Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Co dalej z Agencją Wywiadu?

Jakimczyk: Co dalej z Agencją Wywiadu?

Money.pl / 2008-03-06 07:52
Komentarze do wiadomości: Jakimczyk: Co dalej z Agencją Wywiadu?.
Wyświetlaj:
Sabre / 2008-03-06 12:21 / Tysiącznik na forum
Nieco to dziwne, tłumaczyć spodziewaną przyszłą nieefektywność wywiadu, brakiem tradycji siegających czasów królowej Wiktorii, czy też ordnungu typowego dla Bundesnachrichtendienst ... .
Czyżby takie delikatne wytłumaczenie dotychczasowego szukania tych ... specyficznych cech wśród naszego harcerstwa? Wszak mają i jedno i drugie.
P.S.
Być może WSI "obroniła się przed szaleństwami Siemiatkowskiego", ale z pewnością nie dała rady, gdy chodzi o "szaleństwa Macierewicza". Jeśli mówimy o bezpieczeństwie naszych sił zbrojnych, to najgorsze już się stało - publikacja w internecie nazwisk agentów współpracujących z naszym wywiadem.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 12:24 / NiePOsPOlity Intelekt
Jasne że z "waszym", nie Naszym - SBeku Sabre. (i z łaski swojej nie pluj po części również na legendę Szarych Szeregów)
maa / 2008-03-06 15:55 / Tysiącznik na forum
Jaką legendę Szarych Szeregów? Przygłupiasty Macierewicz (ur. 1948) jest za młody, by do nich należeć.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 20:02 / NiePOsPOlity Intelekt
przeczytaj sobie wypociny S(a)Bre jeszcze raz, ale tym razem powoli i ze zrozumieniem (i nie skupiaj się przesadnie - jak pułkownik Monika Ojejnik - na Macierewiczu)
Sabre / 2008-03-06 12:35 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
KAP / 2008-03-06 13:12 / Tysiącznik na forum
tu chodzi o sprowokowanie Cie do zlosci. Taki trolli kibolizm . Dyskusja nie ma sensu a pranie w pysk jest ponizej godnosci -:)
Sabre / 2008-03-06 13:45 / Tysiącznik na forum
Złość? Nie. Raczej rozbawienie.
Spójrz teraz - michnikowszczyzna, powtórzona po raz kilkusetny. Autor tej sentencji, red. Ziemkiewicz (zdobywca nagrody Ślakfa - Śląskiego Klubu fantystyki, co upoważnia go do obrażania zdobywczyni nagrody Nobla, Szymborskiej), jest najlepszym wytłumaczeniem tej kwakmowy.
Oni są jak Ziemkiewicz - beztalencie, które próbuje zaistnieć, pisząc dla ciemnego narodu. Tu mamy do czynienia z nieustannym "Kongresem intelektualistów" w PiSowym wydaniu:)
tanste / 77.253.109.* / 2008-03-06 15:49
Najgorsze ,że ciemnota wciąż to kupuje.Jeszcze jedno, dwa pokolenia.............
KAP / 2008-03-06 14:42 / Tysiącznik na forum
moze jednak przydalo by sie troche dystansujacej medytacji. no coz spróbuje...
walnijse / 83.24.219.* / 2008-03-06 16:21
owszem, pół litra powinno wystarczyć do podjęcia medytacji.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 14:16 / NiePOsPOlity Intelekt
TEN DZIEŃ

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze...
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak."

(Wisława Szymborska, "Życie Literackie" nr 11/61 z 15 marca 1953 r. (po śmierci Józefa Stalina)
tanste / 77.253.109.* / 2008-03-06 16:02
A co na to powiedziałby Rajmund Kaczynski. Dlaczego bliżniacy zakazali wspominania o swoim Ojcu? Czego tak się wstydzą? Nie pasuje do ich koncepcji? A to wielki wstyd wstydzić się Ojca. Obojętnie kim był.Napewno chciał dzieciom i żonie zapewnić byt. Kto wyobrazi sobie dzisiaj matkę wychowującą dwoje dzieci, utrzymywanych przez samotną matkę,która łoży na ich wyższe wykształcenie? To możliwe jest tylko wtedy ,gdy Państwo dba o swych obywateli. A dzisiaj? Nie wychwalam tamtego systemu, ale on sam się broni, w porównaniu z tym który panuje dzisiaj.
Sabre / 2008-03-06 14:47 / Tysiącznik na forum
Podobne perełki znajdziesz u Ziemkiewicza i Łysiaka(laureatów nagród peerelowskich), w pracach naukowych Kaczyńskich, rodzinie Ziobry, całej gromady działaczy PiS, itd., itp.
Szymborską różni od nich jedno - nie jest politykiem, prawie nie uczestniczy w życiu publicznym, nie próbuje też wykazać się antykomunizmem po upadku komunizmu.
zgniliznajaknic / 83.24.219.* / 2008-03-06 16:24
czyli Szymborska, to "take cóś" tak jak ty SB-Sabre.
maa / 2008-03-06 15:26 / Tysiącznik na forum
Niby tak.
Ale czy widziałeś zwolennika PiS, który wypomniałby np. L. Kaczyńskiemu inwokacje do Lenina w pracy doktorskiej?

Choć między 1953 a 1979 pewna różnica była. Nikt rozsądny nie wypomniałby takiej inwokacji L. Kaczyńskiemu, gdyby bronił pracy w 1953r. Wtedy nawet książki kucharskie musiały ją mieć.
Jednak on bronił jej w 1979. Wtedy wystarczyło napisać ją dobrze i nikt się nie czepiał. Jeśli była kiepska, a chciało się mieć pewność awansu, to trzeba było liznąć d(...) PZPR-owi. Co też "prezydent" i zrobił...

PS
"Perełki" ma i Korwin-Mikke... Jakoś artykułów ani Michnika, ani Kisielewskiego w "Polityce" za Rakowskiego nie można było uświadczyć.

Podejrzewam, że ten 'łowca' to dwudziestoparoletni szczylek. Sędzia się znalazł...
Sabre / 2008-03-06 16:30 / Tysiącznik na forum
Perełki ma prawie każdy, kto żył w tamtych czasach. Szczęsliwi ci, którzy urodzili się później:)
P.S.
Ta dziwna nienawiść do Szymborskiej ze strony Ziemkiewicza, to przykład chyba zazdrości. Sam grafoman, może jedynie zdobywać uznanie przez atakowanie innych.
Kiedyś przeczytałem jedną z jego pwieści sci-fi ... po prostu żenada.
itylewtemacie / 83.143.40.* / 2008-03-06 19:34
michnikowy permisywizm moralny rządzi:
każdy wtedy był świnią, każdy się "usmarował", itp, itd.
otóż nie każdy ani nie prawie każdy. usmarowały się świnie
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 15:33 / NiePOsPOlity Intelekt
Chyba zbyt wygórowane oczekiwania masz wobec Ciemnogrodu. Nie wymagaj, by notorycznie opluwany przez Michnikowszczyznę - pluł dodatkowo pod wiatr.
maa / 2008-03-06 15:52 / Tysiącznik na forum
Fakt.
Tym właśnie różnią się wykształciuchy od "pisowskiej inteligencji". "Pisowska inteligencja", podobnie jak Młodzież Wszechpolska i UPR, wątpliwości nie ma. Nie można mieć wątpliwości, mając trudności z myśleniem.
dzispytaniedzisodpowiedz / 83.143.40.* / 2008-03-06 19:32
Regulamin forum
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 14:55 / NiePOsPOlity Intelekt
Co ty nie powiesz? Naprawdę znajdę u Ziemkiewicza perełkę wyrażającą nieutulony żal po śmierci największego ludobójcy XX wieku - jakim jest batiuszka Stalin? Rzeczy, które wymieniłeś jako charakterystykę Szymborskiej - nie zwalniają od bycia PRZYZWOITYM zamiast SZUJĄ. Tak mi się przynajmniej wydaje...


Lenin

Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leży ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.

(wiersz z tomiku DLATEGO ŻYJEMY, wyd. II, wydawnictwo Czytelnik 1954 rok)
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-06 15:11
Panu , człowiekowi lubiącemu (jak widać) poezję oraz obeznanemu ( jak widać) w problematyce leninowskiej proponuję taki kwiatek: http://hardkor.wordpress.com/2007/11/07/z-leninem-spij/
Tam znajdzie Pan wszystko o czym Pan tak dzielnie pisze: swego wodza, Lenina , poezję.
IPNstory / 83.24.219.* / 2008-03-06 16:27
a odiwedzasz od czasu do czasu listę tajniaczków, no i cóż ciągle tam widniejesz, a widzisz.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 13:24 / NiePOsPOlity Intelekt
Brawo, jest i KIBOL - oberKAPo przyłączył się do towarzysza Mao i wreście też wali otwartą michnikowszczyzną! ;-)

PS: Gratuluję przenikliwości! LOL
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-06 14:00
Witam Panie Łowco,
Czy może mi Pan w swej łaskawości wytłumaczyć znaczenie słowa "wreście"? W słowniku j. polskiego takowego słowa nie znajduję. Może to z wolskiego?
Sprawa druga: pisze Pan ,że Pan Sabre pluje na legendę Szarych Szeregów. Ciężki to jest zarzut. Ja zaś w poście Sabre nie znajduję nic o Szarych Szeregach. Sabre pisze o A. Macierewiczu ,ten zaś był harcerzem Czarnej Jedynki.

P.S. Niech się Pan tak nie podnieca tą michnikowszczyzną bo Panu serducho trzaśnie.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 14:08 / NiePOsPOlity Intelekt
"pisze Pan ,że Pan Sabre pluje na legendę Szarych Szeregów. Ciężki to jest zarzut. Ja zaś w poście Sabre nie znajduję nic o Szarych Szeregach"

Szukajcie, a znajdziecie ;-)
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-06 14:10
No tak , teraz "wreście" pojąłem. Dzięki.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 14:22 / NiePOsPOlity Intelekt
i PO raz drugi Komuszek nie POdarował literówki... Małostkowy jakiś?
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 14:23 / NiePOsPOlity Intelekt
jak dobrze POszukasz - to POniżej znajdziesz też moje "nareszcie", choć wolałbyś pewnie "nareście" ;-)))
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-06 14:46
Nic nie wolałbym , towarzyszu Łowco. Szukać nie mam zamiaru bo nic mądrego w Waszych postach się nie doszukam.
Po prostu patrzę sobie na te Wasze wolskie zasady i obyczaje.
I durno i śmieszno zarazem.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 15:00 / NiePOsPOlity Intelekt
Masz rację - i durno i śmieszno zarazem, gdy twoim jedynym punktem zaczepienia jest literówka POpełniona wyłącznie z niesłychanego nadmiaru POzytywnych wibracji ;-)))
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-06 16:39
To nie literówka. Na to bym uwagi nie zwrócił gdyż każdy może się pomylić. To wolski styl.
P.S. Podobał się wierszyk? Zresztą wierszyk jak wierszyk ale jakie wykonanie!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 19:55 / NiePOsPOlity Intelekt
ja też bym zwrócił uwagę i żech bym poprawił, ale żem słabo widział przez łzy ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 13:27 / NiePOsPOlity Intelekt
Cześć Komuszki!
Darujcie mi tę literówkę, to POkłosie uśmiania do łez ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 12:58 / NiePOsPOlity Intelekt
Tak, byłem kapusiem! ;-)

(i jak, już trochę lepiej? hahaha! ;-)))
Handel wyrokami 1 / 83.21.37.* / 2008-03-06 11:17
Czesc komuszki
Polska miała według michnikowszczyzny fantastyczny kontrwywiad w ramach genialnej WSI.
W całej swojej nędznej egzystencji nie złapał ani jednego szpiega !
Ale to byli gieniusie ten "Wywiad I Kontrwywiad" co go złe Kaczory zlikwidowały !

A teraz wywidowcami będa chlopaki z SB - ci sami to działaja w mafii
Ale jaja.
Wiekszym jajcarzem od premierka Dyzmy to jest tylko Palikot latajacy ze słodkim Wibratorkiem !
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-06 11:43
Wyciągnęli z Iraku Amerykanów, a ci umorzyli nam połowe długu.
maa / 2008-03-06 11:05 / Tysiącznik na forum
O czym ten człowiek pisze?
O tym, że PiS zlikwidował wywiad i Polska go nie ma?
Że długo go mieć nie będzie, bo kto zaryzykuje współpracę z Polakami-durniami?
Nie ma przecież żadnej gwarancji, że PiS znów do władzy nie wróci i znów iluś tam agentów polskiego wywiadu zostanie wydane wywiadom obcych państw i zlikwidowane.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 11:07 / NiePOsPOlity Intelekt
likwidacja "polskich" agentów sowieckiego wpływu napawa nas niewysłowioną radością ;-)
maa / 2008-03-06 11:42 / Tysiącznik na forum
Naprawdę jesteś aż tak głupi, twierdząc, że agentom FSB i GRU w Polsce włos spadł z głowy?
To profesjonaliści, podczas gdy ekipa, która likwidowała wywiad ma poziom intelektualny zbliżony do twojego. Mówiąc wprost - to durnie.
Jeśli nawet wyeliminowali jakiegoś rosyjskiego agenta, to przypadkiem i pewnie nawet o tym nie wiedzą.

WSI było zlikwidowane nie dlatego, że pracowali tam agenci jeszcze z PRL. To żadnemu wywiadowi na świecie nie przeszkadza, bo wywiady pracują dla pieniędzy nie dla idei. WSI przeszkadzałoi konkurowało w 90-tych latach w ciemnych interesach braciom Kaczyńskim i ich gangowi. Gdy doszli do władzy, to zlikwidowali konkurencję.

PS
Ty naprawdę skończyłeś AGH? Może wieczorowo? Twoja durnota jest imponująca!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 11:52 / NiePOsPOlity Intelekt
i pomyśleć, że towarzysz Mao miał kiedyś szansę wybrać "czerwoną tabletkę". Lecz wybrał chyba Viagrę i krew zupełnie odpłynęła mu z pewnej torbieli (umiejscowionej tam, gdzie homo sapiens zazwyczaj posiada organ zwany mózgiem ;-)))
maa / 2008-03-06 11:00 / Tysiącznik na forum
"Niepospolite intelekty" i blondi od "robienia lodów" bekają od rana.
Podziwiam intelektualny rezonans między nimi.
To "cześć komuszki" jest doprawdy mniamuśne!
Floyd / 2008-03-06 11:56 / Tysiącznik na forum
Chciałbym jedynie dodać, że dopracowaliśmy się już prawicowych i lewicowych komuszków, a to dość subtelna różnica.
Bawi mnie ostatnio jak widzę na portalu nasza-klasa.pl, że 8 milionów Polaków kwili do siebie komplementami, ale nie trudno mi sobie wyobrazić, jak dwie osoby np. Janek i Jurek z klasy 1a obrzucają się następnie błotem na portalu money.pl, ale już pod pseudonimami np. "łowca" i "maa".
Na szczęście, ja jestem z 1 d, :)
Życie bywa przewrotne. :)
maa / 2008-03-06 12:25 / Tysiącznik na forum
A po co się Pan włącza?
Ja odpowiadam temu kibolowi, bo gdy ktoś podchodzi do mnie na ulicy i daje mi w twarz, to mu oddaję. Nie próbuję przekonywać, że nie zachował się jak kulturalny człowiek.

PS
Gratuluję jednak błyskotliwego odkrycia o komuszkach. Niestety, nie jest Pan pierwszy. To wiedzieli już hitlerowcy i stalinowcy. Powoli dochodzi to to pisowców i upeerowców. Dlatego też obie grupy antyszambrują u Rydzyka, który skupia z kolei moher power - sieroty po Gierku.
Nawiasem, słuchał Pan wywiadu z mec. Piotrowskim? Niektórzy z was (a on był wśród was) zobaczyli bolszewię w waszych szeregach. Piotrowskiemu chodziło o bolszewickie pojmowanie prawa przez PiS.

Głosuj Pan dalej na PiS. I dalej śmiej się Pan bezmyślnie z samego siebie. Albo zacznij myśleć. Powyższy wpis mógłby być niezgorszym początkiem...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 12:29 / NiePOsPOlity Intelekt
Brawo, jest i KIBOL - nareszcie towarzysz Mao wali otwartą michnikowszczyzną! ;-)

Do Floyd:
A nie mówiłem: "Kiedy spoglądasz w otchłań - ona również patrzy na ciebie." ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 12:25 / NiePOsPOlity Intelekt
"Kiedy spoglądasz w otchłań - ona również patrzy na ciebie." ;-)))
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-06 11:06 / NiePOsPOlity Intelekt
wiem, wiem, najbardziej mniamuśne byłoby zaproponować komuś "wysłanie matki do burdelu", tak jak lubi "zarezonować" (tj. beknąć tyłem) towarzysz Maa.
(btw: nie ładniej byłoby: Mao?)
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-06 07:52
Wojna jako kontynuacja polityki zagraniczej, według klasyka zmarłego we Wrocławiu prawie 200 lat temu. Można by połączyć MSZ z MON na czele z Sikorskim (z Fotygą byłoby trudno).

Najnowsze wpisy