Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Będą pożytki z działalności CBA

Jakimczyk: Będą pożytki z działalności CBA

Wyświetlaj:
krakpl / 62.29.136.* / 2007-10-19 06:35
A czemu CBA nie robi takich prowokacji przeciw działaczom PiS/ Podejrzewam, że 95% pisowców by się dała złapać w takie sidła. Jak za komuny - jest czysty? Tak? No to spreparujemy dowody przeciwko niemu (niej) i już go mamy. Metody żywcem wyjęte z SB.
silesia / 83.30.68.* / 2007-10-20 17:04
Przeczytałam wszystkie komentarze i zebrało mnie na wymioty, Czyżby większośc społeczeństwa była az tak zdemoralizowan, że nie brzydzi ich branie kasy na niewiadomo co, pod byle jakim pozorem i to przez posła, a więc człowieka obdarzonego zufaniem społecznym, reprezentanta społeczeństwa, któremu wyborcy zapewnili luksusowe życie po to, aby dbał o nasze sprawy, pilnował tworzenia sensownego i sprawiedliwego praw, a nie szwndał sie po kursach dla przyszłych członków rad nadzorczych i nie obrażał swoich wyborców językiem prawie mafijnym. Cóż mnie obchodzi, że pani posłanka wpadła w sidła CBA, a nie prawdziwego pana z kregów bizensowych? I po jakim okresie romansowania . Co to zmienia w samych faktach? Po prostu byłoby tak samo, tylko nikt by nie wiedział o tym, oprócz wszystkich zadowolonych stron.
Rozumiałabym współczucie dla kobiety oszukanej w życiu prywatnym i wtedy rozumiałabym współczucie dla nie i jej lzawe wystąpienie w TV. Czy przyzwolenie do łamania prawa, braku przyzwoitości i naruszania etyki sprawowania mandatu posła jest tak powszechne w naszym narodzie, czy tylko nienawiśc do PiSu mąci ludziom rozum i zdolnośc oceny postepowania pani Beatki?
realista / 217.97.165.* / 2007-10-19 08:52
Przypuszczam, że CBA robi takie prowokacje również wobec własnych ludzi (chciałem powiedzieć członków PISu, jakoś mi się to ciągle myli), tyle tylko, że nie wszystkie działania tej instytucji są ujawniane na konferencjach prasowych.
W razie, gdyby taki oddany człowiek chciał przestać być wiernie oddany, zawsze można dać coś do posłuchania i obejrzenia najpierw jemu, potem kolegom, żonie, rodzicom itd, a w końcu widzom TVP1.
Nigdy nie zastanawialiście się, skąd bierze się w działaczach tej partii bezrefleksyjny zachwyt nad pomysłami WODZA?
A swoją drogą, to dzięki sprawie posłanki Sawickiej wyjaśniło się, skąd biorą ogłoszenia typu "dobrze płatna praca dla atrakcyjnych i bezpruderyjnych". To wcale nie agencje towarzyskie szukają prostytutek, tylko CBA agentów! A wszystko za pieniądze odnowionej moralnie IV RP.
premeryt / 81.168.186.* / 2007-10-18 23:50
Jeśli pani poseł poprzednio nie brała łapówek to nie można było do niej stosować tego typu prowokacji. Nawet jeśli jest winna to kto pozwolił upublicznić tą sprawę przed wydaniem wyroku? A uwodzenie kobiety w każdym wieku w takich celach jest po prostu świństwem. Moim zdaniem zostanie uniewinniona.
zbulwersowany / 83.9.77.* / 2007-10-19 00:01
kolego pani sawickiej---Ja chciałem wiedzieć o jej łapówkach ze wzieła, A jesli teraz wzieła mam prawo sądzic ze brała i wczesniej. Więc nie broń tek pani bo wg mnie jest złodziejką bo za cos co nie nalezało do niej a dawała i brała lewą kase. A taka jest prawda ze ały naród musi o takim czyms wiedzieć
i moge ci jeszcze dodac ze pracownicy urzedów panstwowych pochodzących z platformy i sld żądali odemnie łapówek, żałowałem ze nie miałem pry sobie dyktafonu bo bym nagrał i opublikował w internecie
staska / 83.21.120.* / 2007-10-19 22:21
Ej zbutwialy !Ta kup sobie dyktafon, zapisz sie do PIUsuarow (jezeli juz nie jestes ich czlonkiem), zestroj sie z
lowczym Zzzzzioberkiem i dzialaj czleku,dzialaj. W czasach o ktorych piszesz jezeli Cie naciagano na lapowki mozna bylo podkablowac tych ludzi do organow sciagania. Teraz powieksz grono armii Zioberka , ucz sie i nagrywaj, filmuj,podsluchuj, inwigiluj, a potem wal do Mariuszka i Zbynia. Wtedy siadziesz przed kamerami i zaczniesz bohaterska buzke prezentowac rodakom. Na czorta Ci internet ? W TVP wiecej widac i efekt jest wiekszy. No chyba ze wyladujesz ,nie daj Boze ,w wyrku z jakas bialoglowa bo wtedy juz musisz zaplacic, a ja jako podatnik nie mam zamiarow placic za Twe wybryki. Powodzenia w nagraniach.
Krzysiek z Padwi / 217.97.177.* / 2007-10-18 22:50
Powiem krótko: CBA złapało posłanke partii opozycyjnej na łapownictwie. To bardzo dobrze. Teraz powinien zając tym sąd.
CBA włączyło się kampanii wyborczej jednej z partii wykorzystując materiały operacyjne przed zakończeniem pracy - to bardzo źle. Śłużby powinny być apolityczne. To chyba proste.
Ale rację ma Pan twierdząc, że każdy następny łapownik po tej i innych historiach będzie miał wielkiego stracha przed zdemaskowaniem.
Wszystko.
emerytowany wędkarz / 89.151.21.* / 2007-10-18 10:00
Dla mnie który pamięta młodzieżówki ZMP ten tekst jest żenujący. Różnica jest tylko taka, że TAMCI to byli prości bezideowi ludzie, których za pomocą kija i marchewki łatwo było sterować. Panie Jarosławie czy Pan naprawdę nie zauważyl, że COŚ się zmieniło przez te 50 lat?
A może rzeczywiście do zmiany mentalności ludzi potrzeba trzech pokoleń? No cóż, starzy wędkarze powiadają, że w mętnej wodzie łatwiej się łowi. Coś w tym jest .
dobry rybak / 83.9.77.* / 2007-10-19 00:05
a moze ty rybak jesteś?
wiec bierz ze sobą mydło i atrament jak idziesz łowic rybki
A po drugie ile masz lat ze mówisz o sterowaniu kijem i marchewką
maa / 2007-10-18 09:58 / Tysiącznik na forum
No, no,
czy praca w TVP zobowiązuje Pana do bycia adwokatem prostytutów?

Wie, Pan równie dobrze jak ja, że ekstremalne warunki powodują, że ludzie przeciętni, a nawet cieszący się szacunkiem otoczenia szmacą się. O sytuacjach takich musiał Pan słyszeć od swoich rodziców, chyba żywo pamiętających okupację.

I teraz pytanie: czy starsza kobieta, sądząc z wyglądu "rycząca czterdziestka" nie może zakochać się, zgłupieć i porzucić wszelkie normy moralne, gdy młody agent-prostytut z CBA zawróci jej w głowie?

Ja nie mówię, że jest niewinna. Pytanie, czy sąd biorąc pod uwagę okoliczności wymierzyłby jej surową karę? Osobiście wątpię.

Drugą kwestią jest utrzymywanie za pieniądze podatników burdelu pod szyldem CBA. Pan Kamiński jako burdelpapa? Czy premiera Kaczyńskiego też można obdarzyć tym epitetem?

I trzecia kwestia. Kim my Polacy staniemy się wkrótce, jeśli nasi posłowie zafundowali nam instytucję posługująca się metodami nawet nie SB (OK, zdarzało sie to i SB, ale raczej sporadycznie) , ale enerdowskiej STASI?
kramerrr / 217.116.100.* / 2007-10-18 11:52
Czy była posłanka PO powiedziała, że się zakochała? - No nie.
Nie ma żadnych wiarygodnych źródeł do tego typu przesłanek.

Rozumiem, że lepiej było by, aby gdyby pani Sawicka dostała sie do parlamentu.

To działania SLD, lepiej nic nie robić, bo jeszcze nas oskarżą o manipulacje i wykorzystywanie służb, i jeszcze będą chcieli nas zaszczuć.

Moje zdanie jest takie, że PIS może wykorzystuje CBA, tak jak następna ekipa będzie to samo robić.
Dla mnie jest najważniejsze, że przestępca został złapany.
Może jak PO zostanie oczyszczone z takich ludzi jak pani Sawicka, to będzie miało poparcie większości ludzi. Jak PO tego sama nie potrafiła zrobić to opozycja to za nich zrobiła.

A co to czasu jestem zgodny z autorem:

Czy tylko dlatego, że łapówkarze wywodzą się z partii opozycyjnej, w okresie kampanii wyborczej należy wobec nich stosować zasadę ,,Hulaj dusza! Piekła nie ma!"?
anty komunista / 83.9.77.* / 2007-10-19 00:20
tak kolego ja też zgadzam sie z autorem. Sadzę ze CBA miało podstawy by to zrobic. Jesli by Pani sawicka taka uczciwa by była to kasy by nie brała a sama zawiadomiła chociażby policję, przecież telefon miała, więc jaki był problem powiadomić policję.
Po prostu brała wczesniej i teraz wzieła bo to jest w standardzie platformy i jej urzędników
wezyzyr / 83.31.194.* / 2007-10-18 11:49
ale od kiedy stosunki intymne zwalniają z przestrzegania prawa? czy jeśli mam kaprycho współżyć w samochodzie to nie muszę potem stosować się do przepisów kodeksu drogowego?
aaaaaaa1111111 / 83.9.200.* / 2007-10-18 18:53
Tu nie o to chodzi. Jeżeli funkcjonariusz państwowy rucha za moje pieniądze obiekt prowokacji, to jest to burdel nie CBA. Ja za k**** płacę z własnej kieszeni, a funkcjinariusz CBA rucha w ramach obowiazków służbowych. To jest paranoja. CBA zatrudnia ludzi bez serca, bo ja nawet do k**** mam szacunek i jej nie wydam nikomu.
Anty komunista / 83.9.77.* / 2007-10-19 00:23
czyżby ciebie CBA ruchało za państwowe pieniądze?
To kim ty jestes ? Chłopcem do ruchania?
Zycze ci wiecej takich przygód
aaaaaa111111 / 83.9.233.* / 2007-10-19 09:05
O co ci chodzi. W twojej wypowiedzi nie ma żadnej treści. pewnie jestes z CBA i tez ci płacą za ruchanie.
Sabre / 2007-10-18 10:22 / Tysiącznik na forum
Nie tylko STASI to stosowała. Numer "Romeo" był bardzo popularny w ZSRR.
A panu Jakimczykowi, skoro jest tak zachwycony strategią zastraszania, polecałbym zainteresować się chińskimi triadami. One naprawdę są w tym skuteczne - zwykle zaczynają od karania na pokaz, bez żadnego powodu. Po prostu zabijają kogoś. Później mają zapewniony spokój i posłuszeństwo.
To dopiero są "pożytki"!
maa / 2007-10-18 15:41 / Tysiącznik na forum
Po co tak daleko szukać?

Przecież hitlerowcy, w końcu tak jak i jak pisowcy będący narodowymi socjalistami, stosowali tę metodę.
To Sondeaction Krakau, Wawer;
nie inaczej robili internacjonalistyczni socjaliści stalinowscy (nazywający sie komunistami) na Kresach. To miało miejsce na początku okupacji Polski.

Swoja drogą to ciekawe: i Niemcy i Rosjanie nie lubli wykszałciuchów. PiS tez ich nie lubi... I mieli swoich inteligentów (nie wykształciuchów): Hitler dr Goebbelsa, Speera,
Stalin A. Wyszyńskiego, Berię, Łysenkę... Kogo ma PiS? Nie bardzo wiem ...Religę?
anty komunista / 83.9.77.* / 2007-10-19 00:14
A my mamy ciebie redaktorze, Oszusta Tuska i kłamce najwyższej klasy, że nikt mu nie dorównuje w świecie.
W ostatnim okresie tyle kłamstw przedstawił w telewizji i wmediach, że komunisci tyle kłamstw przez 50 lat nie skłamali
Ale doskonale widać kim jest tusk- niby prawicowiec-ba za takiego sie uwaza a jest najpodlejszym komunistą, kłamcą i oszustem, a na dodatek az kipi z nienawiści ze nie ma władzy by naród do nedzy dopowadzic
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-10-18 11:49
ależ ślicznie ujadają lewackie pieski :))amik, tofik już wystarczy ,do budy:)
Miś Jogi. / 212.160.214.* / 2007-10-18 14:48
tacy jak ty, za komuny to samo gadali. Poprostu bez wazeliny do d... włazicie, aby coś dla siebie ukraść, ot taki jaruś K., który jak innych internowano to pilnował kota.
jonatan / 195.85.249.* / 2007-10-18 14:25
Morda, PiSuarowy kundlu !!!
latarnianaulicy / 83.24.213.* / 2007-10-18 18:59
to ty alfonsie !. Oj nie upilnowałeś Sawickiej. A w zbęach ci szmal na kampanię przynosiła. Wypadniesz z branży, wypadniesz.
POzłodzieigoń / 84.234.0.* / 2007-10-18 09:46
POlska LiDowa jak dostanie się do władzy (co jest niemożliwe) pierwsz co zrobi to rozpieprzy w pył CBA.
Larum grają. Wróg w granicach. PO i LiD do rabunku Polski się szykuje a TY Narodzie polski nie wstajesz??? Larum grają! Kartki wyborcze w dłoń i złodziei goń, goń, goń!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.9.200.* / 2007-10-18 18:56
Na ciebie też mają haka, to jest tylko kwestia czasu. Jak do czegoś dojdziesz to już jesteś podejrzany.
szmalsięprzelewazrękidoręki / 83.24.213.* / 2007-10-18 19:01
mordo ty moja, aby się żyło lepiej ! - nie pękaj.
Kupowanie wyroków / 83.21.71.* / 2007-10-18 09:45
CBA jest Polsce bardzo potrzebne.
Polska tonie w bagnie postkomunistycznej korupcji.
TYlko PiS ma wole i siłe aby urwać łeb hydrze korupcji.
Korupcja jest sposobem organizacji w niektórych środowiskach - zwłaszcza w sądownictwie i adwokaturze.
Jestem pewna ze po zmianie ochydnej Konstytucji III RP namaszczającej imunitetem bezkarnosci niektóre srodowiska, Kaczory przystapią do ostrej czystki w wymiarze sprawiedliwosci.
Dlatego głosuje na PiS.
Gdyby nie CBA nigdy nie zobaczylibyśmy jak rodziła sie fortuna wielkiego złodzieja i aferzysty Krauzego i jak zapewniał on sobie bezkarność.
Nie zobaczylibyśmy jak gnida Kaczmarek korumpuje się dla złodzieja.
No i ta Beata z PO !
outlook / 2007-10-18 19:13
Bardzo interesujące poglądy, a co na to sąd ?????/
Już raz okazało się, że sąd to nie TVP . Chciejstwo to taka pradawna choroba Polaków szczególnie nie mających nic innego do zaoferowania poza swoimi fobiami.
AKAKAKAKAKA / 83.9.200.* / 2007-10-18 19:00
Do ciebie też przyjdzie żigolak z CBA i spróbuje skurumpować. To tylko kwestia czasu. Każda pani z administracji publicznej będzie miała swojego żigolaka z CBA, a każdy pan dziwkę z CBA. Tylko pamiętaj- ty za to płacisz. Bilans zysków i strat działalności CBA jest taki, CBA więcej bierze niż daje, bo afery, które wykryło samo stworzyło. DZIAŁANIA CBA TO FIKCJA, ABY BRACIA MOGLI RZĄDZIĆ I PŁAWIĆ SIE WE WŁADZY.
agencjatowarzyska / 83.24.213.* / 2007-10-18 19:04
będzie zatem popyt na alfonsów i k....wy. Masz szanzę zarobić dobrze i to bez względu na to czy będziesz pracodawcą czy pracobiorcą.
AKAKAKAKAKAKAK / 83.9.255.* / 2007-10-20 09:23
Jak nie wiesz o co chodzi to zamknija klawiaturę.
jA TU O POWAŻNYM PROBLEMIE ATY O ALFONSACH.
KAP / 2007-10-18 10:43 / Tysiącznik na forum
w bagnie to tonie a i owszem. od 2 lat. jak Bialorus za czolowego przeciwnika korupcji: Lukaszenki. Jesli ktokolwiek sie ludzi iz idziemy do dyktatury jedynej slusznej przwodniej sily narodu to proponuje przyjrzenie sie ustawicznemu szczuciu jednych na drugich. To stara rewolucyjna taktyka. Wiec wybór jest cywilizacyjny: czy ascetyczni rewolucjonisci, czy zgnily zachód Unii Europejskiej.
farmazonyaszmalleżynaulicy / 83.24.213.* / 2007-10-18 19:06
co tam pie....ysz o wschodzie i zachodzie. Aby się szmal przelewał - mordo ty moja, czyżbyś tracił orientację w biznesie ?. No !
pcx / 81.210.16.* / 2007-10-18 09:34
czytajac te notatke nader latwo odgadnac z jakiej telewizji Pan Jakimczyk sie wywodzi - z rzadowej !
A... / 2007-10-18 09:08 / Bywalec forum
"...ale nic nie wskazuje na to..."
...a tym sprytnym wykrętem dziennikarze od zawsze pokrywali swój brak wiedzy i usprawiedliwiali lenistwo wykazane przy jej pozyskiwaniu...
Sabre / 2007-10-18 07:58 / Tysiącznik na forum
Niestety, ale pani Sawicka ma duże szanse by wymigać sie od kary, pomimo jej ewidentnej winy.
Jeśli nie istniały wcześniej jakiekolwiek podejrzenia o jej działalności korupcyjnej, jeśli CBA nie będzie w stanie tego udowodnić, nie wolno było nakłaniać do popełnienia przestępstwa. O tym mówi wyraźnie kodeks karny.
Podobnie kwiestia romansu z agentem - jeśli z kolei pani Sawicka udowodni że ta sprawa była rozgrywana w stylu "Romeo", będzie to kolejny punkt dla niej. Tutaj jest wyraźne naruszenie samej ustawy o CBA.
Wreszcie sam pan Kamiński, który urządzając medialny cyrk, podał jej na tacy dobrą linię obrony - upolitycznienie. Minister Ziobro przegrał w ten sposób ekstradycję Mazura.
Być może pani Sawicka zostanie skazana przez nasze sądy, być może, ale chyba nikt nie wątpi że sprawa się na tym skończy. Zaangazowanie w sprawę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, źle jej wróży.
Zanim Pan napisał ten zabawny tekst, trzeba było zasięgnąć opinii jakiegoś prawnika.
erbas / 84.234.0.* / 2007-10-18 09:38
Sabrer, jednak jesteś lewakiem co jest równoznaczne z brakiem fałdów na twoim mózgu. Jak wyłapać zawodowych złodziei luksusowych samochodów? Ano stawiasz Merca w ciemnej ulicy i czekasz..Wreszcie złodziej otwiera auto siada i co? W sądzie wygra bo powie że chciał tylko posiedzieć w aucie bo go nogi zabolały? Prowokacja to oręż walki z przestępcami i nic nie usprawiedliwia łapuwkary. Wzieła, wziełą i koniec lewusie Sabre. Za pomocą prowokacji rozbija się gangi handlujące nowoczesną, groźną bronią mające powiązania z władzą np. w USA. Inaczej lewaku Sabre nie byłoby to możliwe. Do samolotów pasażerskich za pomocą Stingerów strzelano by jak do rzutek lewaku Sabre.
ADADADDDDA / 83.9.200.* / 2007-10-18 19:05
cO INNEGO HANDEL BRONIĄ, A CO INNEGO WYMYŚLONY PRZETARG. CZY TY WIESZ OCZYM MÓWISZ. ROK CZASU SIE RUCHALI I POWSTAŁA AFERA ŁAPÓWKARASKA. pROWOKACJI JEST DOBRA, ALE TRZEBA WIEDZIEC KIEDY JĄ STOSOWAĆ. A DEBILE Z CBA KIEROWANI PRZEZ BRACI DLA WYNIKÓW WSZYSTO ZROBIĄ. GDZIE ICH KATOLICKA MORALNOŚĆ.
Sabre / 2007-10-18 09:57 / Tysiącznik na forum
Szanowna kaprofilko. Nie jesteś w stanie zrozumieć tego co napisałem, tak jak nie rozumiesz słowa lewackie, czy zasad stosowania prowokacji (nawet w USA), więc zrezygnuj z komentowania.
Jak to wielokrotnie udowadniłaś, żyjesz w świecie odchodów i odbytów, więc w nim pozostań. Do niczego innego się nie nadajesz.
erbas / 84.234.0.* / 2007-10-18 14:05
Lewusie Sabre, co ty z tymi odbytami. Ty Sabre jesteś wielkim odbytem Michnika i wszekakiego lewactwa. A fe!
maa / 2007-10-18 10:04 / Tysiącznik na forum
Po co Pan odpowiada pisowskiej tłuszczy?

Z "Panem Edwardem" chce Pan dyskutować?
Można i z nim, ale lepiej tego nie robić, bo będzie Pan musiał użyć pięści. Nie dlatego, że Pan nie wytrzyma, lecz by się bronić, by Pana nie pobił, lub nie zabił.
impulssamoobrony / 83.24.213.* / 2007-10-18 19:09
gadanie, zawsze ma szansę schować się na czas do odbytu. Zaraz pięści używać.
erbas / 84.234.0.* / 2007-10-18 09:40
łapuwka piszę przez "U" bo U symbolizuje otwartą i przepastną kieszeń członków PO.
outlook / 2007-10-18 19:20
Nio . Widzę,że świstak znowu zaczyna w te sreberka zawijać.
duncan / 2007-10-18 08:52
Przeciez TVP i Rzepa teraz prorzadowa jest, wiec jak mozna byloby liczyc na to, ze pokaza argumenty drugiej strony? Swoja droga Dziennik zaczyna dosrywac PiSowi - znaczy sie zmienia front?
Sabre / 2007-10-18 09:12 / Tysiącznik na forum
W całej sprawie nie chodziło o korupcję. Konferencja prasowa pana Kamińskiego rozwieje wszystkie ewentualne wątpliwości sądu, który (bardzo prawdopodobne) może odrzucić po prostu cały materiał dowodowy.
Dlatego mnie właśnie zdziwił ten śmieszny felietonik pana Jakimczaka - dziennikarz pwinien przynajmniej się trochę starać... .
P.S.
Może Dziennik jest atakowany przez PiS, jak wcześniej Polsat, tylko okazuje się twardszy?
Floyd / 2007-10-18 10:04 / Tysiącznik na forum
Być może jestem cynikiem ale najpewniej się czuję jak trzy bulteriery (PO, PiS, SLD) trzymają się w żelaznym uścisku. Byłbym mocno zaniepokojony gdyby któryś z nich uzyskał zdecydowaną przewagę nad pozostałymi.
Sabre / 2007-10-18 10:15 / Tysiącznik na forum
Bingo! Właśnie o to chodzi w demokracji. Wymyślono nawet instytucję, które broniłaby nas przez tzw. "tyranią demokracji" - Trybunał Konstytucyjny.
Problem jednak w tym, że aktualna partia rządząca nie chce takiej równowagi. Oni chcą zagarnąc całą władzę dla siebie, łącznie z Trybunałem Konstytucyjnym. Scentralizowali już nadzór prokuratorski i stworzyli instytucję o ogromnych uprawnieniach, która odpowiada jedynie przed premierem (CBA). TVP jest już z pewnością najbardziej ... hm ... publiczna w ciągu ostatnich lat.
A metody stosowane przez SBA są nie tylko dowodem na nieudolność tej instytucji (bo sprawa Sawickiej jest przegrana), ale na jej upolitycznienie.
Nie sądzi pan, że ktoś jednak uzyskuje tu dużą przewagę?
Robotnik / 85.219.240.* / 2007-10-18 15:15
Ot, obozronszczina uzyskała dostęp do Internetu i czyni z tego skwapliwie pożytek próbując olśnić współobywateli polorem swego WYŻSZEGO (a jakże!) wykształcenia. Nie żyje awans społeczny, Panowie Maa i Sabre!

Najnowsze wpisy