Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Kolejny miliarder wycofuje się z Polski

Jakimczyk: Kolejny miliarder wycofuje się z Polski

Wyświetlaj:
wiesiek@neostrada.pl / 2007-09-16 19:35
No pewnie teraz będziemy mieli do wyboru. Albo państwowe firmy nic nie będą zlecały. Albo wykonywać zlecenia będą firmy zagraniczne. Do firm, które dotychczas płaciły góry podatków, w końcu będziemy mogli dopłacać. Tylko jak bogaci wyjadą, to kogo będą golili populiści? Gdzie znajdą pieniądze dla pielęgniarek? Jakiego nowego wroga znajdą?
Elendir / 89.78.239.* / 2007-09-15 08:45
Mając kasy jak lodu pewnie też doszedłbym do wniosku że nie warto świadczyć usług dla sektorów publicznych. Bo w Polsce prędzej czy później trafi się jakiś polityk który swoje poparcie, nie mając innych argumentów, będzie chciał budować na walce.

Czy Krauze doił Skarb Państwa korzystając ze skorumpowanych polików lub urzędników? Nie wiem. Może po prostu wykorzystał ich głupotę i brak doświadczenia w prowadzeniu projektów. No bo czy ktokolwiek z nich mógłby się pochwalić z sukcesem zakończonym projektem IT? Wątpię.

Tak czy siak nie słyszałem by CBA lub prokuratura jakąś aferę potrafiło udowodnić (po ostatniej sprawie też jakiegoś większego echa nie ma), a na pewno Krauze na jej celowniku jest nie od dziś. A stwierdzenia że skoro ktoś tyle miliardów ma to znaczy że musiał ukraść to zwykła zawiść.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-09-15 00:26
Nikt po nim płakać nie będzie. Żegnaj Krauze. Nie do widzenia.
Za grube miliardy sprzedawał przestarzałe systemy do TP, i banków. Jedyna nowinka to system dla ZUS. Rodził sie w bólach i kosztował krocie...
AKO / 83.12.120.* / 2007-09-14 10:05
A nabuzowany motłoch sie cieszy...
acomitam / 83.25.22.* / 2007-09-13 21:55
Ciekawe tylko dlaczego owi panowie, Kulczyk i Krauze mogą sobie ot tak wyjechać z Polski, jak gdyby nigdy nic, chociaż od lat krążą pogłoski o tym, jak robili interesy na państwowym i doili budżet państwa. Pan Kluska, gdy podpadł grupie trzymającej władzę, został zgnojony do granic przyzwoitości, a przecież akurat jemu nie można było zarzucić, że w interesach przekraczał prawo i granice przyzwoitości . A Panowie biznesmeni na K? Chyba tych miliardów nie zarobili oferując jakiś wyjątkowy produkt czy usługę.
Xenia / 83.17.231.* / 2007-09-14 08:22
Z tego co mi wiadomo, Pan Kluska przekroczył granicę przyzwoitości, ale nie przekroczył prawa, które było wówczas w obszarze podatkowym i vat tak skonstruowane, że mając dobrych prawników trudno było prawo przekroczyć.
W odniesieniu do Twojej wypowiedzi wniosek nasuwa się sam - NIGDY NIE PODPADAJ WŁADZY !!!
ka / 83.24.13.* / 2007-09-13 21:34
I bardzo dobrze, najlepiej niech wyjedzie do ojczyzny Kraju Raju. Przecież tam jest tak fantastycznie.
witekzg / 81.168.227.* / 2007-09-13 17:43
opuszczając Polskę. Śpiewał tak młodym inwestorom dla których nie liczy się uczciwość tylko forsa. Jeśli w kolarstwie za doping karze się dyskwalifikacją to tak samo powinno być w życiu gospodarczym. Tu dopingiem są łapówki, dostęp za pomocą usłużnych i sprzedajnych polityków do ważnych/strategicznych informacji. Nie na darmo pan Rysio dawał się klepać po plecach Kwachowi.
rzygowina / 84.38.29.* / 2007-09-13 22:46
jacuś kurski pseudo kwakuś
acomitam / 83.25.22.* / 2007-09-13 21:49
Niektórym klapki na oczach uniemożliwiają realną ocenę sytuacji. Takie są skutki czytania Wyborczej. Przecież Szanowny Witekzg napisał to, co każde dziecko w Polsce wie, oprócz oczywiście adoratorów Michnika, że pan Ryszard. K. interesy robił w sposób mało etyczny. Kontrakt na informatyzację ZUS-u był najlepszym tego przykładem. Jak ktoś nie pamięta okoliczności wyłonienia zwycięzcy przetargu to polecam jakąś bibliotekę, w której można odnaleźć archiwalne egzemplarze prasy piszącej o tym wydarzeniu.
bulion / 84.38.29.* / 2007-09-13 22:55
pan Krauze robil świetne interesy ze skarbem państwa. A że skarb państwa dał się wydymać, to już wewnętrzna sprawa sprawa skarbu państwa i jego super zarządu. a swoją drogą co to za podmiot gospodarczy 'skarb państwa' . zwracam uwagę kolegom na fak że 'skarb państwa' mamy taki jaki wybrali nam dupki z niskim IQ którzy w większośći zamieszkują ten ubuland. biorąc również pod uwagę to że kupa rozsądnych ludzi juz wyjechała za granicę podmiot gospodarczy 'skarb państwa' nadal będzie dawal na prawo i lewo jak ta przysłowiowa tirówka.
acomitam / 83.25.248.* / 2007-09-14 06:29
Ale dlaczego z budżetem tak się panu Ryszardowi K. udawało? Czy dlatego, że oferował jakieś wyjątkowo dobrej jakości usługi, czy może wyjątkowo korzystne oferty przetargowe? Chyba ani jedno, ani drugie w przypadku pana K. nie wchodzi w rachubę. A przy okazji pragnę przypomnieć, że w świetle polskiego prawa, i nie tylko, nakłanianie do przestępstwa jest również przestępstwem. Jeśli więc ja chciałbym coś załatwić w, dajmy na to, urzędzie miasta i oferował urzędnikom w zamian za korzystne rozstrzygnięcia jakieś bonusy, byłbym przestępcą. To nie jest tylko kwestia etyki, ale również prawa.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-13 11:17
po show medialnym prokuratury reputacja Krauzego zostala zachwiena, a ze ma srodki to pewnie sie wyniesie tam gdzie prokuratura jak oskarza to ma dowody, tj do krajów przewidywalnych. To normalne dzialanie. Bedziemy mieli mniej kapitalu polskiego a wiecej zagranicznego. A ciemny lud zaciera rece iz PiS dal do wiwatu Oligarchom. -"zupelnie jak Putin"-
PBartec / 2007-09-17 15:32
to bez znaczenia, że jak piszesz: "Bedziemy mieli mniej
kapitalu polskiego a wiecej zagranicznego" - ważne jest że będziemy mieć więcej kapitału UCZCIWEGO i tym samym przewidywalnego.
PBartec_2 / 81.15.193.* / 2007-09-17 15:32
to bez znaczenia, że jak piszesz: "Bedziemy mieli mniej
kapitalu polskiego a wiecej zagranicznego" - ważne jest że będziemy mieć więcej kapitału UCZCIWEGO i tym samym przewidywalnego.
M123 / 83.27.13.* / 2007-09-13 11:07
Ponieważ kapitał nie akceptuje próżni to zgodnie z logiką polski kapitał zastąpi obcy i dla nich będzie pracować prawie cała Polska.
Jeśli to jest celem PiS to jest to szkodliwe dla interesów Polski - wystarczy porównać płacone podatki i zwolnienia podatkowe.
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-13 11:30
polskie piekielko polega tez na tym iz przede wszystkiem kuje w oczy dobrobyt innego Polaka......
tatazzz / 83.31.249.* / 2007-09-13 22:14
Bzdury piszesz.Mnie nie przeszkadza człowiek który jest bogaty.Tylko nasuwa się pytanie .Za komuny zarobki w większości były na jednym poziomie i nie było dużych róznic.Pieniądze miały komuchy.Nie należy do normalności jeżeli tacy ludzie jak Kul,krau.Naraz zdobywają tak potworne majątki.W stanach pokolenia pracuja na olbrzymie majątki a w polsce 10-c lat i facet jest milionerem.Coś jest nie tak musi być jakis przekręt i nie należe do pisu,żeby to stwierdzić.Na dzien dzisiejszy
tego typu uczciwy pracodawca orżnął mnie na wypłate.
Moge tylko go w tyłek pocałować bo on takich jak ja to już
nie jednego wyrolował.Prawo takich jak ja to ma w d....Żadna CBA mi nie pomoże bo jestem zerem w ich oczach.Co mam robić jak facio ma kase i papugi i kombinuje na ludzkiej krzywdzie.Dlatego jestem tak cięty na tego typu cwaniaczków biznesmenów-biednych i sprawiedliwych.Dlatego popieram takie ugrupowania jak PIS bo może troche wystraszą tych mocarzy finansowych którzy na dzień dzisiejszy są nie do ugryzienia.Tuski i inne tego typu ugrupowania włącznie z sld już rządziły a teraz się przegrupowuja i pod innymi sloganami wyborczymi kombinują jak orżnąć uczciwego obywatela.
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-09-19 10:57
Dałeś się wydymać -Twój problem
Nie powinieneś szczuć kaczkami każdego kto o siebie potrafi zadbać.
Trzymaj się zasady:
Po cudze łapy nie wyciągaj, a swojego nie daj.
breugl / 84.38.29.* / 2007-09-13 23:02
a ty q-rwa widzę że w stanach zasiedziały ... a jakżeś się dał wydymnać to już twoja zakichana problema. załóż sobie firemkę, pokombinuj komu tu dać w łapkę, kogo trochę oszukać, komu pensji nie wypłacić i już będziesz zarobiony. Ile byś płacił pracownikowi gdybyś miał firmę co? kokosy?
Tatazzz / 83.31.206.* / 2007-09-14 09:26
Tyle ile byłby wart.Niezależnie to chodzi o to ,że facio wykorzystał mnie w temacie o którym nie miał pojęcia i po co płacić jak można oszukać.Tak się robi pieniadze w polsce.Stąd biorą sie fortuny bardzo mądrych biznesmenów przez duże B.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-09-13 10:54
jak zarobił uczciwue to czego się boi
de Ziobraux / 2007-09-13 13:55 / Bywalec forum
Fakt,
przecież najwyżej potrzymają go w areszcie 24 godziny, tacy jak ty dostaną orgazmu oglądając TVPis , potem wyjdzie za kaucją, następnie sąd z braku podstaw wyśmieje prokuraturę, uchyli areszt i nakaże zwrócić kaucję.

Zwróć uwagę, dzieciaku, że Krauze to były agent wywiadu wojskowego PRL - więc jest naprawde inteligentny, czego nie da sie o pisiorach powiedzieć. Stać go też na prawników, by nawet wątpliwe transakcje były bez zarzutu. Poza tym pytanie, kto ma więcej haków on na PiS, czy PiS na niego? Stawiam tezę, że on na PiS (Porozumienie Centrum...).
Przewaga Pisu jest tylko w jednym aspekcie - Krauze to kapitał, a kapitał nie lubi jajcarskich publicznych awantur.

Ziobro robi sobie coraz więcej kłopotów. Jak nie posiedzi paru lat za nadużywanie władzy, to się zdziwię. Przystojny(?) jest, będzię miał nocami powodzenie...
acomitam / 83.25.22.* / 2007-09-13 22:02
Podejrzewam, ze wiele wyjątkowych kanalii w dziejach ludzkości było ludźmi inteligentnymi, i to pewnie nawet ponadprzeciętnie. Ale czy to coś tłumaczy? Jeśli dla Pana inteligencja wystarczy, ażeby wytłumaczyć każdą niegodziwość, to mogę tylko współczuć. Pewnie z wypiekami na twarzy ogląd Pan programy w TV o biznesie i robieniu szmalu, marząc, że kiedyś sam dostanie się na listę Wprost najbogatszych rodaków.
com / 83.31.56.* / 2007-09-13 12:41
a Jozef K. w "Procesie" Kafki czego mial sie bac??? Na miejscu sporej czesci miliadrderow zastanowilbym sie czy nie lepiej placic 13% w Szwajcarii, czy moze 10-15% na Cyprze. Placic kilka razy wiecej w Polsce i bez gwarancji wolnosci??
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-13 11:32
jak doktor G nie zabil pacjentów specjalnie to czego sie mial bac?
HAHA / 217.153.74.* / 2007-09-13 10:01
A mnie się wydaje, że nasi rządzący twierdząc, że bogaci to są złodzieje i malwersanci doprowadzą do tego, że ci, co coś mają w ogóle nie będą inwestować w Polsce. Po prostu będą żyli sobie gdzieś - innym powiększając dochód narodowy, a my Polacy będziemy już tylko murzynami we własnym kraju, nie ubliżając murzynom. Teraz nie bardzo wiem, która firma jest polska – chyba takiej już nie ma. Czyżby nasz kochany patriotyczny rząd robił wszystko, aby nas ktoś gospodarczo wykupił?
witekzg / 81.168.227.* / 2007-09-13 17:32
Ironizujesz z rządu o jego patriotyźmie, a w zdaniu wcześniej płaczesz nad przyszłym losem Polaków murzynów.
Albo rybka albo pipka
banana banana / 84.234.10.* / 2007-09-13 09:14
No i proszę polski Chodorkowski chce wiać z zagrabioną kaską za siódme góry. Kaskę zabrać, do pudła wtrącić bo inaczej Polsce bedzie bruździł jak wspomniany Chodorkowski Rosji.
acomitam / 83.25.22.* / 2007-09-13 22:13
Sytuacja Chodorkowskiego i Krauzego jest zupełnie inna (przynajmniej mam taką nadzieję). Chodorkowski to biznesmen z "korzeniami" z tzw desantu Sorosa, który miał nadzieję na proste i pozbawione komplikacji opanowanie i wydojenie krajów postkomunistycznych. Stąd takie zaangażowanie "filantropa" w Polsce (Fundacja Batorego itd), Rosji i innych państwach naszego regionu i dzielne wspieranie, niektórzy mówią podjudzanie, "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie. W Rosji się nie udało. Putin pogonił towarzystwo. Bieriezowski na wygnaniu, Chodorkowski w p******, a Abramowicz... ponoć zawarł pakt o nieagresji.
man13 / 2007-09-13 10:14 / Tysiącznik na forum
To do polskiego Putina/now?
MN2 / 80.51.231.* / 2007-09-13 09:07
A za granicą go przyjmą. Przestanie być złodziejem, będzie inwestorem.
Może w Polsce nie można zrobić interesu uczciwie. Może w Polsce dopuszcza się robienie interesu nie nieuczciwie.
Czy to nie prawo powinno być gwarantem, strażnikiem i wyznacznikiem działań? Może, to prawo jest chore?
man13 / 2007-09-13 10:16 / Tysiącznik na forum
Ja bym nie gdybal. Szkoda czasu na nauke a fakty przemawiaja dobitnie.
as4343434 / 88.156.44.* / 2007-09-13 09:02
To sa własnie Polacy wielcy patrioci czubek własnego nosa nic wiecej!!!!Zenujące!!!!
as234 / 88.156.44.* / 2007-09-13 09:01
to sa własnie Polacywielki patriota najlepiej na obczyżnie i szczekac z budy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy