugo wytrzymalem, wiec mysle ze jeszcze troche dam rade. Zastanawia mnie czy istnieje taka mozliwosc by fundusz osiagnal magiczna cene 0zl?
jagoda26 / 2008-03-22 19:59
To mało prawdopodobne aby spadlo do zera. Straty łatwo się robią ale odrabia się je mozolnie:( Sytuacja się stabilizuje więc moim zdaniem nie powinieneś się spodziewać gwałtownych spadków ale wahań się nie ominie.
max1224 / 2008-03-17 19:05 / Tysiącznik na forum
a jesteś cierpliwy ?
pomyśl ile spadło i ile jeszcze może spaść
a sam fakt że wszyscy mówią że jest tragicznie oznacza że blisko do zmiany na lepsze
Barbasia / 2008-03-17 18:54
Jeśli jest tak źle, że nie może być gorzej, to może być już tylko lepiej :-)
Ale mogę się mylić na ~50%.
jagoda26 / 2008-03-22 20:03
Chyba że zaiwestowało się w fundusze inwestujące w chinach bo to na 100% strata i to wielka wiem to sama po sobie poleciało 20% w dół w 2 dni w porównaniu do LEgg akcji i uniAkcji ME2012 poszły w górę.
kaarrool / 2008-03-26 17:32 / Bywalec forum

Chyba że zaiwestowało się w fundusze inwestujące w chinach bo to na 100% strata i to
wielka wiem to sama po sobie poleciało 20% w dół w 2 dni w porównaniu do LEgg akcji i
uniAkcji ME2012 poszły w górę.


W sumie mogłaś się spodziewać że zaczną się tłuc zawsze się tłukli tam a teraz z uwagi na olimpiadę i pewnie wzrost inwestycji komuś zależało aby tak to naglośnić i żeby poleciało na łeb wszystko.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy