Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Co były esbek robił w szafie Lesiaka

Jakimczyk: Co były esbek robił w szafie Lesiaka

Wyświetlaj:
DA-old / 195.225.71.* / 2006-10-19 21:05
Panie jakimczyk, może bardziej zająłby się Pan przyczynami, dla których były esbek Lesiak był Panen i szarą eminencją w służbach po roku 89.
Będziue z tego więcej pożytku..
krzyhoo / 83.26.98.* / 2006-10-19 18:58
skomplikowane to bardzo, tak bardzo, że darowałem sobie czytanie i zaledwie musnąłem oczętami tekst. kaczyński w trumnie lesiaka to nawet ciekawy pomysł na scenariusz filmowy, chociaż wątpię, aby wildsteinowa telewizornia chciała to sfinnasować.
Zafrapowała mnie wszakże historyjka dla ubogich umysłowo o certyfikacie - szef National Security Authority namawia jakiegoś icka-archiwistę, by ten żyletką podrabił wpis w rejestrze? "to się kópy [ustawowej] nie czyma". Kwaśniewski, Kaczyński (obojętne który), Siemiątkowski, Wasserman, czy im podobni dostają takie bumagi 'z urzędu', a załatwiają je sekretarki
. / 83.31.22.* / 2006-10-19 18:39
odpowiadam: to samo co ty na stronie Money.pl
Bezpartyjny / 83.26.211.* / 2006-10-19 12:30
Straszne zamieszanie i oburzenie : INWIGILACJA PRAWICY!
Panstwo a wiec rzad ma prawo wiedziec, co sie dzieje na scenie politycznej, nawet ukrytej. Ma prawo badac i dowiadywac sie, co robi lewica i prawica, srodkowa i skrajna. Przeciez nikogo nie zamordowano, nie torurowano! Nikt nie uciekl chylkiem za granice. Nikogo nie wyrzucono z okna ( fakty z 50 lat wladzy ludowej pod kontrola ZSRR)
Partie chcialby stac ponad prawem i spoleczenstwem i nie byc przez nikogo kontrolowane. Sprzeciw!
wolę przejrzystą / 81.210.19.* / 2006-10-20 10:28
A dlaczego sprzeciwiasz się ujawnieniu różnych form działania swoich idoli? Wolisz mętną wodę?
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-19 15:58
Inwigilacja partii legalnie działającej, firmy czy MN1 jest nielegalna.
Badanie: partii legalnie działającej, firmy czy MN1, jeżeli jest podejrzenie działania na szkodę państwa jest legalne.
Działania w celu obalenia legalnie wybranego rządu, sprawy kryminalne, czy ogólnie działania przeciwko prawom RP były kontrolowane. Historyczny paradoks sprawił, że kontrolujący byli równiż podejrzani. Tak to wygląda.
PC zaś to nie polska prawica, tylko partia kanapowa z kilkoma politykami, którym udowodniono przestępstwa gospodarcze.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 12:43
schowaj się do szafy lesiaka skoro nie odróżniasz szpiegowania od bezpośredniego wpływu na czyny
Karol St. / 83.23.172.* / 2006-10-19 08:47
proponuję zachować szafę lesiaka w możliwie nienaruszonym stanie i kiedy po wielu,wielu latach obecny premier opuści ten padół wrogów i złych ludzi,pochować go w tej szafie.Bedzie się tam czuł jak w raju.
Sabre / 2006-10-19 08:10 / Tysiącznik na forum
Obserwując obecną sytuację, nasuwają mi się pewne analogie.
Po 1945 roku komuniści z PPR z zapałem tworzyli komisje takie jak Dewizowa czy Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym, które formalnie służyły do walki politycznej. PiS także tworzy swoje komisje, Supernadzór Finansowy i Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Komuniści wymyślili Centralny Urząd Planowania i upaństwowiali gospodarkę. PiS, jak sami przyznają, marzą o renacjonalizacji.
Komuniści starali się niszczyć i przejmować inne partie, jak PSL i PPS – w końcu w wyniku machlojek wyborczych (!)odsunięto PSL, a z połączenia PPS i PPR powstało PZPR. PiS pożarło już elektorat LPR, usuwa w cień PSL i łączy się z partią przestępców tworząc … Samopis?
O problemy w kraju komuniści oskarżali spekulantów, „zaplutego karła reakcji”, imperialistów. PiS ma swój Układ, media, wrednych liberałów – do oskarżeń używa ostatnio szafy Lesiaka, nie bacząc na to, że jej zawartość została już przetrząśnięta. Bo jeśli przyniesie efekty polityczne, to nie ma dla nich znaczenia kto wsadzał tam swój nos.
Jan23 / 62.29.169.* / 2006-10-19 11:25
Ciekawe porównanie - daje sporo do myślenia.

Pytanie tylko po co pisowi te komisje. myślę, że odpowiedź częściowo znajduje się na stronie artura zawiszy, który wydaje się marzyć o przywróceniu monarchii..

szkoda tylko, że jedyny człowiek który ma odpowiednie inicjały: JKM
jest niestety zaplutym liberałem a do tego galopującym szowinistą, czym skuteczniej niż wielką muchą zraża do siebie ludzi...
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 11:29
kto to taki "zapluty liberał" czy "galopujący szowinista" ???
Jan23 / 62.29.169.* / 2006-10-19 11:45
zapluty liberał to ktoś taki, kto chce żeby każdy troszczył się o siebie, czyli zrobi wszystko, żeby dać jak najmniej albo nic tym "którym się sprawiedliwie należy", zniósłby podatki na rzecz 140 złotych ryczałtu miesięcznie i olał z punktu widzenia państwa głodujących i chorych Niech zdychają albo jakiś filantrom niech się nimi zajmie..

a galopujący szowinista, to ktoś taki co mówi, że miejcse kobiety jest przy dzieciach i w kuchani. I że nie można zgwałcić żony ani prostututki, jeżeli się z nią najpierw zawarło ustną umowę. Nazywa to: pozwólmy kobietom być kobietami a nie gorszymi mężczyznami.. :)
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 12:41
życzę sobie takiego państwa , które olewa chorych i głodujących w ten sposób , że przestaje zabierać obywatelom pieniądze, które oni mogą przeznaczyć bezpośrednio na pomoc w/w. JKM ( z tego co wiem ) pisał jedynie, że bardzo trudno udowodnić gwałt na żonie, a nazwa jak najbardziej słuszna.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-19 12:16
Co ty wiesz o liberalizmie i kobietach.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 10:30
nienawiść do PiS przeszkadza Ci w logicznym myśleniu bo zestawiasz ich wolę naprawy Państwa ( niesteyty tylko sfery politycznej ) , które jak widać jest w głębokim bagnie - z działaniami ewidentnych wrogów Polski.
Sabre / 2006-10-19 10:59 / Tysiącznik na forum
By oceniać czyjeś myśli i wolę, trzeba mieć niedosiężne dla ludzi możliwości. Jako zwykły zjadacz chleba staram się oceniać po uczynkach i dokonaniach. A te są w przypadku PiS, kiepskie. A polityczne bagno, w którym się znajdujemy, od ich rządów się pogłębia. O gospodarce nie warto wspominać, bo ta rządzących mało interesuje.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 11:26
jak w takim razie ocenić ludzi , którzy na początku przemian wmawiali, że budujemy "nowy ład i kapitalizm" a fundamentem okazały się niejawne powiązania z różnej maści kanaliami poprzedniego systemu ?? Myślę że bagno się nie pogłębia , ale pokazuje jedynie swoją głębokość.
Tooth / 83.238.1.* / 2006-10-19 12:57
Obecnie nowe fundamenty prawne stawia minister Ziobro do spółki z byłym komuszym katem opozycji sędzią Kryże, a minister Jasiński, były ubek, zawiaduje Skarbem Państwa. Do tego wicepremier z wyrokami, kacyk partii stoworzonej przez służby specjalne - słowa własne prezesa.
Ach, zapomniałbym. Prezes ich rozgrzeszył.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-19 17:32
wszystko się zgadza, zjeżdżamy po równi pochyłej, oby dyktator który nas nawiedzi okazał się właściwym człowiekiem
acomitam / 83.25.228.* / 2006-11-02 11:59
Za to pod rządami PO i różnej maści Michników rwalibyśmy pod górę, że aż miło.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-19 09:13
Komisje ze swej zasady są namiastkami prawa. Potrzebne są zawsze wtedy, gdy prawo nie radzi sobie z rzeczywistością, np. zakazuje pewnych niezbędnych dla rządzących działań (jak w 1945), nie obejmuje koniecznych dla rządzących działań (jak Orlen). Istnienie komisji jest znakiem czasów i znaczy ni mniej ni więcej tylko tyle: Prawo sobie nie radzi z rzeczywistością. Gdy upadał komunizm wiele mówiło się o kolejności działań: najpierw Prawo potem Gospodarka. Wyszło jak wyszło. W przeciwieństwie do Prawa, Gospodarka może rozwijać się na dziko i tak się rozwija, zaś Prawo czeka.
A "szafa" jest pokłosiem zapóźnień. Prawo z trudem obejmuje działania podejmowane w pierwszych latach po 1989. Każdy kto pamięta tamte czasy wie, że Ambasada Rosyjska rządziła w Polsce nawet nie pośrednio, ale bezpośredni, bo dla czerwonych, do awansu, dobry kontakt był potrzebny jak opinia POP. Po 1989 mieliśmy czerwonych poutykanych wszędzie i oszołomów typu Kaczyńscy. A Ambasada inwestowała w jednych i drugich po równo.
Dla wyjasnienia tamtych działań trzeba znać okoliczności.
Sabre / 2006-10-19 09:28 / Tysiącznik na forum
Nic nie wyjaśniam i nic nie analizuję. Jedynie zestawiłem parę faktów. A co do np. Komisji Specjalnej do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym, to zajmowała się wyłącznie walką polityczną, sama łamiąc wielokrotnie prawo. Miejmy nadzieję, że obecne komisje nie będą kultywować tej tradycji.
Nie znam dokładnych okoliczności wydarzeń po 1989 r., ale wiem że jeśli nie przetniemy skutecznie tej sprawy (najlepiej ujawniając dokumenty), to „trup w szafie” jeszcze długo będzie wykorzystywany do rozgrywek politycznych. A różni wydzielacze aktualnie poprawnych politycznie dokumentów będą nas długo straszyć.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-19 10:32
Ujawnienie dokumentów było niezbędne i jest niezbędne. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej, bo okoliczności sa istotne. Trzeba odróżnić szuję od Konrada Walenroda, szpiega od Kuklińskiego, kapusia Kiszczaka od rozmawiającego z Kiszczakiem. Tego Prawo nie załatwi potrzebna jest również Pamięć.
Wiele razy Tadeusz Mazowiecki tłumaczył, że "gruba linia" miała zapobigać nadużyciom, a nie chronić przestępców. Po latach trzeba do tego wrócić.
Sabre / 2006-10-19 11:02 / Tysiącznik na forum
Pełna zgoda. Tylko trudno mi sobie wyobrazić, jak obecna partia polityczna pozbywa się tych „skarbów sezamu”. Szafa pozostanie jedynie uchylona z przeciekającymi dokumentami.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-19 11:40
A w NRD 30% społeczeństwa było na usługach Stasi. Jak oni to zrobili?

Najnowsze wpisy